Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 03. Feb. 2011 13:34

Je katera morda že imela vnetje rodil? Če ja(ali pa tudi če ne, pa ve), s čim se to zdravi? Kaj predpišejo?
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 03. Feb. 2011 14:01

Za začetek antibiotike. Najprej oralno/vaginalno (tablete), pri hudem vnetju ali zelo mladi pacientki pa antibiotike raje dajo prek infuzije. Ponavadi summamed, odvisno od bakterije.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 03. Feb. 2011 14:14

Aha, hvala, no sicer pri meni ni bla diagnoza vnetja rodil ampak nelokalizirano bakterijsko vnetje (ker nisem šla h ginekologu, temveč so me po obisku zdravnika poslali na infekcijsko, ker sem imela simptome hujše gripe in ne kaj spodaj) in sem dobila antibiotike Amoksiklav, nato pa sem povezala blažje simptome spodaj in sklepam, da je šlo za blažje vnetje rodil..Zdaj ko sem končala z jemanjem antibiotikov ni ničesar več, ne simptomov zgoraj(:D), ne spodaj..mislim, da ni potrebe h ginekologu hodit, če je mimo?
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 03. Feb. 2011 15:09

Ni potrebe. So že antibiotiki "za zgoraj" porihtali "spodaj" :D :D :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 03. Feb. 2011 15:37

Hvala! :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 03. Feb. 2011 16:24

Zanima me, kje se najceneje dobijo kondomi? ne rabim jih zaradi kontracepcije (jem tablete) ampak zaradi higiene. LP
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Feb. 2011 17:15

Savannah napisal/-a:NUJNO!! :D

Že en teden in pol sem prehlajena oz. skos nekaj smrkam.. Grlo me ne boli, kašljam sicer kar dosti....

Nos imam večinoma čez dan zamašen,


Kot sem že omenila, za prehodnost zgornjih dihal ga ni čez prepiranje sinusov. Če pa to ne, pa inhalacija al pa vsaj da si fiziološko brizgaš v nos.

Za izkašljevanje je pa meni osebno najboljše inhalirat Bisolvon. S to kombinacijo si po enem dnevu bistveno bistveno boljši, po dveh - treh pa ko rožica, vsaj kar se simptomov tiče. No, vsaj jaz :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 08. Feb. 2011 18:43

Aciom napisal/-a:dva dni nazaj mi je med spolnim odnosom začela teči kri (bilo jo je res veliko), mogoče me je fant ranil z prsti. danes pa me je začelo peči ob uriniranju in me še ni nehalo... ima katera podobne izkušnje oziroma ve, kaj naj naredim?
hvala!
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 08. Feb. 2011 19:21

Jaz pa imam problem s potenjem pod pazduho. Tam se namreč potim tudi če me zebe. In mi je grozno videti na majici tiste mokre madeže.
S čim bi to lahko preprečila?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Feb. 2011 20:48

^^Evo točno tak problem imam tudi jaz. Tudi, če mi je mrzlo, sem pod pazduho lahko res ful mokra. :?
Tako, da bi kak nasvet res prav prišel. Seveda pa uporabljam deodorant, se redno tuširam,...
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 08. Feb. 2011 22:16

Ravno ta problem sem zanč omenla osebni zdravnici in enkrat prej tudi dermatologinji, pa sta mi obe rekli, da pač tisti nesrečniki, ki mamo ta problem, mamo kot rešitev na voljo samo botox ali operacijo :( . S tem, da pri operaciji se lahko potem potenje preseli na kak drug del telesa, tko da s tem ubistvu niti ne rešmo problema. Pri botoxu je pa tko, da je zadeva draga (mislim, da je samo samoplačniško), drži pa od 4 do 6 mesecev potem je treba ponovit. Niti eno niti drugo sicer ni zdravo, ker s tem strupe zadržuješ v telesu. Jst sem tud že čist obupana zarad tega, ker je full neprijetna zadeva to :evil:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 08. Feb. 2011 22:22

Ja meni kar teče (od vsepovsod :D ), odkar sem nehala jemat tablete. Matr ej, da sm se prav pregrešila in kupla en hardcore perspirant, da vsaj čez dan na faksu zdrži. Ker sem prišla že do faze, ko sem si baby robčke in dodaten mini deodorant poleg nosla, pa veš da se mi ne da s tem ukvarjat.
Pregrešila sem se v tem smislu, da je od firme, ki testira :evil: Poleg tega, da vsebuje aluminij ipd. sranje...ampak kaj čem, če se stuširam zjutraj, ko pridem domov iz faksa, se že moram preoblečt in spet umit. Hormoni so mi čist ponoreli, no.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Feb. 2011 0:49

Joj arrow to je pa res bedno kar so ti rekle zdravnice. :? Meni je zaradi tega ful neprijetno, ker res lahko takoj zašvicam, tudi ko me zebe, majce mam zmeri mokre pod pazduho in me je dostkrat prov sram roke dvigovat, da ne bi kdo videl...

Nimam pojma kak bo to pol v službi, ker bom mela verjetno veliko opravka s strankami in da bodo vidle, da sm čist mokra pod pazduho... :evil: Itak najprej vsak pomisli, da ta pa zihr nič ne da na higieno pa ne uporablja deodoranta, sm kaj ko to sploh ni res!
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 09. Feb. 2011 6:15

jaz sem že razmišljala, da bi si pod kakšno temno majico nalepla tiste mini vložke :D

Kaj ne obstaja neka krema, ki preprečuje potenje? Res že kar držim roke ob telesu, da ja ne bi kdo videl. :oops:
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Feb. 2011 9:43

Summer055 napisal/-a:jaz sem že razmišljala, da bi si pod kakšno temno majico nalepla tiste mini vložke :D
Itak, da obstajajo že neki "vložki" za pod pazduho (sam da se denar pobira)..
Sam je pa res siten problem, ja; še ena taka tuki. :|

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov