Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 03. Jan. 2011 13:52

Verjetno ti tabletke ne ustrezajo. Najbolje da poveš ginekologu.
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 03. Jan. 2011 14:02

sam to se mi je zgodilo že eno menstruacijo preden sem začela jemat tabletke...
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 03. Jan. 2011 14:48

V vsakem primeru ti bo ginekolog najbolje svetoval.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 08. Jan. 2011 16:20

Tudi jaz imam en problem. Zadnje čase, mi vedno, ko se tuširam, rata slabo oz. me sili na bruhanje, postanem omotična... Podobno kot npr. v avtobusu po dolgi vožnji. Malo pomaga, če se tuširam z mrzlo vodo, ampak jaz tako ali tako ne maram ravno vroče. Ko pridem iz tuša obvezno takoj odprem okno da sploh lahko zadiham, potem se moram pa usesti. Kaj bi to lahko bilo?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 08. Jan. 2011 18:06

A slučajno katera ve, s čim odpravit siv flekec na koži, ki je nastal zaradi oksidiranja srebra?
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 09. Jan. 2011 15:16

Savannah napisal/-a:Mene pa zanima, katere tablete so učinkovite proti krčem ob menstruaciji? Verjetno se dobijo brez recepta, ali kako? KT jemljem že nekje tri leta, PRED jemanjem nisem imela nikoli krčev, ko sem jih začela jemat (in še zdaj) pa jih imam. To mi sicer ni najbolj logično, ker ponavadi slišim od punc ravno kontra - da krči ponehajo z jemanjem tabletk. No, kakorkoli, ob naslednji menstruaciji bi jih rada ublažila oz. odpravila, ker so ponavadi pred začetkom in prva dva dni menstruacije neznosni (ampak samo na trenutke, potem je par ur mir, pa spet). :?


Meni pomaga Diclo Duo (bivši Naklofen).
Od spasmexa mi je sam slabo. Ko sem imela pa grozne bolečine (pred jemanjem KT) mi je samo pomagala inekcija Buscopana in Spasmexa muskularno (v rito). Druageč ti je pa Taerjerker že naštela kar neakj zdravil, poskusi pa boš videla katero ti bo najbolj pomagalo. :)
cotika21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 15. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cotika21 » 10. Jan. 2011 11:13

Živjo, jaz imam tudi en problem, in sicer nikoli mi nista zrasli stlani dvojki zgoraj. Če ima katera podobne težave oz. pozna dobrega kirurga in protetika,saj mi je ortodontka sedaj naredila prostor za dva implantanta, bi vas zelo lepo prosila za kaknše namige oz. nasvete.

Najlepša hvala za odgovore.

Lp Maja
Uporabniški avatar
GreenGreenerMostGreener
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 29. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a GreenGreenerMostGreener » 10. Jan. 2011 20:04

sončk napisal/-a:Tudi jaz imam en problem. Zadnje čase, mi vedno, ko se tuširam, rata slabo oz. me sili na bruhanje, postanem omotična... Podobno kot npr. v avtobusu po dolgi vožnji. Malo pomaga, če se tuširam z mrzlo vodo, ampak jaz tako ali tako ne maram ravno vroče. Ko pridem iz tuša obvezno takoj odprem okno da sploh lahko zadiham, potem se moram pa usesti. Kaj bi to lahko bilo?


Najbrž imaš pod tušem preveč pare in vročine, zato ti postane slabo, potem se še malo prestrašiš kaj se ti dogaja in je še slabše. Uporabi hladno/mlačno vodo, vrata tuš kabine pa pusti malo priprta, da boš imela zrak. In brez panike. Če ti bo potem še vedno slabo, pa spij še skodelico metinega čaja (meni super pomaga pri slabosti) in se pomiri. Mislim, da to ni kaj hudega, je pa definitivno grozen občutek.
I'm so happy because today I've found my friends..
they're in my head.
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 10. Jan. 2011 20:46

cotika21 napisal/-a:Živjo, jaz imam tudi en problem, in sicer nikoli mi nista zrasli stlani dvojki zgoraj. Če ima katera podobne težave oz. pozna dobrega kirurga in protetika,saj mi je ortodontka sedaj naredila prostor za dva implantanta, bi vas zelo lepo prosila za kaknše namige oz. nasvete.

Najlepša hvala za odgovore.

Lp Maja


Iz katerega konca Slovenije pa si? Na tem področju imam jaz ogromno izkušenj in ti lahko kaj povem o tem. Piši mi na zasebno, pa ti odgovorim.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 23. Jan. 2011 11:51

Kako olajšat stanje pri vnetih sinusih?
Uporabljam kapljice Olynth po 4-5x na dan, ampak tako pogosto jih lahko največ 3 dni. Že zdaj me peče sluznica.
Jutri sicer nameravam k zdravniku, ker sem aktivno bolna že šesti dan, od včeraj ni več vročine. Boli T-predel nosu in čela, zelo zaboli tudi, če na hitro premikam oči.
Uporabljam tudi fiziološko raztopino za izpiranje, ampak nič ne pomaga. Lekadolov in aspirinov naj ne bi več jemala, ker sem jih jedla na tri ure 5 dni zapored. Brez kapljic ne morem niti malo dihat čez nos.
Kakšen nasvet?
Because I can.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 23. Jan. 2011 12:37

Zravnik ti dosti več od fiziološke in kapljic ne bo dal razen če imaš vnetje mogoče še antibiotike oz. če je zelo hudo te bo poslal na slikanje oz. ORL.
Meni najbolj pomaga Sinupret in odlično pomagajo inhalacije najboljše nad loncem z brisačo čez glavo (ali pa parna savna npr. v domači kopalnici, če pa imate doma inhalator pa toliko bolje) in nato izpiranje z fiziološko. In seveda ogromno tekočine da se sluz razreči in čim manj melka in močnatih izdelkov, ki dodatno povzročajo nastajanje sluzi.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 23. Jan. 2011 12:58

Najraje ne bi antibiotikov, ampak če ne bo druge izbire, bo treba...
Inhalacije sem pozabla napisat, da izvajam. Mamo doma inhalator pa vsa možna olja, uporabljam evkalipt. Žal nobenega učinka ne vidim. Nekak naj bi vdihovala paro skozi nos, ampak to ne gre, če je popolnoma zamašen. Je pa prijetno dihat topel zrak.
Včeraj sem probala parno savno, nobenega učinka, razen da pomaga pri kašlju (ki je tudi grozen btw). Danes zvečer bom probala še suho varijanto (na srečo mamo vse doma in mi ni treba nikamor hodit). Sem prebrala na netu, da naj bi suha bolj pomagala, čeprav ne vidim logike v tem...
V bistvu sem se pozanimala in sprobala že ogromno stvari, v čelu pa še vedno pritisk in nos ne diha...
Because I can.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 23. Jan. 2011 13:09

Dokler ne greš k zdravniku še naprej izvajaj vse možno, ker najbolj skrajna rešitev je punkcija, kar pa ni prijetno in lahko traja kar nekaj časa preden se to očisti.
Tudi hren naj bi pomagal odpirati dihalne poti in je naraven antibiotik ni pa ravno prijetno tega jesti :?
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 23. Jan. 2011 13:14

Omg, fotr bi bil navdušen, če bi mu rekla, naj mi hren v nos zatlači. :D Si ga kr predstavljam. :D (sj vem, da bi se ga naj jedlo)
Domači ruski recept je, da si daš glavico česna v vsako nosnico, sam to si pa ne upam.
Because I can.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 23. Jan. 2011 13:24

:pale: obstaja kar nekaj takih super domačih receptov, ki se jih pa nebi lotila kljub temu da sem imela kronični sinuzitis kar nekaj let.

Upam da se bo rešilo brez česna v nosnicah :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov