Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 09. Feb. 2011 10:30

Ma jst sem ene 2x, 3x probala tiste vložke, pa so se mi enkrat po 2urah premaknil, tko da je blo isto sranje, enkrat so pa tko čudn šumel, k sem premikala roke, da sem bla pol skos z rokam ob seb. Kr neki :? Pa odvisn od materjala majce, na kšn lahk, tanek materjal tud ne bi šlo...

Kreme neke obstajajo, sam to je pomoje za kšno posebno priložnost, ker more bit to full agresivno in si ne predstavlam, da bi to vsakodnevno uporablu. Čeprov dvomm, da bi men tud to kej deloval. Že tko mam občutljivo kožo tm, tole ti jo pa pomoje kr skur.

haley res je smotan, jst mam filing, da vsak najprej un flek opaz in mam v omari prou selekcijo barv, da se bo ja čim manj vidl. Pol pa gledam kake hude majčke v štacuni pa takoj pomislm, ne ne, full se bo flek vidu in grem naprej :evil:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Feb. 2011 23:12

Tole z vložki se kar dobro sliši. Ampak to je res samo za pod dolge rokave, za kratke rokave oz. poleti pa valda to ni.
Ma res ne vem kaj naj naredim glede tega. :?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 10. Feb. 2011 1:09

Mah, enkrat sem si od sestre sposodla te podloge za pazduho...ma daj, metanje dnarja stran.
Kak pa je to neudobno! Ful debel material, celi cajt ga čutiš, če maš tanjšo majčko ali srajčko se vidi, da je nekaj gor prilepljeno. Jaz odsvetujem.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 10. Feb. 2011 9:32

Sej vem da ni lih odgovor na rešitev, ampak ker je tud men moteče met na majici fleke od švica mam v torbici mini špriclo z 90% alkoholom in če kdaj zašvicam konkretno, posprejam alkohol po majici, da se majca posuši pa da prepreč vonj. Valda, potit se ne nehaš, je pa fajn da ni unga fleka pod majco.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Feb. 2011 17:41

^^Kje pa si to dobila? Ma meni je važno, da se vsaj fleka ne vidi na majci. :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 10. Feb. 2011 19:56

Moja alko špricla je ful DIY, kupla sn namanjšo embalažo z razpršilcem (mislim da sem jo staknala v Butlersu) pa vlila not medicinski alkohol. Prav pride, če si mal živčn si še v uste nasprejaš lahka.... :D
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 10. Feb. 2011 20:28

^^ Good to know! :D Mene tudi občasno presenetijo ti fleki. Začuda nikoli ne smrdim (očitno vonja nimam močnega, ali pa deodorant fajn pomaga), le da se flek opazi. Zadnje čase sicer ne, mam pa obdobja, ko mi ni treba nič migat, pa se pojavi ta nadležen flek! :roll:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Feb. 2011 21:12

Tearjerker napisal/-a:Moja alko špricla je ful DIY, kupla sn namanjšo embalažo z razpršilcem (mislim da sem jo staknala v Butlersu) pa vlila not medicinski alkohol. Prav pride, če si mal živčn si še v uste nasprejaš lahka.... :D


Zakon! Koliko časa pa potem traja, da se potem flek posuši na majci? Pa koliko časa ta zadeva drži, da se potem nov flek ne začne delat?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 10. Feb. 2011 21:26

Hmmm, tole je pa za sprobat :D Mam doma sicer kr 100% medicinski alkohol, ampak sej pomoje je učunk isti.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 10. Feb. 2011 22:54

Čist odvisno je, no vsaj jaz sem tako opazla, od tega kolk se zašvica pa kakšen je material. Posuši se hitro, vsaj pri kakšnih tanjših bombažnih majcah (npr. T-shirts) pa jaz si seveda obvezno še obrišem pod pazduho z vlažnim robcem na katerega tud malo alkohola, ampak res malo nasprejam, in nato suhim robcem, poanavad pa lahka to majco nosim še par dni kamot (ker včasih se res na kako majco tak prime ta vonj in vlaga, da je kr za v pranje). Pa ponavad urgiram že, ko začutim da se začenjam potit, če je prilika.

Tud če ne švicam lih velik, nardim skoraj vedno, ko pridem domov tako, da majco obrnem, posprejam na rokavih tam ko se tkanina dotika pazduhe in pustim majco nekje čez stol al pa neki, kot da bi sušila, ker lahka tako majco nosim pol cel teden (ok, če ne zaflekam s čim drugim). :D Je pa res da jaz nimam težav s potenjem nasplošno, sam pač včasih pa pride ''krizna situacija'' (npr. ko navlečem nase 3x več cot kot jih nucam al pa laufam za busom :D).
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Feb. 2011 23:32

Res hvala za tale nasvet! Bo treba probat! :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Feb. 2011 0:42

NOVO

Bom kar tukaj vprašala...

Če je potrebno opraviti zdravniški pregled za službo...na kakšen način poteka? Te čisto vse pregledajo (tko recimo kot na sistematskem pregledu v šoli)? Je po potrebno kaj plačat?...
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 12. Feb. 2011 9:19

Je treba opraviti, po zakonu naj bi ti to kril delodajalec :) . Več pa ne vem, nisem prišla še tako daleč :D , ampak mislim, da je kot sistematski pregled.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 12. Feb. 2011 10:07

že tri dni imam otečeno dlesen na zgornji desni strani, pa nimam pojma zakaj. Higiena je taka kot vedno (nitka, ščetka, ustna voda), pri zobozdravniku sem bila ravo prejšnji teden in je blo še vse ok, tako da res ne vem kaj bi lahko bilo. Ma katera kakšen nasvet kako to pozdravit?
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 12. Feb. 2011 10:30

Je sam dlesen otečena, te ne boli noben zob na tisti strani? Vzemi nekaj kovinskega in si po zobeh potrkaj, da ni slučajno težava v zobu. Ker lahko se v enem tednu tudi kaj spremeni :)
A goal without a plan is just a wish.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov