Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Feb. 2011 12:10

Ob prestavitvi je čisto možno, da kakšna manjša krvavitev, tako da brez panike. Sem prepričana da tudi v tvojih navodilih to piše :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
exclusive
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a exclusive » 15. Feb. 2011 12:56

zakaj pa je pol prestavitev ce je bila krvavitev kot da bi enehala jemat in to ze 12 dni :/
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Feb. 2011 13:03

Jah, klinc :D Maš pač nesrečo, da se ravno pri tebi pojavile vmesne krvavitve. Če so pa res tak hude krvavitve, pa mogoče obisk pri ginekologu neb bil slab.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
exclusive
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a exclusive » 15. Feb. 2011 13:39

torej sigurno ni nic narobe in normalno jemljem paketek do konca ? kaj pa glede zascite in nosecnosti.. sem useeno zascitena kljub krvavitvi?
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 15. Feb. 2011 17:27

Očitno sem se malo preveč raztegovala (beri: v špago mi je manjkalo 2-3 cm pa sem se mogla silit do konca :D) in si nategnila mišico, boli me samo ko je zadnja stegenska mišica raztegnjena. Zaenkrat hladim z ledom in pred vadbo oz. treningom uporabim Ice power hladilni gel. Mogoče še kdo kaj priporoča, da bo mišica čimprej prišla nazaj v normalno stanje al je to to kar lahko nardim?
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 15. Feb. 2011 17:47

Kaj pa če bi namesto hladilnega gela uporabljala ogrevalno kremo? Mislim, da bi bilo to za mišico veliko bolje, kot hladilni gel. Tega pa uporabljaj, ko že končaš s telovadbo. To prakticira moj fant, ki je športnik in ima ful problemov z mišicami in poškodbami
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 15. Feb. 2011 17:56

Ja, ubistvu ta gel najprej "hladi", ampak nekje po 3 minutah pa začne ogrevat mišico. Nisem vedla kako napisat -hladilni al ogrevalni pa sem vidla da na embalaži piše hladilni gel :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Feb. 2011 23:58

Tearjerker napisal/-a:Moja alko špricla je ful DIY, kupla sn namanjšo embalažo z razpršilcem (mislim da sem jo staknala v Butlersu) pa vlila not medicinski alkohol. Prav pride, če si mal živčn si še v uste nasprejaš lahka.... :D


Še nekaj bi vprašala glede tega...pa je ta vonj po alkoholu ful močan? Glede na to, da ga je tok veliko notr, se bojim da ne bo ta vonj preveč močan in da ne bodo ljudje okoli mene mislni, da sem kak alkoholik. :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 17. Feb. 2011 8:51

Jaz ga ne voham spljoh. Ker itak alkohol sam po sebi nima močnega vonja, vpije se v tkanino, alkoholiki pa smrdijo po acetonu :D
Uporabniški avatar
Next.road
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 30. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Next.road » 21. Feb. 2011 21:51

Zdravo!

Sicer sem se že naročila pri zdravniku, pa me vseeno zanima če je
imela katera že podobno težavo.
Grozno me srbijo prsne bradavice in pač okrog njih.
(vem ja, sliši se hilarious, pa ni :? ) Najbrž je kak izpuščaj al pa kaj.

Tnx :)
Life's journey is not to come at the grave in a well preserved body but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting: '' Holly shit, what a ride!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 22. Feb. 2011 0:22

Suha koža, namaži se z Benpanthenom al pa hladilnim mazilom ali navadnim mlekom/losjonom/kremo, ki jo uporabljaš za po tuširanju pa bo problem izginil.

Pa še moj, ma kira kakšen dober recept za odpravljanje kožnih bradavic, ali pa pozna kakšen farmacevtski izdelek, ki res deluje? Zdaj se mi je ena pojavila na novo in je lih na takem mestu da je bolj ko ne izpostavljanja trenju tkanine in me malo moti. Ponavadi, če se mi kakšna spusti, pustim pri miru pa tak sama zgine, ampak take mi je pa malo moteča. :roll: Brala sem že vsega in svašta, od obkladkov s kisom, česnom, razkuževanjem, nastavki s tekočim dušikom, ognjičevim mazilom, kredo..... ampak nisem še nikol tega koristila in ne vem kaj bi bilo najbolj učinkovito, da malo pospešim regresijo? Any ideas? :nixweiss:
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 22. Feb. 2011 1:42

Mislim da je najboljša zadeva tekoči dušik, res pa je da je odvisno od posameznika, enim to pomaga, dugih nekaj tretjega... V te naravne pripravke jz ne verjamem. Bradavice velikokrat izginejo same od sebe, meni je ena izginila, ampak se mi je druga naredila, tak da se zdej morem bojevat z njo (tekoč dušik).
Kurje oko na podplatu kurim s tekočim dušikom in se je zelo zmanjšalo, mislim da sem ga skurila do korenine, sem poskusla že s flajšri posebej narejeni z luknjico in neko snovjo notri pa sem zagonila precej denarja, predvsem pa živcev, izrezovanja in hecanja s tem pa ni bilo nobenih rezultatov. Verjetno pa ti flajštri (dobijo se v lekarni, različnih firm) niso za bradavice, predvidevam.
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 22. Feb. 2011 2:02

Next.road napisal/-a:Zdravo!

Sicer sem se že naročila pri zdravniku, pa me vseeno zanima če je
imela katera že podobno težavo.
Grozno me srbijo prsne bradavice in pač okrog njih.
(vem ja, sliši se hilarious, pa ni :? ) Najbrž je kak izpuščaj al pa kaj.

Tnx :)


Ce nimas pordelo in spremenjeno kozo okrog kolobarjev, potem se ne gre za vnetje.
Srbenje lahko nastane zaradi nesteto vzrokov in ponavadi je prehoden pojav. Lahko so vzrok kaksne hormonske spremembe, mozno je, da tudi ne prenasas dolocenega materijala nedrca in pride do drazenja.
Ponavadi res se prepise Bepanthol krema ali Elidel krema, Ognjičeva krema...pac dermatolog bo ocenil glede pregleda. Se tudi priporocujejo cimbolj neutralne in hladilne kreme.
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 22. Feb. 2011 2:22

Tearjerker napisal/-a:Pa še moj, ma kira kakšen dober recept za odpravljanje kožnih bradavic, ali pa pozna kakšen farmacevtski izdelek, ki res deluje? Zdaj se mi je ena pojavila na novo in je lih na takem mestu da je bolj ko ne izpostavljanja trenju tkanine in me malo moti. Ponavadi, če se mi kakšna spusti, pustim pri miru pa tak sama zgine, ampak take mi je pa malo moteča. :roll: Brala sem že vsega in svašta, od obkladkov s kisom, česnom, razkuževanjem, nastavki s tekočim dušikom, ognjičevim mazilom, kredo..... ampak nisem še nikol tega koristila in ne vem kaj bi bilo najbolj učinkovito, da malo pospešim regresijo? Any ideas? :nixweiss:


Ce te tolk moti, in spontano bradavica ne izgine, naroci se k dermatologu. Ponavadi se odstranjo s keratolitiki, ali s tekocim dusikom(ima prednosti ker ne pusti brazgotine). Farmavevtski izdelek obstaja, se imenuje imiquimod,pac se gre za zdravilo, ki izboljsa imunski sistem(ker bradavice nastanejo zaradi papilomavirusov), sicer ne vem kolk ga dermatologi v Sloveniji v praksi uporabljajo, je bolj uporabljen v tujini.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 22. Feb. 2011 8:54

Next.road napisal/-a:Zdravo!

Sicer sem se že naročila pri zdravniku, pa me vseeno zanima če je
imela katera že podobno težavo.
Grozno me srbijo prsne bradavice in pač okrog njih.
(vem ja, sliši se hilarious, pa ni :? ) Najbrž je kak izpuščaj al pa kaj.

Tnx :)


Verjetno suha koža. V DM imajo naravno kozmetiko za nego bradavic v nosečnosti. Mal prečekiraj, vem da je tudi krema za suho kožo na bradavicah.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov