Neenakomerna pigmentacija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 08. Maj. 2012 1:50

Bolj od vitiliga so verjetne glivice (poguglaj tinea versicolor). Treba se je mazat. Meni se je to lani zgodilo.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 08. Maj. 2012 6:13

jst mam zadnji 2 leti probleme z nečim podobnim. Dela se mi samo na območju med rameni in komolci- na obeh rokah. Zgleda pa kot, da bi se skos čist po malem luščla, me srbi in na tistem mestu postajam vedno bolj bela.
Sem mislila, da počasi zgubljam pigment, a sem bla zdaj 1 teden na soncu in sem imela tisti del čist enako rjav kot ostalo. Sem se pa pol čez par dni spet začela "lupit" in imam zdaj spet vse flekasto.
Sem bla že 3× pri zdravniku- prvič mi je rekel, da je to izguba pigmenta, pa sem šla potem spet, ker me je srbelo in mi je rekel, da so glivice al plesen. Mi je dal neko kremo s katero naj bi izginle, a ni blo nič. Nato mi je rekel, da je to suha koža. Mi je dal neko grozno smrdečo, nerazmazljivo kremo (ki ima rok uporabnosti 1 mesec!! :x ) a še vedno ni blo učinka.
Sem nato poskusla min 1× na dan mazat z raznimi olji, a je še vedno isto.
Zdaj sem pa obupala, ampak me res moti.


so mi kasneje predpisali nek alkohol, s katerim se namažeš in čez pošpricah z nekim sprejem proti glivicah. Sem mazala 2× dnevno in se je v kakem tednu izboljšalo. Potem greš samo enkrat v solarij in če ti izgine (obarva) je dobro. pri meni je blo :)
Zadnjič spremenil Summer055, dne 23. Mar. 2013 8:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Don't worry, be happy!!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 08. Maj. 2012 8:25

^^ Kaj pa, če bi šla k dermatologu povprašat? :/
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 08. Maj. 2012 8:46

Poznam enega tipa, ki ima tole: izgubo pigmenta na rokah in kolenih in po tvojem opisovanju bi rekla, da je tole. Ker on je tudi razlagal, da se je z leti začelo slabšat in so te lise začele ratovat vedno bolj vidne...
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 12. Mar. 2013 17:08

js mam tut verjetno vitiligo. na obrazu in po rokah so se mi začeli delat beli fleki, na obrazu mam enga kr dost velikega, ampak se zdej nič ne vid ker sem itak čist bele polti. samo poleti je pa moteče, lani sm mela prvič s tem problem, se je ful vidl. in sem šla k dermatologinji, in kaj mi je rekla - ''ah, to ni nič.'' wtf? no zdej čakam pomlad in poletje, ko bom dobila mal več barve da se bo madež na obrazu začel poznat, in bom šla k enmu dermatologu - igor bartenjev, če kdo pozna. upam da mi bo ta znal kej druzga povedat, kot da ni nič:/ še osebna zdravnica mi je rekla, da je skor zihr vitiligo.
Ampak mi je res ful neumno, k tukej pri nas zdravniki sam rečejo da nič ni mogoče narest, al pa dajo tiste kreme ki kao nobenmu ne pomagajo - po tujini majo pa ful vrst enih obsevanj za pridobitev pigmenta itd., tko da upam da bo tut to pri nas kdaj dosegljivo. me je pa ful strah da se mi bo razširilo, zdej u 2h letih se mi je to pojavl, in mal razširil, tko da ne vem kaj pričakovat :?
You make me smile, please stay for a while :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov