Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

-rožca-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 12. 4. 2007
Kraj: dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a -rožca- » 03. Jun. 2010 9:15

Žiujo :)

Rabim pomoč...domače zdravilo proti bolečinam ledvic? Kakšen poseben čaj? Sam tablet ne bi...

Hvala.
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 03. Jun. 2010 10:56

Gornik čaj, brusnični čaj (100%, imajo ga v lekarni, v DMu pa je precej cenejši). Pomagata za vnetje sečil, pa tudi za ledvica.
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 03. Jun. 2010 19:19

Novo!

Začel mi je rasti spodnji modrostni zob in že dva dni me neznosno boli oz. nonstop čutim bolečino, dlesen je pa tam močno otečena in rdeča. Bi morala k zobozdravniku ali lahko grem samo do lekarne po kaj proti bolečinam?
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 04. Jun. 2010 7:32

Jst bi za prvo silo predlagala Calgel (dobiš v lekarni), ki je drugač za dlesni od dojenčkov, ko jim rastejo zobje. Vse skupej malo omrtviči, jst to vedno uporabljam pri bolečih dlesnih, aftah itd.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Jun. 2010 14:53

Nisem najdla nobene teme (?)..

Em. Kaj narest z žuljem (že dolg nisem mela opravka z njimi)? :? Nič drmat, domnevam? A se potem sčasoma sam "sprazni"? Kolk časa traja, da se pozdravi? Kako se ve spopadate z njimi? :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Jun. 2010 15:02

Če ga počiš, bo hudič. Res zna svinjsko bolet, še posebno če matraš tisto mesto. Če je npr. od čevljev in bo tisto mesto še "uporabljeno" ( :lach: pač da te ožulijo novi čevlji in jih nameravaš še nosit kmal) je najbolj s kakšnim obližem prelimat, da se ne drgne direkt ob kožo (obstajajo tud neki posebni, ki so prov za žulje, sam pomoje niso nič posebno drugačnega). Po parih dneh se pa sprazne (se ne spomnim več dobr, mogoče teden).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Jun. 2010 15:34

Bleh. Ja, sem šla laufat včer in - hudiča, zdej pa še neki časa ne morem. :lach:
Nč, še dobr, da je lepo vreme, da lahko par dni v šlapah okol skačem. :D
Tisti obliži so pa men sumljivi mal, mislm, men zdrava pamet govori, da naj pustim odprto/zračno predel naokoli žulja. Razen če so taki obliži kot za otiščance, z luknjo v sredini..
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Jun. 2010 15:45

Ja no, če bi bili čevlji za redno uporabo in da nebi mela izbire, kot da jih nosiš, bi bil obliž najboljša rešitev, če ni izbire. Glavno je, da se ne predre, ker potem se lahko še kaj okuži (ali pa konkretno odere do krvi- been there, done that :D).

Men pa zdrava pamet nič ne pove, zakaj bi žulju škodoval obliž :lach:

Še en članek z vizite.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 05. Jun. 2010 15:52

čim manj se ga dotikat pa se čez čas sam zaceli.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Jun. 2010 15:54

^^ja, tko nekak sem mislila s tistim..pač noge u luft (težko meni, a :D) in pustit, da se samo zrihta.


Hvala obema za sodelovanje.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 05. Jun. 2010 18:04

iskreno, jst ga ponavadi počim, sperem z vodo, dam gor bivacin, prekrijem z obližem in je naslednji dan že zaceljen :cool:
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Jun. 2010 18:25

Jaz ga počim z iglo vedno, tak samo luknjico nrdim, una voda steče ven in potem ne peče, ker rana ni odprta, ker je koža še gor, vode notr pa ni in potem se ta koža nekak olupi čez par dni.. boli pa nič. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Jun. 2010 20:00

Jaz žulje (lih ta teden sem fasala enega ful krasnega) vedno ''kirurško'' obdelam: prerežem odstopljeno kožo s skalpelom da izteče transudat, odstopljeno kožo odrežem, dezinficiram in pustim lepo da se dezinficiens posuši. Ko je treba kaj obut, obvezno obliž, da ne pride do draženja, ko se tuširam pa spiram z toplo vodo, da se sproti odstranjuje odmrlo tkivo in se celjenje pospeši. Potem pa je seveda odvisno od velikosti žulja, kako hitro se zaceli, ampak praviloma drugi dan že lahko normalno hodim v čevljih, v najkasneje enem tednu pa se koža popolnoma obnovi.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 08. Jun. 2010 7:29

S čim pa dezinficiraš rano? Jst uporabim kar fiziološko, nekak mi ne potegne alkohol na rano....preveč agresivno, pa še peče k hudič.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 08. Jun. 2010 9:08

Hjoj, jz sem pa taka reva, kar se tiče igel (do skalpela niti ne vem kako bi prišla, heh), tako da sem mojega revčka kar pri miru pustila, včeri je bilo že skor OK. Ne vem, a se je ponoči predrl (zgleda zelo "aktivno" spim), potem sem pa samo narahlo en flajšter dala čez in šla veselo novim zmagam naproti.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov