Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Anja ^^
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 221
Na forumu od: 3. 8. 2009
Kraj: grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a Anja ^^ » 15. Jun. 2011 19:31

pozdravljeni,
pred mesecem dni sem se zastrupila s toasti, takrat sem tudi bruhala. Od te zastrupitve do danes pa me stalno boli želodec na trenutke. Jemljem tudi KT vendar mislim da nimajo nobenega vpliva saj sem jih jemala že nekaj časa pred tem. Zanima me če se kateri kaj sanja kaj je narobe oz če se je kateri zgodilo kaj podobnega? :roll:
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 15. Jun. 2011 20:06

Nimam nobenega nasveta, razen da greš k dohtarju, pa te tam pregledajo...lahko, da si kako bakterijo staknila, ki ne bi smela bit v tvojem črevesju/želodcu.

Ampak...kak si se pa lahko s toastom zastrupla? To mi pa ni najbolj jasno...???
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Anja ^^
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 221
Na forumu od: 3. 8. 2009
Kraj: grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a Anja ^^ » 15. Jun. 2011 20:29

sumim, da je bilo nekaj s salamo narobe :D
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 16. Jun. 2011 9:14

NOVO!

Hey,

na brazilsko depilacijo hodim že 3 leta in se mi še ni zgodilo kaj takega, zato ne vem kaj je fora. Že kakšen teden me neznosno srbi (včasih malo bolj, drugič spet manj) spodaj, po predelih kjer me depilira. Na depilacijo sem šla dva dni nazaj, zato sem najprej mislila, da me špikajo dolge dlačice, zdaj se pa srbenje ne neha, kljub temu, da sem že dva dni zdepilirana. ne vem kaj naj naredim...a se je keri naredilo kdaj kaj podobnega?

Sem razmišljala da sem v savni kaj staknila (sem bila tri tedne nazaj), ampak sva bila s fantom skupaj in on pravi da ga nikjer nič ne srbi.

Delam tudi na bazenu, možno da sem tam kaj dobila... :(
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 20. Jun. 2011 16:11

Da ne bom odpirala nove teme, bom kr tu vprašala.

Torej jaz imam težave s prebavo, začelo se je 2 leti nazaj ko sem nenadoma dobila neko intoleranco na meso (ribe, morske stvari lahko jem, mesa pa sploh nobenega), potem sem popolnoma nehala jest meso, težave so v veliki večini izginile, še vedno pa mam vsake toliko časa težave po tem ko kaj jem (ugotovila sem, da je vseeno kaj jem in je čisto naključna hrana).

Malo sem brskala po internetu in izgleda da imam sindrom nemirnega črevesja. Ima kdo izkušnje s tem? Je kdo šel k zdravniku in so ugotovili da ima to? Mene predvsem zanima, če se da stvar omilit in kako je zdravnik to ugotovil (samo po opisu problema? po odvzetju krvi? kolonoskopija???). Vem da bi mogla it na pregled, ampak bi rada najprej vedela po kakem postopku zdravnik to ugotovi.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 20. Jun. 2011 21:33

Ugotovijo z izključitvijo "organskih" bolezni. Trudijo se, da ne delajo nepotrebnih testov, tko da je vsak primer malo drugačen. V osnovi pa bi skoraj morala opraviti:
- alergijske teste, da se izključi alergijske bolezni
- pregled blata, da se izključi motnje v prebavljivosti, okužbe, vnetja, mikroorganizme
- rutinska preiskava krvi (vnetni kazalci)
- kolonoskopija (da se izključi rak)

Na kratko - če ni ne okužba, ne alergija, ne rak, potem dajo to diagnozo. zdej, kok preiskav boš dala čez, je pa odvisno od zdravnika in primera. Enim bodo delal vse od kolonoskopije, gastroskopije, magnetne resonance, še test za HIV (so tud podobni simptomi), drugim spet samo kolonoskopijo in pregled blata.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 20. Jun. 2011 23:03

Kaka zdravila pa se potem sploh predpišejo?
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
succubus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 195
Na forumu od: 1. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a succubus » 23. Jun. 2011 17:14

Živjo..

a morda katera vsaj približno ve, kaj bi lahko bilo to..do danes ni bilo nič, prek par minutami sem opazila na hrbtu, da imam v predelu med lopaticama, nad modrem, ki gre čez hrbet polno takih vodenih mehurjev :(((
Sicer niti ne srbi. Prosim za kakšno informacijo..Vkolikor ne bo boljše bom tako ali tako šla do zdravnika, ampak tega še nikoli nisem imela :(((

Hvala..
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 27. Jun. 2011 17:18

Kje in kako lahko uradno postanem darovalka organov? Eni pravijo, da je se dobi poseben kartonček, drugi pravijo, da se to zabeleži na zdravstveno kartico? Ima katera izkušnje s tem?
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 28. Jun. 2011 14:28

tnx
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 10. Jul. 2011 16:48

NOVO

Pred parimi dnevi se mi je na nogi zalomil noht. In sicer skoraj pri korenu (?) nohta. Ni se mi prav odlomil ampak samo zalomil na dobro polovico. pa ne vem kaj naj zdaj naredim. me pa kar boli če se karkoli dotaknem :?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 10. Jul. 2011 20:46

^^jz bi ga zavila v flajšter (s tem probala omejit "dotikanje" problematičnega dela) in počakala, da se izraste (ja, tud poleti bi taka okol skakala, so what, noht bi mi bil bolj pomemben kot pa kako bi to zgledalo).
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3498
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Jul. 2011 7:36

Lahko pa greš, da ti izpulijo noht vn. Ampak baje boli ko 100 hudičev! Pa traja da nazaj zraste tut lep čas...
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 11. Jul. 2011 8:26

Mogoče ti pa lahko kozmetičarka pomaga in naredi umeten noht čez :wink:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov