Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Okt. 2012 15:28

Sam res, očitno je tole kar razširjen pojav zadnje čase :/

Fino, vidiš, pomoje se bo res oboje hkrati uredilo :ja:
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 16. Okt. 2012 17:18

^^ Vsekakor upam na to. Super bi bilo, če bi lahko šla čim prej nazaj na faks. :)

Tudi tebi (in ostalim) želim, da te pike izginejo z vas čim prej!!!
.jADE.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 18. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a .jADE. » 24. Okt. 2012 14:41

Hoj hoj. Imam en manjši problemček. Na obrazu mi grozno pokajo žilice in se mi naredi majhen moder edem, boli in izgleda kot, da me nekdo ves čas pretepa. Mogoče katera ve če se da dobiti kakšno fajno kremo, ki bi naredila čudež. Drugače mi ne preostane drugega kot da se posvetujem z dermatologom
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 20. Jan. 2013 10:21

Imam grozno boleče menstruacije (google temu pravi dismenoreja). Na dan ko dobim menstruacijo imam grozne bolečine v trebuhu, v križu, pogosto bruham. Skratka, povsem sem nesposobna karkoli delati.
Menstruacija traja kaka 2 dni in je zelo šibka. Lahko bi imela ta majhen tampon cel dan notri pa ne bi blo krize.
Kako leto nazaj sem bila pri ginekologinji, ki mi je naredila ultrazvok, rekla da je vse vredu in da bo minilo.
Pa sem malo razmišljala, da bi šla na tabletke, ker sem brala da naj bi to pomagalo. + tudi kožo imam zelo slabo, tako da če bi še tam pomagalo bi blo super.

Kaj menite? Se splača zarad tega it na tabletke?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 20. Jan. 2013 10:29

^^a samo to maš za simptome? Jaz mam grozno boleče menstruacije, ampak so baje posledica endometrioze. Pa mene bolj križ matra kot trebuh, je pa res da mam tut ful močne menstruacije. Kaj pa kak buscopan al kaj si probala? kaj močnejšega? Termofor? Jaz sem bla na tabletkah in ne vem, nikoli več ne bom šla, bom raje vse drugo prej probala :)
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 20. Jan. 2013 10:58

pri meni je isto. samo da so moje menstre precej močne. prvi dan al pa kak dan prej je katastrofa. (vsak mesec znova je padla odločitev, da nikoli ne bom imela otrok. ker če je porod res 10x menstre jaz ne preživim ene ure, kaj šele cel dan v porodnišnici).
zdaj sem na tabletkah. še vedno me prvi dan malo boli, ampak niti ene protibolečinske ne rabim vzet, lahko zdržim. razumem tvojo dilemo, ker sem sama v isti. ampak kar se tiče bolečin so meni res zelo pomagale. majo pa svoje negativne učinke. če najdeš alternativo mi jo prosim javi :)
Zadnjič spremenil s0nckic4, dne 20. Jan. 2013 11:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 20. Jan. 2013 11:10

HuDoBa napisal/-a:Jaz mam grozno boleče menstruacije, ampak so baje posledica endometrioze.


endometrioza bo se načeloma mogla vidt na UZ. zdravi se pa s kt.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 20. Jan. 2013 11:12

sem vzemala tudi po 2 nalgasina naenkrat in ni nič pomagalo. Bruham vsak drugi mesec. Skoraj vedno dobim še prebavne motnje. Vrti se mi, parkrat na leto dobim vročino. Boli pa za znoret. Ne vem ali naj jokam, ležim, stojim. Dam si sicer termoforček, ampak to res minimalno pomaga. Je pa ful smotano, če imam tisti dan kaj (npr izpit,...) ker sem čist nesposobna. koža je pa že tako bolj slaba, med menstruacijo je pa katarstrofa :/
Kako je pa glede kože in tabletk?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 20. Jan. 2013 11:27

somebody napisal/-a:
HuDoBa napisal/-a:Jaz mam grozno boleče menstruacije, ampak so baje posledica endometrioze.


endometrioza bo se načeloma mogla vidt na UZ. zdravi se pa s kt.


Se vidi, da. Me čaka operacija v prihodnosti. Na tabletke pa več ne grem. Vmesne krvavitve, nihanje razpoloženja, zmanjšanje želje po seksu, pa na koncu tut na kožo niso glih več nekaj ful vplivale...se ne splača.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 20. Jan. 2013 11:52

Summer055 napisal/-a:Kaj menite? Se splača zarad tega it na tabletke?


Jst bi na tvojem mestu šla. Moja sestra je (po nasvetu ginekologa) tut začela jemat kt iz čist istih razlogov - nenormalno močna menstra s krči in grozna koža. Praviloma pomagajo pri obojem.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 20. Jan. 2013 12:01

najboljše je, da greš do ginekologa. niso vse vrste tabletk za vse, moraš pač najti tiste ki ti najbolj ustrezajo. npr. ene bodo pri nekaterih povzročale take simptome, ki jih opisuje hudoba, pri drugih ne. ene izboljšajo kožo, druge povzročajo mozolje. saj so na netu nekje navodila in opisi s stranskimi učinki posameznih tabletk.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 20. Jan. 2013 12:13

^^ To itak, sj brez recepta se tabletk itak ne dobi.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 20. Jan. 2013 12:31

Mene sam nekaj zanima pol glede teh tabletk, ki jih predpišejo zaradi bolečih menstruacij... A pol to punce jemljejo celo življenje? Mislim do menopauze? Al pač upajo, da bo z leti boljše? Mogoče sam do prvega otroka, pa da se potem spremeni in nimajo več bolečin?
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 20. Jan. 2013 13:59

sej načeloma naj bi po 25 letu oz po prvem otroku to izzvenelo.

če pa ne je pač treba izbirat med tem, kar imaš na voljo.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Mar. 2013 16:30

Danes sem se nekje stehtala pa me zanima če zna mogoče kdo razložit rezultate :)
ITM mi je prišel 21, delež vode v telesu 59%, teža 63kg od tega 50kg mišične mase, maščoba v telesu (delež mogoče) mi je prišel 21, dnevno naj bi porabila 2800 kalorij, nekaj mi je prišlo 12 (menda nekaj, da moje telo misli da sem toliko stara??) in nekaj 1 :D
Don't worry, be happy!!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov