Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 28. Feb. 2011 18:12

Čaw imam en 'problem'...

Zadnje čase vedno bolj opažam, da čez dan nič ne pijem. V povprečnem dnevu spijem okoli 2dl tekočine. Moje telo enostavne ne daje znakov žeje, potem pa se mi naenkrat zvrti in se spomnim, da je to verjetno zaradi dehidracije in zato spijem malo vode. Kako naj se navadim, da bi spila vsaj pol litra tekočine na dan? Poskušala sem s plastenkami vode, pa ko jo pozabim doma, pozabim tudi piti. poskušala sem se navajati, da bi vsako uro spila kozarec vode, pa tudi ne gre. V glavnem, ne vem več, kako se naj navadim piti=)
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 28. Feb. 2011 20:14

flesherka_ opcija za doma je, da si po vsem stanovanju oz v vsak prostor postavš eno flaško z vodo, da se skos opominjaš in postopno piješ. Pa glede na to, da jo pozabš vzet, ko greš ven si na vhodna vrata nalepi en flurestenčen listk in gor napiši VODA!!!!! :D oz si zraven torbic naštimej eno flaško in ko vzameš torbico zraven rukneš še flaško notr.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 28. Feb. 2011 22:10

^^ Like obema...
bom poskusla res 100% vedno met to plastenko zraven=)
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
adrianca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 22. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a adrianca* » 01. Mar. 2011 17:54

hej ...
jst mam tut eno uprašanje ..
jemala sem tabletke za sprožitev menstruacije nevem kko se kličejo že. jemala sem 3 škatle tako kot kontracepcijske. po vsaki škatili sem dobila menstruacijo. potem pa ko mi jih je zmankalo nisem dobla novih. danes po 1 mesecu in enem tednu še vedno nimam menstruacije, je pa fantu po nesreči prišlo noter. a je šansa da zanosim maybe?
:oops:
i need inspiration, not just another negotiation.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 01. Mar. 2011 20:40

adrianca* napisal/-a:hej ...
jst mam tut eno uprašanje ..
jemala sem tabletke za sprožitev menstruacije nevem kko se kličejo že. jemala sem 3 škatle tako kot kontracepcijske. po vsaki škatili sem dobila menstruacijo. potem pa ko mi jih je zmankalo nisem dobla novih. danes po 1 mesecu in enem tednu še vedno nimam menstruacije, je pa fantu po nesreči prišlo noter. a je šansa da zanosim maybe?
:oops:


Če te jz prav razumem, brez tabletk za sprožitev M, nimaš M. Ali kako?
Če je tak kot praviš, je minimalna možnost da si zanosila, ker če ni redne M, potem ni redne ovulacije (vsak mesec).

Moja kolegica z sindromom policstičnih jajčnikov je večkrat dobila te tablete za sproživet M, večkrat se je špilala brez zaščite pa ni nikol zanosla, zdej pa ljudje smo si različni... Možnost seveda je, samo če nimaš rednim M, je po mojem mnenju ta možnost manjša.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Mar. 2011 18:58

Kopiram od drugod:

leaderka2 napisal/-a:zanima me če jemlješ kt jasminelle in vermox tablete proti glistam, če zaradi tega tablete vermox kej slabše delujejo?
Uporabniški avatar
adrianca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 22. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a adrianca* » 04. Mar. 2011 13:25

čuftika napisal/-a:Če te jz prav razumem, brez tabletk za sprožitev M, nimaš M. Ali kako?
Če je tak kot praviš, je minimalna možnost da si zanosila, ker če ni redne M, potem ni redne ovulacije (vsak mesec).


ja u bistvu ko sem nehala jemat KT sem enx dobla menstruacjo normalno, pol pa pol leta nič pol sm dobla te za sprožitev in sm sam po teh dobla menstruacijo. zdj je pa spet minil že več kot mesec ko sm jo nazadne dobla.
i need inspiration, not just another negotiation.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 04. Mar. 2011 16:49

Nardi test, če je negativen pa se daj z svojo ginekologinjo pogovorit in naj ugotovi kaj je narobe da nimaš rednih M. Recimo sindrom policističnih jajčnikov je možen problem če sodim po omenjenih težavah, ampak možnih vzrokov za izostajanje M je veliko. Ginekologinja bo po pregledu najbolj vedla kaj je narobe in ti priporočala kako ukrepati naprej. Fajn porihtaj!
extravaganza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 6. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a extravaganza » 04. Mar. 2011 17:02

...
Uporabniški avatar
Aciom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 31. 7. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Aciom » 05. Mar. 2011 21:54

hej, jst mam problemček če bi mi katera znala pomagat. zaradi sinusitisa sem dobila kot terapijo pršilo za nos nasonex, zraven pa si moram še nos spirat z fiziološko. po 1 mesecu rednega jemanja zdravila pa mi je kar naenkrat začela tečt kri iz nosa, kar mi prej nikoli ni... vsak dan parkrat mi iz nosa prteče za par žličk krvi.
če ima katera podobne izkučnje prosim če mi pove...
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 06. Mar. 2011 15:09

Aciom: Tudi jaz sem uporabljala Nasonex, ampak nisem zaznala ne slabih, ne blagodejnih učinkov. :D Lahko da si občutljiva na kakšno sestavino v zdravilu. Ker da bi ti fiziološka poškodvala sluznico, pa skoraj ne verjamem.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 06. Mar. 2011 16:04

Sluznica je izsušena po dolgotrajni uporabi in zato male kapilare popokajo. Pusti to za par dni pa nadaljuj sam s fiziološko.
Uporabniški avatar
Akvamarin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 822
Na forumu od: 30. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Akvamarin » 06. Mar. 2011 23:27

Aciom napisal/-a:hej, jst mam problemček če bi mi katera znala pomagat. zaradi sinusitisa sem dobila kot terapijo pršilo za nos nasonex, zraven pa si moram še nos spirat z fiziološko. po 1 mesecu rednega jemanja zdravila pa mi je kar naenkrat začela tečt kri iz nosa, kar mi prej nikoli ni... vsak dan parkrat mi iz nosa prteče za par žličk krvi.
če ima katera podobne izkučnje prosim če mi pove...


Eno od nezazeljenih stranskih ucinkih nasonexa je, da po daljsi uporabi stanjsa sluznico nosa in posledicno pride do krvavitve!
Jaz ti svetujem, da se takoj oglasis k zdravniku in poves da imas krvavitve, pa ti bo zamenjal zdravilo.
Za kolk casa pa ti je prepisal nasonexa?
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 07. Mar. 2011 11:30

A zatoooo je men pred parimi tedni, ko sm mela probleme s sinusi in si špricala Nasonex, tekla skoz kri iz nosa! Mine pol kmalu ko nehaš uporabljat zdravilo, nič skrbet.
Because I can.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 07. Mar. 2011 13:52

Akvamarin napisal/-a:Jaz ti svetujem, da se takoj oglasis k zdravniku in poves da imas krvavitve, pa ti bo zamenjal zdravilo.

Zamenjava ne bo pomagala, ker večinoma vsa pršila dražijo sluznico, tako da malo pavze pa bo bolje, seveda pa to tudi omeni zdravniku.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron