Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Justica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 6. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Justica* » 06. Sep. 2010 17:19

Meni se naprimer vsakič ko si nekajkrat obrišem nos, če sem prehlajena ali če jokam itd. pojavi rdečica pod nosom, ki precej peče ene 2-3 dni potek pa je samo še rdeče. zgleda kok kakpne majhne hrastice. To se mi pojavlja sedaj par mesecev prej se ni nikoli. Vsakič si zelo prevido obrišem nos in ne pritiskam ali drgnem kože pa se vseeno pojavi. Pa saj me niti nebi motilo če se nebi tako vidlo.. No nekaj me pa more kazit.. (hec (: )
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 08. Sep. 2010 15:37

meni so se pred kakšnim dobrim tednom po hrbtu začele delati bele lise. So pravilne oblike in zgledajo kot, da bi me kdo poškropil z belo barvo oziroma kot, da ne bi imela pigmenta. Imam jih predvem po desni strani - okoli lopatic. Pojavljat so se mi začele tudi pri vratu.
Sprva sm sicer mislila, da se lupim, ampak sem zdaj ugotovila da to ni to.
Me pa te lise nič ne srbijo in nič.

Mogoče katera ve kaj bi to lahko bilo? Kake izkušnje :?
Upam, da ne izgubljam pigmenta. Tudi malo dvomim, da bi se mi to kar naenkrat začelo delat.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
bučk@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 10. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bučk@ » 08. Sep. 2010 19:12

Justica* napisal/-a:Meni se naprimer vsakič ko si nekajkrat obrišem nos, če sem prehlajena ali če jokam itd. pojavi rdečica pod nosom, ki precej peče ene 2-3 dni potek pa je samo še rdeče. zgleda kok kakpne majhne hrastice. To se mi pojavlja sedaj par mesecev prej se ni nikoli. Vsakič si zelo prevido obrišem nos in ne pritiskam ali drgnem kože pa se vseeno pojavi. Pa saj me niti nebi motilo če se nebi tako vidlo.. No nekaj me pa more kazit.. (hec (: )


jaz imam tud hitro vnet ta del tako kot ti. isto imam rdeče in ful peče. zdej si pa kr z vezalinom (labelo) namažem al pa z bepanthenom. tok da kožo navlažiš, da ne začne pokat. takrat, ko si večkrat na dan obrišeš nos (prehlad, jokanje) si kar namaž še preden se ti pojav rdečica. meni pomaga. mislim, da bi vsaka vlažilna krema pomagala tu.
...ostani to kar si, v svetu, ki te želi narediti takega kot so vsi drugi...
Uporabniški avatar
Justica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 6. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Justica* » 08. Sep. 2010 20:26

Tudi jaz z bepantenom mažem, ampak rdečica se pojavi takoj ko umaknem robec xD
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 09. Sep. 2010 11:28

Ko sem prehlajena pa se mi pojavi ta problem se mažem z ognjičevim mazilom pod nosom pa kr pomaga :)
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 14. Sep. 2010 18:52

Moj problem pa je, da ves čas pokašljujem. To je moteče ne samo za mene ampak tudi za ljudi okrog mene, ker sem kot tak pokvarjen motor, ki noče vžgat. To se mi je začelo začetek prejšnjega leta, potem so ugotovili, da imam alergijski rinitis in ko sem začela jemat protialergijske tablete se je stanje izboljšalo. Tako da naj bi jih jemala samo pozimi in pomladi do poletja (alergija na pršice in pa na cvetni prah), ker je takrat koncentracija največja. Letos poleti sem pred dobrim mesecem nehala z jemanjem tablet in sem začela zopet pokašljevati, pred tednom sem nazaj začela jemati tablete. Pa se stanje vseeno ne izboljša. A ima katera podobne probleme ali pa jih je imela? Vem, da pokašljevanje lahko izvira zaradi alergije pri čemer se izcedek iz nosu vrača v grlo. Prehlajena ali kaj podobnega nisem.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
hypona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hypona » 16. Sep. 2010 6:01

Pred časom,natančneje 8.8. sem imela spolni odnos s kondomon. Ampak,že nekako po odnosu me je skrbelo kdaj bo prihodnja M. Morala bi jo dobiti nekje 11-12.8,ampak sem jo šele dobila 17.8.. Tedaj sem tudi pričela s KT. Nekje 7dni sem krvavela,ampak potem po koncu sem imela skoraj 1-2tedna rjav izcedek(na hipe zelo opazen). Nazadnje sem sedaj M dobila 8.9,torej tako kot bi trebalo(zaradi jemanja KT).
Ampak nekako me obhajajo dvomi,kaj pa če je vseeno nekaj narobe?:S To mi po glavi roji zaradi tega,ker mi je najprej zamujala,potem pa še tiste rjavi izcedek..
Ima katera podobne izkušnje? :/
Hvala za nasvet!(:
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 16. Sep. 2010 7:13

Summer055 napisal/-a:meni so se pred kakšnim dobrim tednom po hrbtu začele delati bele lise. So pravilne oblike in zgledajo kot, da bi me kdo poškropil z belo barvo oziroma kot, da ne bi imela pigmenta. Imam jih predvem po desni strani - okoli lopatic. Pojavljat so se mi začele tudi pri vratu.
Sprva sm sicer mislila, da se lupim, ampak sem zdaj ugotovila da to ni to.
Me pa te lise nič ne srbijo in nič.

Mogoče katera ve kaj bi to lahko bilo? Kake izkušnje :?
Upam, da ne izgubljam pigmenta. Tudi malo dvomim, da bi se mi to kar naenkrat začelo delat.


Meni so se pojavile pred nekaj leti svetle lise sicer nepravilnih oblik na desni rami, najprej sem mislila da sem tako čudno zagorela zaradi dolgih las, ampak je tako ostalo. Sem pa bolj svetle polti tako da niti ni opazno. Drugače pa bi se mogoče obrnila še po nasvet h kakšnemu dermatologu.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 16. Sep. 2010 15:27

hypona napisal/-a:Pred časom,natančneje 8.8. sem imela spolni odnos s kondomon. Ampak,že nekako po odnosu me je skrbelo kdaj bo prihodnja M. Morala bi jo dobiti nekje 11-12.8,ampak sem jo šele dobila 17.8.. Tedaj sem tudi pričela s KT. Nekje 7dni sem krvavela,ampak potem po koncu sem imela skoraj 1-2tedna rjav izcedek(na hipe zelo opazen). Nazadnje sem sedaj M dobila 8.9,torej tako kot bi trebalo(zaradi jemanja KT).
Ampak nekako me obhajajo dvomi,kaj pa če je vseeno nekaj narobe?:S To mi po glavi roji zaradi tega,ker mi je najprej zamujala,potem pa še tiste rjavi izcedek..
Ima katera podobne izkušnje? :/
Hvala za nasvet!(:


Ko zacnes jemat kontracepcijske tabletke, so vmesne krvavitve v prvih 6 mescih normaln stranski ucinek, ker se mora telo najprej navadit na tabletke. Tko da ni pomoje ni panike :)

Ce te useen skrbi, so pa za to na svetu ginekologi, oz. ce misls, da si noseca - test nosecnosti ;)
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 20. Sep. 2010 14:23

OKej, sedaj pa še js, k me neki muči.
Jemljem pač kontracepcijo. Sem načela novo škatlico, vzela 20 tablet (21 sem pozabila) .. imela sem 8 dnevni premor in ponovno načela novo tablico.. pri nekje 18. tabletki sem imela spolni odnos. Je sploh kakšna možnost za zanositev? .. Menstruacijo sem tudi imela :D

No ja, js se tolažim da ni šans da bi bla noseča, sam se mi je neki čudnega začelo dogajat v moji notranjosti trebuha oz. ginekoloških predelov, da sm tudi med drugim to paniko začela vganjat ( + tega da nonstop poslušam, kok so druge punce, ki jemljejo tabletke, že zanosile in to pogruntale tudi po tem ko so bile 6 mescov noseče :D)
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 20. Sep. 2010 15:23

Ne, mislim da piše da ob pozabljeni tabletki nisi 100% zaščitena (se pravi da morš ob sexu uporabit kondom) 1 teden po tem, ko jo pozabiš. Pri teb so minili 3 tedni tko da ni panike :)
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 24. Sep. 2010 15:44

Novo

Že 2 dni me nenormalno boli trtica. Nisem padla oz. se nikjer vdarila. Je možno, da je bolečina zaradi predklona, saj se nisem dobro segrela? Ne morem ležat, sedet.. hodim lahko. Boli me na dotik čisto spodaj, nimam nič otečeno, modro.. res neznosna bolečina... kaj naj naredim? :?

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 24. Sep. 2010 18:23

Zarad predklona te ziher ne boli, ker je trtica kost, tako da če bi te od predklona kaj bolelo bi bile to hrbtne mišice, če bi si jih nategnla.
Maska84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 20. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maska84 » 25. Sep. 2010 12:14

Jess° napisal/-a:OKej, sedaj pa še js, k me neki muči.
Jemljem pač kontracepcijo. Sem načela novo škatlico, vzela 20 tablet (21 sem pozabila) .. imela sem 8 dnevni premor in ponovno načela novo tablico.. pri nekje 18. tabletki sem imela spolni odnos. Je sploh kakšna možnost za zanositev? .. Menstruacijo sem tudi imela :D

No ja, js se tolažim da ni šans da bi bla noseča, sam se mi je neki čudnega začelo dogajat v moji notranjosti trebuha oz. ginekoloških predelov, da sm tudi med drugim to paniko začela vganjat ( + tega da nonstop poslušam, kok so druge punce, ki jemljejo tabletke, že zanosile in to pogruntale tudi po tem ko so bile 6 mescov noseče :D)


Če si pozabila samo zadnjo tabletko, potem ni problematično, ker tvoje telo ne zna "šteti" do 21 oziroma 20. Problematično je samo, če pozabiš tabletko vmes, ne pa tudi zadnje. Tako si si v bistvu samo malo skrajšala cikel, enako, kot če bi recimo po enem zavojčku začela jemati drugega, potem bi pa na polovici nehala. Ali pa drug primer - če bi začela nov zavojček in nehala po petnajstih dneh, bi prav tako v nekaj dneh dobila menstruacijo.

Skratka, don't worry. Seveda pa vse vemo, da tudi tabletke niso 100 % zanesljive, tudi ob pravilnem jemanju. Je pa zanimiv podatek, da ponavadi do zanositve ne pride zaradi nerednega jemanja (na primer pozabljena tabletka oz. prepozno vzeta tabletka), ampak zaradi kontraindikacije z drugimi zdravili.

LP, M.
Maska84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 20. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maska84 » 25. Sep. 2010 12:16

Feist. napisal/-a:Novo

Že 2 dni me nenormalno boli trtica. Nisem padla oz. se nikjer vdarila. Je možno, da je bolečina zaradi predklona, saj se nisem dobro segrela? Ne morem ležat, sedet.. hodim lahko. Boli me na dotik čisto spodaj, nimam nič otečeno, modro.. res neznosna bolečina... kaj naj naredim? :?


Pojdi k fizioterapevtu oz. k splošnemu zdravniku, da ti da napotnico. S hrbtom se ni za hecat, ker lahko pride do ukleščenja oziroma pritiska na živce, kar lahko povzroči dolgotrajne oziroma permanentne težave. Je pa čisto možno, da je do tega prišlo zaradi nekega hitrega premika, kot je npr. tudi predklon.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov