Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 12. Jul. 2010 9:54

Keika napisal/-a:Jaz mam enake probleme z otrplostjo nog pri tabletah Yasminelle. Se je mi je že zgodilo pred časom in je samo od sebe minilo. Drugače pa me občasno stisne da ni slučajno kaka tromboza, že tut resno premišljujem o prenehanju jemanja...

Novo vprašanje

Nujno bi rabila kremo Haedensa proti hemeroidom, ki pa se dobi samo v Avstriji. Tako da če se katera odpravlja v Avstrijo mi lepo lepo prosim naj sporoči! (dam še zraven za potne stroške :) )


Do kdaj bi pa rabila? Drugač ti lohk jst skočim iskat, ker imam blizu, ampak pred sredo nimam časa.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 14. Jul. 2010 8:41

A se komu sanja, zakaj sm se jz danes zbudila in me levi čeljustni sklep tk boli, da ne morm ust do konca odpret? Sicer sem mela že pred dosti leti ta sklep poškodovan, ampak se je lepo zacelilo vse...
Je mogoče možno, da mi je začel kak modrostni nagajat? Ni videt, da bi blo kaj otečeno ali pa prestavljeno... :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 14. Jul. 2010 9:25

^^Kaj pa, če si sam spala tak? Si mogoče mela med spanjem glavo tak čudno pa te posledično čeljust boli? Vprašam, ker se je men enkrat zgodlo :D sam je dokaj hitro minila bolečina.

Če bi te zarad modrostnega bolel mislim, da bi lahk odprla usta :D nevem no, ko men rase me boli prav na tistem mestu kjer mi zob vun poganja in ne cela stran čeljusti.

Možno pa da te je spet kaj začelo zajebavat, če praviš da si mela poškodovano. No če te bo dolgo bolela kar k zdravniku.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 14. Jul. 2010 10:08

Ja, zaenkrat se tolažim s tem, da sem verjetno med spanjem kaj mutila, pa se mi je kaj zaskočlo :D Ker sem se že ponoči zbudila, pa sn se zavedla, da me nekaj malo boli, ampak sem itak hitro nazaj zaspala.

Najbolj me je dejansko strah tega, da bi mi modrostniki delali kake probleme...ker sem zdaj malo brala in raziskovala in baje se lahko začnejo modrostni zaraščat v kost, če nimajo prostora za izrast...

Ne vem, zdaj delam malo tiste vaje, ko mi jih je zdravnica naročla takrat po poškodbi, ampak od tega je že 7 let...nima se kaj zdaj ponavljat...hope so.

Strah me je, ker ne morem recimo kihnit sproščeno, se bojim, da bi se kaj zaskočlo in potem ne bi nazaj mogla spravit :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 14. Jul. 2010 10:26

positive vibration napisal/-a:Je mogoče možno, da mi je začel kak modrostni nagajat? Ni videt, da bi blo kaj otečeno ali pa prestavljeno... :D


Možnost je, Celo zelo velika možnost. Bi se šla svojemu zobarju pokazat, narest slikco, in potem po potrebi odstranit osmico. Naši maksilofacialni kirurgi itak navijajo za to, da se modrostni odstranijo :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 14. Jul. 2010 10:37

Možno da je modrostni, če je lepo greš na ortopan in potem ti bodo zdravniki svetovali za naprej ali se ga spuli al ne.
Samo jz sm tok zmedena, eni zobozdravniki pravijo da mi bi spulili modrostne, drugi pravijo da ne, nazadnja zobarka mi je rekla da sm mlada in da imam čas do 30. leta modrostne ven spulit, da nej grem na ortopan, ampak porkaduš ne grem se vsake pol leta obsevat, ker pač ne vejo ali bi mi modrostne ven spipal al ne. Zdej res ne vem kaj naj, boli me nič ne, sestra si ga je lani spulila, ko sm vidla kako to zgleda in kako boga je bila me je čisto minilo. Mah, zobarji se menjavajo, vsak pa drugače pove. :?
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 14. Jul. 2010 10:55

čuftika napisal/-a:Mampak porkaduš ne grem se vsake pol leta obsevat, ker pač ne vejo ali bi mi modrostne ven spipal al ne.


Ortopan je pregledna slika na kateri poleg zob vidimo še druge strukture zgornje in spodnje čeljusti v celoti ter del sinusov. Glede na to, da je obsevanje relativno majhno (dva dni naravnega ozadja to je, kot dobite sevanja v dveh dneh v naravnem okolju) nam poda ogromno informacij.

Čist tok, za info. Da se ne rabiš bat ortopana :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 14. Jul. 2010 11:09

Malo bom počakala, saj mogoče bo v par dneh izzvenelo. Upam.

Ker modrostnike mam vse nastavljene, izrasel mi je eden, trije so pa še potuhnjeni...in nimam pojma, kam bi naj izraščali, ker ni prostora zanje.

Potem, če ne bo nehalo bolet, se moram verjetno pri zobozravniku oglasit? Al pri osebnem? Da dobim napotnico za maksilofacialno... :?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 14. Jul. 2010 11:18

positive vibration napisal/-a: izrasel mi je eden, trije so pa še potuhnjeni...in nimam pojma, kam bi naj izraščali, ker ni prostora zanje.



lih to je problem pri modrostnih. Da nimajo kam in potem zaraščajo v tkivo, kost.... in to povzroča bolečine.

Greš do zobarja, narediš ortopan, potem on pogleda. V koliko oceni, da bi ga lahko sam odstranil, ga odstrani, v kolikor se mu zdi, da bi bilo potrebno operativno ga dat ven, ti da napotnico za ma-fo.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 14. Jul. 2010 13:52

barbie-OK pol, sm mislila da je bolj škodljivo to :)
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 14. Jul. 2010 15:31

NOVO VPRAŠANJE

Zobozdravnik mi je zadnjič rekel, da imam vnetje dlesni (mislila sem, da gre za poškodovan zob, ker sem imela občutek, da se premika) in da naj na dan splakujem usta ene 4x vodo pomešano s sodo bikarbono. To sem danes kupila, me pa zanima če je vredu, da v kozarec vode dam žličko sode ali mora biti razmerje drugačno? :?
Uporabniški avatar
PlayBoy-GirL
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 2. 2009
Kraj: In The Middle Of Your Heart

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayBoy-GirL » 15. Jul. 2010 19:21

Živjo.
Eno uprašanje glede KT- danes sem vzela zadnjo tabletko (četrtek); sedaj moram počakat da dobim menstruacijo; KT jemljem že več kot pol leta,toda nisem prepričana,ali imam lahko spolne odnose medtem ko čakam menstruacijo (torej v tem primeru v soboto ali nedeljo), brez kondoma? (ponavadi dobim menstruacijo v ponedeljek oz.torek)

Najlepša hvala za odg. :oops:
* LOVE is LOVE. I LOVE my LOVE. My LOVE is you. So I LOVE you. * <33
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 15. Jul. 2010 19:25

^^lahko sexaš. V navodilih piše, da si zaščitena ves čas, tudi med premorom.


Z mojo čeljustjo je že vredu (skoraj). Nem šla dohtarju.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
PlayBoy-GirL
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 158
Na forumu od: 27. 2. 2009
Kraj: In The Middle Of Your Heart

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayBoy-GirL » 15. Jul. 2010 19:34

aha ok :) saj me mi je zdelo,sam vseeno raje vprašam.. :D

Hvala vibration :wink:
* LOVE is LOVE. I LOVE my LOVE. My LOVE is you. So I LOVE you. * <33
hribi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 23. 2. 2010
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a hribi » 22. Jul. 2010 8:05

Zdaravo! Jst rabim informacije o lumbalni punkciji in biopsiji kože. V kratkem mi bodo ta poseg delali na infekcijski kliniki ampak mi veliko niso razložili kako naj bi to potekalo. Zanima me, če imate kakšne iskušnje s tem, da iz prve roke izvem kako to izgleda?
Ti omrtvičijo del vboda? Koliko časa počivati? Stranski učinki punkcije?...

Namreč nimam preveč rada igel, zato me je zelo strah! :oops:

Hvala!

LP

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov