Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 07. Mar. 2011 20:24

^^Zdravnik lahko naredi zamenjavo teko da prepise zdravila, ki se jemljejo oralno, ker je tocno, da vsa nosna prsila drazijo nosno sluznico ob dolgorocni uporabi.

Zaradi tega, naj se cimprej oglasi k zdravniku, in razlozi da krvavi iz nosa, ker pri enih oblikah sinusitisa, ni priporocljivo da se delajo prekinitve v terapiji, do takrat pa naj spira redno samo z fiziolosko rastopino, ker nasonexa ne sme uporabljati na poskodovani sluznici.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 16. Mar. 2011 18:44

Zanima me, ali kdo slučajno ve, kako je z zdravnikom za študente v Mariboru? Je recimo kakšna daljša čakalna vrsta, ali morda lahko kar pridem tja? in, ali bi bilo v primeru čakalne vrste vnetje mehurja dovolj 'dober' razlog, da me sprejmejo prej?
Uporabniški avatar
adrianca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 22. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a adrianca* » 18. Mar. 2011 11:59

jst sm že pisala ampak še enkrat prašam. če nism mela menstruacije SPLOH že skor 2 meseca in pol, pa je fantu 3x prišlo noter, je kakšna šansa da zanosim? sej če ni menstruacije pol tut ovulacije ni, kajne?
i need inspiration, not just another negotiation.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 18. Mar. 2011 12:16

Ali pa si noseča :)

Ne, resno, je šansa, da zanosiš in je šansa, da si noseča.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 18. Mar. 2011 13:04

In to že 2 meseca in pol!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Mar. 2011 16:26

Nasvet glede tamponov in dnevnih vložkov velja za časa menstruacije oziroma v primeru, da dnevne vložke nosiš vsak dan, da jih ne. Pri uporabi vaginalet pa so nujni, ker se vsaka vaginaleta stopi in zjutraj steče ven, ene, ki so bolj goste konzistence celo čez dan počasi curljajo, tak da trenutno ko to uporabljaš, je vložek mus. Glede vstavljana probaj tako, da ko zvečer ležiš v postelji, dvigni medenico in si potem vstavi, lažje zdrsne not. Vtsavljanje olajša tudi če vaginaleto namažeš z npr. Multigyn gelom ali pa narahlo splahneš z vodo. Peče te, ker imaš zaradi vnetja razdraženo sluznico. Spiraj pa ne ven tega, ker potem boš dala glivicam (vsaj domnevam da imaš glivice glede na napisano) spet fajn možnost, da se razbohotijo.

Poglej si še malo temo o glivicah, imaš noter na ogromno nasvetov, kako se spopast s to nadlogo, s tono ''domačih'' receptov in nasvetov kako jih prevenirat.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Mar. 2011 18:43

To je glivično obolenje, ki nastane klasično zaradi porušenja normalne vaginalne mikroflore, ki nastane zaradi ogromno dejavnikov. Če bi imela bakteriozo, bi stvar izgledala popolnoma drugače, izcedek bi bil obarvan, navdno smrdeč in vnetja ne bi ''minila'' sama po sebi (v bistvu nikoli ne mine, samo klinična slika se včasih ''potuhne''), poleg tega bi za dzravljenje dobila antibiotike.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Mar. 2011 18:52

Midve imava pa očitno vrsto enakih težav ;) Se meni dela enako, jaz sem ''omejila'' uporabo uhanov (jih nimam, kadar sem doma), vedno pa si razkužum uho in uhan z medicinskim alkoholom pred in po uporabi, če pa nastane bunkica, jo iztisnem in spet razkužim.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Mar. 2011 19:10

Ne rabiš se bat glede celjenja, jaz imam luknje v uhljih že od 7ega leta, pa vmes eno obdobje par let nisem sploh nosila uhanov, pa se mi ni zacelilo. Pa še zdaj se zgodi da ne nosim po več mesecov, pa so luknje še vseeno obstoječe. Pa pazit moraš tud na okolne dejavnike, ki lahka inficirajo luknjo v uhlju - roke, telefon itd....
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 21. Mar. 2011 9:48

Čist odvisno tole z zaraščanjem. Meni se najvišja luknja v levem ušesu (sicer v hrustancu) po enem tednu zaraste, če pozabim uhan noter dat. Pa jo mam več kot 8 let že. Tisto ročno luknjanje je potem zoprno.
Konkubina, js bi v tvojem primeru dala medicinske uhane noter in pustila dolgo časa, da se stanje normalizira. Sem mela namreč isto sranje z zgornjimi uhani, pa je trajalo tudi po 2 meseca, da se je nehalo gnojiti. Ampak sčasoma se navadi uho. Pač boli in je zoprno, ampak tut med razkuževanjem si ne dajat ven.
Because I can.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 24. Mar. 2011 15:31

Pravkar sem od okulista izvedela, da imam virusno vnetje veznice. Zanima me, ali je katera že imela to in kako ste ga preživele? Za virusno vnetje namreč ni zdravila, lahko ga samo minimalno lajšamo z antibiotiki za bakterijsko vnetje, je pa zoprno ko hudič; stare mam'ce me gledajo, kot da sem kaj skadila.. :wall:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Mar. 2011 16:15

AB si dobila za preveniranje sekundarnih okužb z bakterijami, ker je tvoja veznica zaradi vnetja trenutno bolj podvržena okužbam, ne pa za lajšanje virusnega konjuktivitsa. Virus bo pa že tvoj imunski sistem skenslal, ti samo pazi na oko, če si dobila umetne solze ali navodila zdravnika za hladne obkladke, delaj to. Ko sem ga imela nazadnje, sem ga prebolela v manj kot tednu dni, pa sem uproabljala samo umetne solze ta čas.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 24. Mar. 2011 17:13

Aha, no, vnetje imam že od sobote, tako da upam, da se mi čimprej pozdravi; danes se mi zdi že malo manj rdeče. Zdravnik pa mi ni dal nobenih posebnih navodil, imam pa kapljice Tobrex in Lotemax (4x po 1 kapljico, zvečer pa mazilo Tobrex), kar se mi zdi malce pretirano, sploh če si si ti vnetje pozdravila samo z umetnimi solzami. No ja, bo že..
speliika<3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 127
Na forumu od: 26. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speliika<3 » 24. Mar. 2011 18:44

jz mam pa eno nujno vprašanje.
moj kolega je meu prometno nesrečo in je zgubu ene 2 zoba. ma pa problem ker se zlo boji zobozdravnikov, še bolj pa inekcije. zdej je pa slišu neki glede anestezije. pa me zanima, a to lahko dobi če bo pač prosu zobozdravnico? pa če je to možno samo pri privat zobozdravnikih al pa samoplačniško, al lahko tut tam pri svoji zobozdravnici brezplačno? pa če se mora to plačat, kakšna je kej cena? je pa iz ljubljane.

Hvala že vnaprej ;)
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 24. Mar. 2011 21:48

NOVO:
Mene pa zanima, če katera ve za kako kremo, ki bi omrtvičila kožo?
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov