Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 12. Feb. 2011 10:48

Ajča napisal/-a:Je treba opraviti, po zakonu naj bi ti to kril delodajalec :) . Več pa ne vem, nisem prišla še tako daleč :D , ampak mislim, da je kot sistematski pregled.


A ni zdej po ta novem tko, da se opravi pregled le za tisto, kar potrebuješ za točno določeno delo, da ni celoten pregled kot je sistematski, ampak odvisno od tega kaj ti delodajalec napiše, da boš delal? Neki sem zanč slišala, da v smislu zmanjšanja stroškov, ker so bli teli celotni pregledi za delodajalce zlo dragi. Sam res nisem ziher no.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 12. Feb. 2011 10:53

@softTouch: jaz to navadno pustim kar pri miru, se mi tud dogaja včasih. Dlesen oteče, je boleča na pritisk, drugače pa nobenih drugih znakov. Precej različno od aft, vsaj pri meni. Jaz samo omilim mehansko čiščenje na tistem delu pa večkrat dnevno uporabim antibakterijsko ustno vodico in po parih dneh stvar izzveni.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 12. Feb. 2011 11:03

^^arrow, ja možno, sem čist pozabila, da se je zdej spremenila delovna zakonodaja. Js sem se še tastaro učila :roll:
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 12. Feb. 2011 11:37

ne, zobje me ne bolijo. verjetno bi tudi zobozdravnica kaj opazila (vsaj upam), če bi se kaj pripravljalo. je pa bedno, ker si na tisti strani ne morem temeljito umiti zob
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
bluebird
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 2. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bluebird » 12. Feb. 2011 12:40

nisem bila še nikol pri ginekologu bom pa mogla it in to čimprej ker so se mi pojavle tećave ( srbečica, rdečkaste razjede, no
nica je suha kot poper, pa še neka čudna bela snov v obliki kosmičev)

kaj naj nardim? se moram prej kaj prijavit če nisem še nikol bla?
a se moram naročit prej al lah sam pridem?
in na koga se naj obrnem in kaj naj rečm?

ps:se mogoče kateri kaj sanja kaj bi lahko blo narbe?
Uporabniški avatar
niinii
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a niinii » 12. Feb. 2011 14:43

Glede zdravniškega pregleda pred nastopom službe je tkole. Običajno se da kri, voda, spirometrija, ekg, pregled oči in sluha. Nekateri zahtevajo tudi pregled pri psihologu. Ampak ostalo je običajno za katerokoli službo.

^bluebird po vsej verjetnosti imaš vnetje, pojdido ginekologa ali v lekarni kupi canesten vaginalete
bluebird
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 2. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bluebird » 12. Feb. 2011 14:48

a se da te canesten vaginalete kupit brez recepta?
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 12. Feb. 2011 14:56

Ja..ampak če že res nočeš h ginekologu(kar bi sicer morala), si nabavi še kako mazilo za glivično vnetje, ki jih tudi dobiš kaka brez recepta..drugače pa ti jih ginekolog predpiše.
It was forever..but it didnt last long..
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 12. Feb. 2011 15:16

Poleg tega pa, zakaj bi kupovala, če lahko dobiš zastonj na recept??
bluebird
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 2. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bluebird » 12. Feb. 2011 16:20

ja sej bi šla rada h ginekologu ker me ful skrbi, sam me je took strah. sploh ne vem kako nej se naročim, kaj nej rečm ko pridem tja. al se moram kej naročit prej...

kok časa pa to traja dase pozdraviš pol?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 12. Feb. 2011 16:26

Sem skoraj prepričana, da so tole glivice.
Sicer pa h ginekologu že za voljo sebe, ne trenutnega stanja. Ni grozno. Pozanimaj se za kakšnega kul ginekologa- imamo prav temo o tem. Potem se lahko komot naročiš kar preko telefona (odvisno od posamezne ustanove seveda, pa povej, da imaš probleme, da boš hitreje na vrsti) in ko prideš tja, preprosto pozdraviš in poveš, da si najavljena za "tegaintega" ob določeni uri. Sej pri zdravniku si mnde že bla? :D Res ni tako strašno.

Če so res glivice, je zafrknjeno, ker se žal lahko vrnejo. Meni tudi od ginekologa predpisano (ena tabletka zame in za fanta, plus neke vaginalne kapsule) pomagalo samo 2 meseca :?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 12. Feb. 2011 19:38

bluebird napisal/-a:nisem bila še nikol pri ginekologu bom pa mogla it in to čimprej ker so se mi pojavle tećave ( srbečica, rdečkaste razjede, no
nica je suha kot poper, pa še neka čudna bela snov v obliki kosmičev)

kaj naj nardim? se moram prej kaj prijavit če nisem še nikol bla?
a se moram naročit prej al lah sam pridem?
in na koga se naj obrnem in kaj naj rečm?

ps:se mogoče kateri kaj sanja kaj bi lahko blo narbe?


Jp, tole je skor 100% glivicno vnetje. Narocis se h ginekologu, pa k poklics, nujno povej, kaksne tezave mas, da bos takoj na vrsti, ker sicer za pregled lohk kr precej cakas. Sicer pa ni noben bav-bav, pac pregled pri zdravniku, ce ti je neprijetno, mogoce bols, da si zberes ginekologinjo. Dobis Canesten, kremico+vaginalne tablete, in je po par dneh bols, ampak se mors useen mazat tok casa k ti rece. Men se ni ponovil *knock-knock* :)
Live. Love. Surf.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 13. Feb. 2011 9:10

Čim manj kompliciraj in ne zganjaj panike, konec koncev si ženska in obisk ginekologa je nekaj normalenega.
Pokličeš, poveš kaj te muči in da bi rada prišla čimprej. Ko prideš tja pa tudi ni noben bavbav. Saj greš k zdravniku, ki je videl že sto in eno žensko.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Feb. 2011 11:17

Če nimaš izbranega ginekologa in bi trajalo malo predolgo da prideš na vrsto, pa k osebnemu zdravniku po nasvet in recepte (ampak vseeno je pametno met izbranega gin., zato pravim, v primeru da ne najdeš takoj koga ki jemlje ali pa če te ne bi hteli takoj vzet). Pa v temo ''Glivice'' mal počekirat, ker tam je dosti nasvetov kako se glivic znebit in predvsem kako postopat, da se ti ne ponavljajo skoz.
exclusive
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a exclusive » 15. Feb. 2011 12:02

hei

imam tezavico ki pa me kr malo skrbi, do ginkologa pa tako tezko pridem da me je kar minilo klicat usak dan saj nikoli ne dela ali pa mi recejo naj poklicem cez en teden.. ah... bom kar tukaj vprasala mogoce katera ve za kaj se gre.
ugl. jemljem KT in v casu jemanja drugega paketka ( zelela sem prestaviti mensteuacijo,torej sem po koncu prvega takoj nadaljevala z novim paketkom) se je pojavila krvavitev kot da bi prenehala z jemanjem po prvem paketku. krvavitev traja ze 12 dni, od tega 3 dni zelo malo (par kapljic cez cel dan) ampak ni pa konca..tabletke sem jemala naprej (jih se vedno jemljem). je kaksna moznost tudi da sem noseca? ali kaj bi lahko bilo to oz. zaradi cesa se je pojavila krvavitev kljub jemanju? do zdaj nisem imela nobenih tezav s KT

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov