Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 23. Jan. 2011 14:04

Za domače zdavljenje sinusitisa je meni aber najboljša stvar mehansko spiranje! Se kupi v lekarnah (mislim da, jaz sem jo preko neta naročila) al pa specializiranih prodajalnah take posodice (zgledajo kot una svetilka od duha od Aladina), noter si naliješ fiziološko raztopino (jaz sem žid in delam to sama - ampak moraš naštudirat količino soli ki gre v vodo ki jo posodica drži da ni preveč hiper ali hipotonična) in potem nagneš glavo desno, namestiš duc od posodice v levo nosnico in ti fiziološka prepere desni sinus ter ti čez desno nosnico izpere ves serozen/mukozen/gnojen izcedek. Potem ponoviš stvar na drugem sinusu pa jaz nagnem glavo še naprej da še frontalnega izperem. To nardiš 3x dnevno, se potem en čas usekuješ, ampak je vredno, ker omogoči dihanje in kar je najboljše - popusti pritisk, kar je, vsaj meni, največ vredno.
Jaz se s tem sinusitisov najprej znebim, pa sem vedno probavala fore s česnom (jaz si nardim tako, da česen zdrobim, prelijem z vrelo vodo, pustim stat in sem si potem s brizgo v nos tišala), hrenov, Sinupret...
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 24. Jan. 2011 11:19

Tearjerker, tale tvoja je mal hardcore, tko da česna si res nisem šla not tlačit. :) Sem se pa posilila s slano vodo mal bolj kot ponavadi (prej mi res ni ničesar ven izpiralo) in se skor utopila, ampak danes mal lažje diham. :)
Because I can.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Jan. 2011 13:24

Sploh ni hardcore :D Meni je to najmanj boleča in najbolj prijetna metoda za zdravljenje sinusitisa - mi je inhaliranje bolj neprijetno. Ko sn prvič čula za to metodo od kolegice sem imela sinusitis 14 dni, jemala AB, se nalivala s sinupretom, inhalirala pa neč.... Ko sem si začela spirat, sem se pozdravla v treh dneh.

Pa sej, nobenga ne silim da to dela, suit yourself :D Ampak ko jaz fašem sinusitis, si hočem s pormašino lukno zvrtat v ličnice in čelo od pritiska :evil: zato mi je tud najpomembnej, da spucam kuj ven vse.
femme.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a femme. » 26. Jan. 2011 21:44

Mene pa zanima sledeče.Že cel teden imam grozno bolečino v predelu grla, še posebaj ko požiram in danes sm pogledala če je mogoče kakšna rdečica v grlu in opazila sem da imam vneto desno bezgavko.
Torej jutri imam zdravnika.
Problem pa je v tem da sem včeraj bila na đointu.
In skrbi me, da mi bojo morali vzeti kri in vodo ker THC še zdaleč ni šel ven še posebej po pestrem prejšnem tednu ko sem bila skoraj vsak dan na đoli.
Za kri vem, da najbrž ne bodo našli thc-ja ker bi mogli na bolj podrobne preiskave bolj me skrbi za urin in v primeru da odkrijejo prisotnost thc-ja kaj zdravniki naredijo?
A girl doesn't need anyone who doesn't need her. - Marilyn Monroe
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 26. Jan. 2011 21:46

tut za urin so potrebne bolj podrobne raziskave. pač če greš na odvzem zaradi suma drog, ti iščejo droge. če greš na odvzem zaradi zdravja, pa zdravnik obljuka na računalniku (včlasih je blo na listih) kaj naj ti pregledajo. tko da, ni panike :)
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 26. Jan. 2011 21:50

Verjetno je ginekolog bolj "primeren" za pregled prsi zaradi sumljive bulice? Ali osebni zdravnik?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
niinii
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a niinii » 26. Jan. 2011 22:16

Osebni bi jaz rekla.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 27. Jan. 2011 13:21

Men se pa zdi da je to stvar ginekiloga.. Jaz bi se naročila kr k ginekologu za pregled.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 27. Jan. 2011 13:25

Zdej pa spet nič ne vem. Še kdo? :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 27. Jan. 2011 13:29

ginekolog :wink:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
doda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a doda » 28. Jan. 2011 19:00

Iz osebnih izkušen ti povem, da greš lahko kar k ginekologu. On pretipa in te pošlje na nadaljne preiskave, če ugotovi, da je to potrebno.

Jaz sem dala že to vse skozi;)
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 31. Jan. 2011 15:42

Jemlje katera Lactogyn kapsule? Sicer nimam kakšnih težav, a jih je baje priporočljivo jemat, da vzpostavi ravnovesje, pa tudi proti stresu naj bi delovalo.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 01. Feb. 2011 12:06

NUJNO!! :D

Že en teden in pol sem prehlajena oz. skos nekaj smrkam.. Grlo me ne boli, kašljam sicer kar dosti, ampak si bom danes kupla kašelj za izkašljevanje v Sanolaborju (čeprav je potem vmes med jemanjem še hujši kašelj :roll:).
Me pa zanima kaj bo čimprej odpravilo ta prehlad, ker ta vikend moram biti zdrava oz. vsaj ne tako prehlajena kot sem zdaj. Nos imam večinoma čez dan zamašen, drugače pa je počutje čist ok. Skratka, kaj tu najbolj pomaga (iz domače lekarne, lahko pa tudi kaj za kupit, sam da je učinkovito in pomaga). :)
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 01. Feb. 2011 13:01

Probaj kje dobiti Tera Flu, čeprav kakor vem ga ne prodajajo v Sloveniji. Spiješ, greš spat in si naslednji dan kot nov, ampak to ne pomeni, da si zdrav. Če imaš res kakšne pomembne obveznosti, ti lahko enega zrihtam, ampak če ni nujno (žurka ni nujna), pa ne, ker imam samo še tri in ne bom šla še nekaj časa v tujino ponje.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 01. Feb. 2011 16:20

Kje pa se dobi v tujini, in kje natančno - v lekarnah ali kje? Iz česa pa je to, da si kar čez noč kot prerojen? Verjetno potem po tistem lahko spet izbruhne prehlad, ali kako? Aja, pa koliko ta stvar stane? :?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov