Nalezljive otroške bolezni (norice, ošpice, rdečke)

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 25. Maj. 2009 13:04

jessyca napisal/-a:
Savannah napisal/-a:Nič od naštetega še nisem imela, niti vodenih koz, ki so jih sicer imeli vsi vrstniki v vrtcu ali malo kasneje.


:? Bi bilo fajn če se greš cepit. Sploh pa preden boš načrtovala otroka, ker če jih slučajno dobiš v nosečnosti lahko pustijo hude posledice na otroku.

To vem ja... saj je še daleč do tega, če sploh kdaj bo. :wink:
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 27. Maj. 2009 11:01

jest sem mela vodene koze k sm bla še ne vem..mogoče v drugem razredu osnovne šole. Sam mi je žal k nisem mame poslušala naj si mehurčkov ne praskam. Zdej mam pa sem pa tja pod telesu male brazgotinice :? ...sam ok, še zmeri ni take panike.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 27. Maj. 2009 12:18

Savannah napisal/-a:
jessyca napisal/-a:
Savannah napisal/-a:Nič od naštetega še nisem imela, niti vodenih koz, ki so jih sicer imeli vsi vrstniki v vrtcu ali malo kasneje.


:? Bi bilo fajn če se greš cepit. Sploh pa preden boš načrtovala otroka, ker če jih slučajno dobiš v nosečnosti lahko pustijo hude posledice na otroku.

To vem ja... saj je še daleč do tega, če sploh kdaj bo. :wink:


moja mama je mela vodene koze, ko je bila noseča z mano....pa sem izpadla kolko tolko normalna...na srečo :D
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 27. Maj. 2009 14:05

HuDoBa napisal/-a:
Savannah napisal/-a:
jessyca napisal/-a:
Savannah napisal/-a:Nič od naštetega še nisem imela, niti vodenih koz, ki so jih sicer imeli vsi vrstniki v vrtcu ali malo kasneje.


:? Bi bilo fajn če se greš cepit. Sploh pa preden boš načrtovala otroka, ker če jih slučajno dobiš v nosečnosti lahko pustijo hude posledice na otroku.

To vem ja... saj je še daleč do tega, če sploh kdaj bo. :wink:


moja mama je mela vodene koze, ko je bila noseča z mano....pa sem izpadla kolko tolko normalna...na srečo :D


Ja ful je odvisno v katerem tednu si ko jih dobiš.. Še dobro :) (drugače pa mislim da so pri otroku bolj kakšne poškodbe udov, kot pa kaj drugega..nisem ziher)
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 27. Maj. 2009 15:16

^^kero obdobje pa je bolj nevarno? začetno al proti koncu?
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 27. Maj. 2009 15:37

Na začetku (prva polovica).
aymee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 14. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a aymee » 04. Jun. 2009 19:04

zivjo.... jaz sem tudi pred enim tednom dobila te nadlezne norice, in jaz hvala bogu nisem imela hudih problemov, s tem da jih se vedno mam, se bolj počasi celijo, pa me zanima, ve kdo kaj, kako jih čimprej spraviti dol, jaz sem jih tudi mal praskala, neumno sej vem , zdej me pa skrbi, da mi ne bojo ostale brazgotine, pa me tud zanima, se da to kako preprečiti ?
najlepsa hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 04. Jun. 2009 21:38

Hei!
Meni so v Lekarni priporočali od Avene Cicalfate losijon, in sem ga tudi kupila in mazala z njim. Meni se je vseeno zdelo, da se počasi celijo, ampak baje da bi se mi brez tega losijona še počasneje...ne vem.
Tudi jaz sem kakšni "mal pomagala", da je šla dol z mene :D In sedaj si tiste ki sem jih spraskala mažem s serumom od Juvene (bivši Juvedical), ki je za celjenje raznih hrastic, ranic, brazgotin...sicer mi ga je malo škoda, ker je precej drag (ampak bolje kot pa da imam kasneje brazgotine - to mislim predvsem po telesu, ker je namenjen za obraz).
aymee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 14. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a aymee » 06. Jun. 2009 11:04

a se mogoče lahko mazes s b pantholom, ki je isto za rane pa brazgotine ?.. koliko časa pa je priblizno potrebno, da se to vse zaceli ?
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 06. Jun. 2009 18:41

Dokler so mehurčki ne mazat s tem, potem ko bojo pa hrastice pa pomoje lahko.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov