Mravljinci

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
blau
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 26. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a blau » 20. Jul. 2008 16:27

Sem se odločila, da tukej napišem o mojih težavah, ker nevem na koga naj se obrnem.
Že več kot en mesec mam bolečine v vratu in glavobole (glava me boli zadaj). Po telesu se mi širjo mravljinci, po rokah, nogah in zadnje dni celo po obrazu (licih). Noge imam brez moči, slabo se počutim.
Rentgen je pokazu neke blage spremembe na vratnih vretencih, ampak zdravnica mi je rekla, da so moji problemi posledica depresije.
Za začetek mi je predpisala Helex.
Meni se res ne zdi, da bi bla sploh depresivna... Tud ko vzamem Helex, ni efekta. Edino kar je, da sm še bolj utrujena.
Je imela katera že podobne težave?
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 20. Jul. 2008 16:57

hmmm...jebemobogadohtari pa teblete :evil:

Glej, najprej sama pri sebi razmisli, ce imas kaksne tezave - s psiho pa to...ce jih morda imas (pa naj te ne bo sram priznat, vsi smo le ljudje), ti svetujem, da se obrnes na strokovno osebo (psiholog).
Glede teh mravljincev po telesu...hrbtenica dela svoje! Telovadis? Plavas? Vse to se moras zal prej vprasat, preden dovolis, da ti predpisejo antidepresive. Koliko si sploh stara? Antidepresivi niso kr tak...

Jaz popizdim, da mi kdo omeni antidepresive. Pa ja, kr vsi smo depresivni...ne odnehat, ce mislis, da nimas "tezav"...cimvec se ukvarjaj s sportom - recimo zacni s kaksno telovadbo doma (ce nimas motivacije pa pojdi na zacetno jogo ali pilates)...pomaga in sprosti telo...

Poskusi...preden zacnes s tabletami... :? Pa vso sreco!
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 20. Jul. 2008 17:01

Mogoč bi vprašala še kakega drugega zdravnika za mnenje, ker men je moja bivša zdravnica tut pisala neke tablete za živce. Pol sm se prestavla k drugi zdravnici, ki me je poslala na preiskave in se je pokazal da gre za neki čist drugega. Pišeš da te glava boli zadaj, kjer so mali možgani, ki skrbijo za usklajeno gibanje. Pejd raje na kake preiskave še, ker če ti te tablete ne pomagajo, se je očitno zdravnica mal zmotla. Pa velik sreče :kleeblatt:
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
blau
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 26. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a blau » 20. Jul. 2008 17:07

Res da mam nekej težav, ker se na splošno precej obremenjujem in sekiram za vsako stvar.
Ampak res dvomim, da mi psiha tk deluje in vpliva na to.
Tud nočem se s tableti filat, sploh ne pr 19. letih... Sploh pa se pol hitr lahko navadiš nanje.
Upam, da si bo kkšen zdravnik mal več časa zame vzel in se vsaj mal potrudu. Ker me tud začenja vse skup mal skrbet...
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 20. Jul. 2008 18:01

vztrajaj pri kaksnih preiskavah glave in kaksnih zivcev med temi vretenci, ki jih imas nacete al kako si napisala, da so neke spremembe tam; ce te ta zdravnica ne bo upostevala, jo pa zamenjaj

za depresijo ti priporocam kej naravnega (rhodiola v preparatih kot so antistres, strong nerves, oz. caj sentjanzevke pri kateri pa pazi, da ne hodis na sonce ce jo bos pila) pa sama pri seb razcistit da si mlada i da imas se veliko casa da uredis vse v zivljenju, kar precej casa se in ta cas si si dolzna dati pri teh letih
vse bo se prislo pred tebe, nove resitve in nove bitke
eh
Uporabniški avatar
Miss September
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 346
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss September » 20. Jul. 2008 19:20

blau napisal/-a:Res da mam nekej težav, ker se na splošno precej obremenjujem in sekiram za vsako stvar.
Ampak res dvomim, da mi psiha tk deluje in vpliva na to.
Tud nočem se s tableti filat, sploh ne pr 19. letih... Sploh pa se pol hitr lahko navadiš nanje.
Upam, da si bo kkšen zdravnik mal več časa zame vzel in se vsaj mal potrudu. Ker me tud začenja vse skup mal skrbet...

Verjemi, da ima psiha največji vpliv na naše težave. Pri meni je bilo vedno tako. Meni se je velikrat vrtelo zaradi živčnosti, strahu, nesigurnosti, sploh pred spanjem. Na trenutke se mi je zazdelo, da ne čutim svojega telesa in me je postalo še bolj strah. Imela sem tudi grozne težave z dihanjem. Tudi glavobole sem imela pogoste, ker sem se obremenjevala in zahtevala od sebe popolnost.
Worship me or walk away.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 21. Jul. 2008 20:57

Živjo!

Težko je reči kar tako, kaj bi lahko bilo to, kar se ti dogaja. Verjetno bi bilo dobro preučiti tako fiziološki kot psihološki vidik. Kakšna pa je deformacija tvojih vratnih vretenc? To zna vplivati na mravljinčenje.

Psiha pa lahko zelo vpliva na telo, veš. Depresija je lahko tudi prikrita, kar jaz vem. To pomeni, da se ne počutiš ravno žalostne vsak dan in brez volje do življenja. Potem bi v tvojem primeru psiha lahko vplivala zaradi nekega zate zelo stresnega dogodka v preteklosti - kot post travmatski stres. Tega sem v blagi obliki doživela tudi jaz - po neki nesreči in po šestih operacijah (kompliciran zlom zapestja - mene pa je bilo zelo strah bolnišnic). Kaj se je dogajalo? Ko je bila roka že zaceljena, jaz pa sem živela življenje normalno naprej, so se mi začele dogajati "čudne reči". Srce mi je poskočilo iz utripa 50 na 170 v trenutku, vrtelo se mi je, tudi ko sem zaprla oči, mravljinčilo mi je eno roko, pa še kaj. Skratka, takrat sem mislila, da se me gotovo loteva neka huda bolezen. :D Še zdravnica je skoraj verjela in me poslala na preiskave (ker prej nisem imela kakšnih problemov). No, pa so na koncu ugotovili, da sem telesno zdrava. In da je to takozvani posttravmatski sindrom (stres). Rekli so, da bo minilo. No, verjela sem jim, šla domov in se še kakšnih 14 dni "mučila", potem pa so simptomi sami od sebe izveneli. Zakaj ti to pišem? Zato, da vidiš, da imajo neurejene psihične vsebine močan vpliv tudi na telo.

Poskusi premisliti, kaj se ti dogaja. Delaj na sebi. Pazi na prehrano (ne jej preveč nekvalitetne hrane, sploh pa čimmanj tiste, ki vsebuje veliko pesticidov in sladilo aspartam ( tudi žvečilni gumiji, razne dietne kokakole, itd). Zakaj? Da odpočiješ svoje telo. To je lahko tudi znak "zastrupljenega živčnega sistema". Vzemi si čas zase. Uživaj. Imej se rada, razvajaj se. Druži se z ljudmi, v katerih družbi si rada. Misli pozitivno, imej se rada. Poskusi se čimveč gibati, biti veliko v naravi. Predvsem pa poslušaj svoje telo in svojo dušo.

Srečno! :)
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 21. Jul. 2008 21:50

sama sem imela mravljince v roki in nogi..vse je bilo povezano s hrbtenico...sem šla h kiropraktiku na terapije...pa je bilo bolje...oziroma so čisto izginili...tudi glavoboli in vrtoglavica znajo nastati zaradi hrbtenice...meni se zadnje čase ponovno pojavljajo težave s hrbtenico...tudi mravljince imam ponovno v levi nogi..in se bom najbrž spet odpravila h kiropraktiku...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
blau
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 26. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a blau » 22. Jul. 2008 9:14

včeraj sm bla pri kiropraktiku. in me je mal "naštelu" nazaj :D
rekel je, da imam polno enih blokad po hrbtenici in vratu...
zdej pa upam na bolje.
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 22. Jul. 2008 9:53

hm jaz bi se njaprej obrnila h kiropraktiku, potem pa še po kako drugo mnenje...moj prijatelj je imel obdobje , ko je skupaj padal, skoz vrtoglavice...šel na vse preiskave glave, hrbtenice ...nič niso našli, nato je dobil napotnico za psihiatra. No in tukaj se je potem vse rešilo, ker je psihiater ugotovil, da ni prebolel smrti svojega očeta pred 2 letoma in izhaja vse iz podzavesti..:( Nato se je zdravil kako leto in mirno zaživel dalje..
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 22. Jul. 2008 13:19

Glih učer sem neki gledala po tv in je ena ženska pravla da je mela ful mravljince po telesu, pa da je bla skos utrujena, glava jo je bolela..in so ji po 10 letih odkril da ma težave s ščitnico- bolezni se reče hašimoto (kronična bolezen). Sj to čist tko povem lahko da bo kdaj kateri pomagal.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 22. Jul. 2008 20:20

dve olivi napisal/-a: za depresijo ti priporocam kej naravnega (rhodiola v preparatih kot so antistres, strong nerves, oz. caj sentjanzevke pri kateri pa pazi, da ne hodis na sonce ce jo bos pila)


Res? A pa to kaj pomaga :) ??
Ampak saj stres in depresija nista ravno isto..

Kje pa se dobi ta čaj, na tržnici?
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 23. Jul. 2008 19:54

cukr8 napisal/-a:
dve olivi napisal/-a: za depresijo ti priporocam kej naravnega (rhodiola v preparatih kot so antistres, strong nerves, oz. caj sentjanzevke pri kateri pa pazi, da ne hodis na sonce ce jo bos pila)


Res? A pa to kaj pomaga :) ??
Ampak saj stres in depresija nista ravno isto..

Kje pa se dobi ta čaj, na tržnici?


ce je depresija posledica stresa ali vecih stresnih situacij, si lahko pomagas z rhodiolo, sem probala reklamni "antistres" od medexa, eno jutro k sem bla cist brez energije in volje v sluzbi, me je pa cakalo ful obveznosti za ta dan, me je kr zbistril in sodelavke sem morila o svetovnih zarotah in cist na izi opravla vse za tist dan
mislim, da sem to stvar vidla tut v intersparju, reklamni sem pa dobila v bazilici v cityparku

caj pa ne vem, nisem ga se pila, mislim da ga dobis tut v lekarnah, nisem ziher
eh
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 25. Jul. 2008 14:41

tablete so obup...js sam tole komentiram...poskusi drgač s kakšnimi zelišči ker to najbolj pomaga.
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 25. Jul. 2008 14:53

rdeče vrtnice napisal/-a:tablete so obup...js sam tole komentiram....


A to misliš antidepresive?
Zakaj; a si imela kakšne slabe izkušnje z njimi?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov