Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 04. Dec. 2010 23:18

Samo 3 mm? Jaz sem imela ogromno. Operacijo sem imela lani decembra in sem se tudi bala, da bo luknja ostala. Znanec mi je povedal, da se je njemu "zacelila" v priblizno pol leta, meni se je pa na sreco se hitreje. Vsekakor pa ne v treh tednih. Brez skrbi torej, luknja ne bo ostala, traja pa.
ikica221
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ikica221 » 12. Dec. 2010 12:59

Živjo!
stara sem 16 let in sm opazila bulico na prsi bradavici
kaj bi to lahko bilo?
hvala
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 13. Dec. 2010 10:21

Če jo opaziš npr samo med ovulacijo/pred M, kar pomeni, da ni stalno prisotna, je vozliček. Pogosta in nenevarna stvar.
Glede na leta (16) sklepam, da ti dojke še rastejo, tako da lahko je to to ali pa si natipala žlezo.

Bulico opazuj, dojke redno pregleduj. Če se ti bo zdelo, da je bulica vedno prisotna, tako pred/med/po M ali če ugotoviš, da se veča, potem k zdravniku/ginekologu. Ta te bo dalje napotil na UZ/mamografijo in diagnosticiral bulo.

Bi ti pa rekla, da se nimaš česa bati, ker v tvojih letih so dojke pač trde, polne bulic, .....hormoni, rast, žleze ipd. Še vedno pa ne smeš zanemariti možnosti raka.

moj nasvet.....počakaj mesec do dva, preverjaj bulico v vseh ciklusih in če je stalno prisotna, pojdi k zdravniku.

Aja, še eno podvprašanje.....si slučajno pred kratkim imela nezaščiten spolni odnos?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
ikica221
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ikica221 » 13. Dec. 2010 15:41

Res hvala za nasvet :)
spolnih odnosov pa še nisem imela tako za informacijo
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 13. Dec. 2010 18:56

Hey!

Za tiste, ki imate izkušnje z Ospenom: koliko časa traja preden "prime"? Jst sem namreč vzela že 6 tablet - jemljem jih pa na 6 ur (imam zelo hudo vnetje grla, začetek angine), pa ni niti mal bolš :? Zdj me pa skrbi, da mi je zdravnica predpisala prešibko različico (Ospen 1000) in da grlo sploh ne bo nehalo bolet :?
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 14. Dec. 2010 8:56

drugi ali tretji dan. Ni prešibka različica, lahko je samo napačen antibiotik. Ampak dvomim. Če po treh dneh jemanja temperatura še ne bo padla, pojdi nazaj do zdravnice.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 14. Dec. 2010 12:48

Hvala za odgovor. Dons je tretji dan, pa mam še vedno vročino - 38°. Če jutr ne bo bolš, grem nazaj...
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 14. Dec. 2010 13:15

haylee napisal/-a:Hvala za odgovor. Dons je tretji dan, pa mam še vedno vročino - 38°. Če jutr ne bo bolš, grem nazaj...


kdaj si si merila vročino? zvečer je vedno malo višja. je res včasih bolš kšn dan počakat pa se vse poštima (ok, to ne velja č maš lihk 41 vročine)

no še dodatno sam za info: vročina je v bistvu obrambni mehanizem - torej dobra stvar. ampak dobra samo do neke meje (tako kot vse stvari). ta meja je nekak določena na 38 stopinj; to pomeni da če imaš do 38 stopinj je skor bolš da se ne zdravi, nad 38 se jo more zniževat. tko d če ma kdaj kera 37,6, 37, 7... ne se takoj nažirat s tableti, bolš je it spat, počivat in s tem telesu pustit, da samo sebe "spravi v red"
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 14. Dec. 2010 14:35

^^Zjutri k sm ustala sm mela 38; sj bom še počakala kak dan, dva, sam če ne bo bolš (al pa če bo še slabš), bom šla pa res mogoče nazaj k zdravniku.
Uporabniški avatar
kužapazi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 12. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a kužapazi » 25. Dec. 2010 0:11

Men ni čist nič jasno! Sej vem da se sliši vse skup (skupaj z naslovom) čudno, AMPAK useen me zanima vaš nasvet:
že 2 meseca jemljem redno kontracepcijske tablete, tudi menstruacija je po tabletkah vedno redna. enkrat ta mesec sem pozabila vzeti v 12h urah, zato sem naslednji dan vzela 2 (tako je pisalo), potem sem normalno nadaljevala. ko sem nehala s tabletkami, sem normalno, 2dni za tem dobila menstruacijo. seveda so bili prisotni krči, zato sem vzela en naklofen.
zdej pa, pred tem (v nedeljo sem nehala jemati tabletke, v sredo zjutraj sem dobila menstruacijo), meni se zdi da v petek, sem bruhala in imela prebavne motnje. isto se je ponavljalo v soboto. zelo me je bolel trebuh zgoraj pod rebrami, nevem kako bi povedala. tak fejst, da mi je šlo skos na bruhanje. torej, v sredo zjutraj, sem dobila menstruacijo in je use bilo normalno, razen tega da me je poleg krčev bolel še ta zgornji del trebuha. danes je (kot je kazalo) zadnji dan menstruacije, in mi ni jasno, zakaj me trebuh tako močno boli, da bi skos kr bruhala. prebavne motnje se pojavljajo le vsake tolko časa, ampak se pa. minilo me je do teka, sploh nisem lačna, ne občutim lakote zaradi te bolečine v trebuhu.
zdi se mi čudno, da bi kljub redni kontracepciji bila mogoče noseča, ker mi menstruacija ne zamuja, le zelo čudna je! res pa da se zaradi vsega tega počutim v trebuhu zelo napeta.
do zdravnika pa žal ne morem v teh prazničnih dneh :( mogoče mi lahko kdo kaj pomaga?
Ko slišiš, pozabiš.
Ko vidiš, si zapomniš.
Ko doživiš, razumeš.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 25. Dec. 2010 10:05

Mene pa zanima, katere tablete so učinkovite proti krčem ob menstruaciji? Verjetno se dobijo brez recepta, ali kako? KT jemljem že nekje tri leta, PRED jemanjem nisem imela nikoli krčev, ko sem jih začela jemat (in še zdaj) pa jih imam. To mi sicer ni najbolj logično, ker ponavadi slišim od punc ravno kontra - da krči ponehajo z jemanjem tabletk. No, kakorkoli, ob naslednji menstruaciji bi jih rada ublažila oz. odpravila, ker so ponavadi pred začetkom in prva dva dni menstruacije neznosni (ampak samo na trenutke, potem je par ur mir, pa spet). :?
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 25. Dec. 2010 10:12

priporočam Spasmex.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Dec. 2010 10:17

To je čist odvisno, enim pomaga že Lekadol (paracetamol). Proti bolečinam in menstrualnim krčem sta učinkovita tudi Nalgesin S in Bonifen (nesteroidna analgetika), oboje je v prosti prodaji v lekarnah, Buscopan je namenjen prav zdravljenju krčev (v prebavnem ali urogenitalnem traktu).

Na voljo imaš pa brez recepta in proti bolečinam Caffetin, Aspirin, Plivadon, Panadon, Saridon pa verjetno še kaj, kar se ne spomnim.

Drugače pa lahko greš na spletno prodajalni lekarnar.com, je uporabna predvsem za to, da vidiš katera zdravila se vse da dobiti brez recepta in čemu so namenjena.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 29. Dec. 2010 10:20

NOVO!

Vceraj sem se sla menit za dnevne lece. In ker ni bilo zdravnika v ambulaniti mi je okulistka dolocila dioptijo s kombiniranjem. Na ocalih imam cilindre in ker tega na lecah ni, mi je za 0'5 dvignila dioptrijo. Ali se mogoče kateri sanja, če zna bit to škodljivo in mi kaj poslabšat vid?
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 03. Jan. 2011 12:56

mam zelo moteč problem in me zanima če se je kateri že zgodilo podobno...
pred 2mescema sva s fantom začela sexat in naslednja menstruacija mi je trajala 2tedna...pač 1teden res ''taprave'' (da sm uporabljala tampone) in pol še 1teden lih za vzorec (pač za dnevne vložke)...drugače sem jo mela že par let redno max 6dni
z decembrom sem pa začela uporabljati KT Yaz in sem mislila da bom že spet mela običajno dolgo menstruacijo,ampak je že spet trajala 14dni...

zdej ne vem ali je to zaradi hormonskih nihanj (kt,sex) ali bi bilo bolje da obiščem ginekologa in preneham z jemanjem kt,čeprav jih še ne jemljem niti 1mesec?
moteče je pa predvsem zato,ker ko sexava (proti koncu moje menstruacije) zmeraj pride še nekaj krvi...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov