Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 10. Nov. 2010 22:30

Prehrana: namočeno laneno seme, suhe slive, otrobi, zelje; čim manj čokolade, banan, rafiniranih izdelkov

Odvajalni sirup (Portalak, Prorektal), glicerinske svečke, pripravki iz sene (odvajalni čaj, tablete/svečke Verolax, Dulcolax).

Aja, pa gibanje/masaža trebuha.


Zjutraj popij topel donat, za malico suhe slive v jogurtu, potem še eno jabolko in ni vrag, da ne boš šla na wc :D
Če pa ne, pa v lekarno po Portalak.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 10. Nov. 2010 22:37

haha in pol bom celo službo na wcju :)
drugače pa full hvala za pomoč!
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
Teja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 13. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Teja_ » 12. Nov. 2010 21:23

Pozdravljeni

Bila sem pri zobozdravniku, kjer mi je začel popravljat štirko zgora (še zdravi zob) saj imam luknjo. dal mi je injekcijo za umrtvičenje in začel vrtat. očistil kanale al karkoli je že to delal..namazal me je tudi z nečim ki pa tako smrdi oz. čuden vonj (še zdaj) ter dal not neko vato....za katero ne vem kaj naj z njo, če pade ven, saj o tem mi ni nič povedal...imam pa še vedno malo otečeno lice...zob pa me ne boli...k njemu moram čez 1 teden saj še postopek ni končan ..jaz pa ne vem kaj naj v situaciji če se kaj zgodi...npr. pri hrani, umivanju zob?

Lp :?
**Polonca**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 12. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a **Polonca** » 12. Nov. 2010 21:32

pokličeš zobozdravnika poveš kaj se ti je zgodilo pa ponavadi prideš takoj na vrsto...:)np ti si kr umivej zobe in jej..:D
catarystar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 13. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a catarystar » 13. Nov. 2010 20:20

vsako leto poteka natečaj roza oktober za srednješolce, ki naredijo svoj projekt za osveščanje ljudi o raku na dojki
poglej in glasuj za projekt na strani:
http://www.roza-oktober.si/poza/ogled/7 ... si_ti_tudi
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 18. Nov. 2010 17:04

zadnje čase opažam, da mi je nenormalno vroče (tudi če nisem pod stresom in podobno)
Med tem ko so vsi ostali v jopicah in dolgih rokavih sem jaz v majčkah brez rokavov. Vročina me pa obliva kar v valovih in to tako močno, da se že čisto prepotena. Zlo nadležno že tako ali tako, potem pa se ti pod pazdugami poznajo še madeži.
Kaj bi to lahko blo? :roll:

Mogoče kakšne težave s ščitnico?
Zadnjič spremenil Summer055, dne 18. Nov. 2010 18:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Don't worry, be happy!!
peppermint
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 24. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a peppermint » 18. Nov. 2010 18:06

Teja_ napisal/-a:Pozdravljeni

Bila sem pri zobozdravniku, kjer mi je začel popravljat štirko zgora (še zdravi zob) saj imam luknjo. dal mi je injekcijo za umrtvičenje in začel vrtat. očistil kanale al karkoli je že to delal..namazal me je tudi z nečim ki pa tako smrdi oz. čuden vonj (še zdaj) ter dal not neko vato....za katero ne vem kaj naj z njo, če pade ven, saj o tem mi ni nič povedal...imam pa še vedno malo otečeno lice...zob pa me ne boli...k njemu moram čez 1 teden saj še postopek ni končan ..jaz pa ne vem kaj naj v situaciji če se kaj zgodi...npr. pri hrani, umivanju zob?

Lp :?


to sem jaz tudi mela:D verjemi, tista vata ne bo padla ven. tisti čuden vonj je bilo zdravilo, ki ti ga je dal noter, preko pa vato, da bo zdravilo delovalo. zdaj ti bo pustil tisto vato en teden gor, da vidi, če je zdravilo delovalo in če bo, potem ti bo dal preko plombo in konec. če pa ti še nebo zdravilo dovolj pomagalo, pa bo ta cveloten postopek ponovil še za en teden, dokler pač nebo dovolj vredu, da ti bi lahko dal preko plombo. boljše, da ti je dal vato preko:) ker če ti nebi, bi ti v to lukno hitro prišla hrana itd. in zdravilo bi bilo za brezveze. :)
neznanka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a neznanka » 19. Nov. 2010 9:59

Po 1letu sem samoplačniško k okulisto.Ker na stare očala nism dober videla.Opazila sem da je dioprija ista samo da so cilindrane,stare niso bile.Bile so čez 200 evrov.Ne upam iti tja in mu povedati.Niti nimam denarja za nove šipce.Kaj naj naredim?
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 19. Nov. 2010 14:13

Pojdi v ambulanto k okulistu in ne samoplačniško.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 19. Nov. 2010 17:11

Mislim da nima smisla da hodi še enkrat če je napisala da nima denarja.Varetno bi morala zamenjati stekla.To že nekaj stane
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 19. Nov. 2010 19:40

Saj nisem rekla, da naj gre samoplačniško. Saj ima opcijo it v ambulanto v ZD. Bo pač malo počakala.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
niinii
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a niinii » 19. Nov. 2010 22:45

Jah sam tud če gre v ZD, za očala ali nove šipce bo morala plačat ravno tako. Kje ste pa še vidli, da bi blo v zadnjem času kaj brezplačno?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 22. Nov. 2010 22:39

Imam problem :cry:

Začelo se je v petek, ko sem bla v službi. Ful sem začela dobivat izsušene ustnice. Saj poznate, ko te ful zateguje v ustnicah, pa maš čisto rdeče ko sneguljčica. Nisem imela nobene labele s sabo, ampak sem se kolikor toliko kontrolirala, da si nisem oblizovala ustnic, ker potem postane samo še hujše. Včasih seveda ni šlo, ker je narava dela taka, da moram ogromno govorit.
No, jaz lepo imela izsušene ustnice, pridem domov, si jih mažem z medom, pa z enim vazelinom, ki sicer zelo pomaga...pa nič boljše do danes. Celo skrtačila sem si ustnice, ker se mi je koža začela rahlo luščit in drugače bi si jaz to grizla dol, tak pa sem si rajši nežni piling naredla...seveda spet malo meda gor...v glavnem, vse sem delala prav. Se mi zdi.

Ampak še vedno imam katastrofalno suhe. Niti za odtenek ni boljše. Še več! Po vsej spodnji ustnici se mi je začelo nekaj spuščat, kot da bi imela 4-5 mozoljčkov na ustnici, srbi pa, kot da bi se mi delal herpes! Namazala z virolexom, nič ne pomaga.
Ne morem si privoščit herpesa in moram do petka odstranit to navlako, ker ne morem s herpesom čez celo spodnjo ustnico prit na šiht!!

Kaj bi blo to, saj sploh ne vem, če je herpes??
Je možno, da sem na kaki alergična, ki sem ga zadnje dni res ogromno pojedla?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Leikun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 2. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Leikun » 02. Dec. 2010 18:39

Ena zobozdravstvena spet:)

Pred 3mi tedni sem imel operacijo modrostnega zoba in sem dobil tudi šive ki so mi jih odstranili po enem tednu in so mi rekli, da je vse vredu in zaceljeno super. Vendar imam na mestu še vedno kar precej globoko luknjo in veliko luknjo ( kakšne 3mm široka ). Se bo to zacelilo ali bom pač imeu v ustih jamo....
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 04. Dec. 2010 20:47

Moj je bil septembra na zdiranju modrostnega, pa ma še kr votlo tam not...
Po mojem, da s časom se sicer zaraste, no. Menda ja ni pol celo življenje luknja!
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron