Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 08. Jun. 2010 9:14

No, sej jst tud nimam skalpelov doma....da me ne bo še kdo obtožu, da kradem UKC-ju :P
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Jun. 2010 14:27

barbie_girl_85 napisal/-a:S čim pa dezinficiraš rano? Jst uporabim kar fiziološko, nekak mi ne potegne alkohol na rano....preveč agresivno, pa še peče k hudič.


Jaz uporabljam Spitaderm, sem že tolk navajena na njega, da niti ne obrajtam pekočega občutka :)

@purple_rain: skalpeli se kupijo kamot pri nas v specializiranih trgovinah, npr. jaz sem svojega kupila v Sanolaborju. (Ne kradem na UKC ali kjerkoli drugje :P). Jaz ga imam sicer zaradi narave svojega dela, ampak pride večkrat prav, ker imam kovinskega in se mu menjajo rezila, ki so na frišno fajn sterilna in res omogogočajo lepe, ravne, čiste reze.
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 11. Jun. 2010 16:17

A pozna ktera kkšnga tipa, k se mu dogaja da ga po ejakulaciji peče sečnica? No, to se dogaja mojmu tipu in je tud že bil pri zdravniku, sam noben ne pogrunta v čem je problem.
Bloo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 13. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Bloo » 13. Jun. 2010 14:34

Žiujo.
torej imam problem, ki ni nič strašen ampak počasi zgubljam potrpljenje. pred 3meseci se mi je beli tok spremenil(barva,vonj) osebna zdravnica(ker še nimam osebne ginekologijnje) mi je predpisala canesten. ni pomagal zato me je poslala z napotnico h ginekologinji. ko so me mukoma le vzeli ( nisem njihova pacienta, zato si nihče ni mogel vzeti 15minut časa) so ugotovili bakterijsko okužbo. dobila sem kremo( ime sem pozabila), ki je pomagala pri vonju in barvi, še vedno pa je ostal zelo moteč obilnejši izcedek. s5 se je začelo prepiranje in moledovanje za en pregled. seveda bi bilo enostavneje imeti svojega ginekologa a kaj ko nihče v mojem kraju trenutno noče sprejemati novih pacientk. končno so me sprejeli in ugotovili glivično okužbo ( kot posledica uporabljanja kreme za bakterijsko okužbo). ponovno sem dobila canesten, ki ne pomaga. zanima me kaj naj naredim zdaj ?? preden me bojo s5 vzeli na pregled bo 1mesec mimo in se že kar tresem od jeze. poletje je tukaj, prav tako imam resnega fanta.zadnje kar hočem je da bi okužila še njega. kakšne so cene samoplačniških pregledov??
IceIce
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 5. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a IceIce » 13. Jun. 2010 17:16

Bloo, pregled je 40eur, vsaj pri moji ginekologinji je toliko, drugje so cene verjetno podobne.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 14. Jun. 2010 9:18

emkica napisal/-a:A pozna ktera kkšnga tipa, k se mu dogaja da ga po ejakulaciji peče sečnica? No, to se dogaja mojmu tipu in je tud že bil pri zdravniku, sam noben ne pogrunta v čem je problem.


Če zdravniki ne pogruntajo, tud mi ne bomo :wink: Drugače pa, pri pekočem občutku pri ejakuaciji gre navadno za vnetje mehurja. Je opravil pregled urina?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 14. Jun. 2010 15:57

Pozna katera še kako zdravilo za blaženje pikov žuželk? Okoli pika mi je nekje 10cm zateklo, iz lekarne imam pa samo Fenistil. Dežurna zdravnica me pa niti pregledat ni hotla.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 14. Jun. 2010 16:00

Kamagel je fajn, prav hladi :)
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 14. Jun. 2010 22:25

Mene fenistil vedno reši (alternative ne poznam) :roll: Ledeni obkladki bodo zmanjšal oteklino......sam pridno hlad :D ......oteklina zarad pika žuželke pa res ni za dežurne zdravnike :wink:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 15. Jun. 2010 6:56

Maychy napisal/-a:Pozna katera še kako zdravilo za blaženje pikov žuželk? Okoli pika mi je nekje 10cm zateklo, iz lekarne imam pa samo Fenistil. Dežurna zdravnica me pa niti pregledat ni hotla.


Fenistil ali pa Kamagel običajno pomaga pa led. Se je pa meni lani zgodilo, da sem stopila na oso, takoj dala stopalo na led, mazala s Fenistilom in Kamagelom, oteklina pa sploh ni izginila in še srbelo pa bolelo je. Sem šla čez 2 dni k zdravnici po tablete. Tako da če ne bo bolš, kar k zdravniku.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 15. Jun. 2010 7:03

Tudi jaz dobim odteklino od pikov žuželk, to rešujem z Kamagelom.
(s)mej se
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 15. Jun. 2010 12:18

Danes je oteklina še večja, tako da sem kar poklicala svojo zdravnico in me je naročila za jutri. Tudi led dajem gor, ampak ne pomaga kaj dosti.

Kaj je za dežurne zdravnike je pa odvisno. Meni se 10cm otekline zaradi ene žuželkice ne zdi ravno nedolžno... lahko da je kakšna alergija. Se mi pa zdi trapasto, da prideš 1x na dve leti s kakim problemom k zdravniku, pa te takole grdo odslovijo. Če ti ravno ne manjka pol noge, jim je čisto vseeno zate.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 15. Jun. 2010 12:55

Dežurni zdravniki so za nujna stanja. Nič ni odvisno, kot ti praviš. Vse je natančno opredeljeno :P

Alergija ni nujno stanje, razen v primeru, ko povzroči težave z dihanjem ali kakšne druge zaplete :D


PS Da ti predstavim, kako so ljudje neodgovorni. V nedeljo gredo h dežurnemu, ker je nujno in res ne gre drugače. Bojijo se za svoje zdravje. V ponedeljek, na delovni dan, ne gredo nikamor. Niti zdravnice ne pokličejo. To storijo šele v torek, le ta jih naroči za v sredo. In potem se razburjajo, ker v nedeljo niso dobili nujno potrebne zdravstvene oskrbe....
PS2 Zdej, ko bodo zmanjšal dodatek na dežurstva, bodo pa še bolj pasji :evil:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
lesnik
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 264
Na forumu od: 27. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lesnik » 16. Jun. 2010 11:06

Ne vem če to vprašanje spada lihk sem samo bom vseeno vprašala.
Bila sem pri samoplačniškem ginekologu,po pošti sem dobila izvide.Napisano so besede ki jih ne razumem kaj bi pomenile.
K ginekologinji si ne upam iti in jo vprašat.
Kaj naj naredim? Hvala
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Jun. 2010 11:09

^^zakaj pa ne bi upala it h gin.? Zberi pogum in pojdi, sej zato pa je tam.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov