Modrostni zob

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 21. Dec. 2008 12:04

jedla sm ga zato, kr so mi zob vn zdrli in, ker sem pred tem mela vnetje in bi lahko prislo do komplikacij. drgac pa dve zenski, ki sta skupaj z mano cakali na operacijo sta tudi jedli antibiotike pa nobena ni omenla nobenga vnetja tk, da ne vem kak to gre z antibiotiki
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 21. Dec. 2008 15:04

ja res je žal tako, da se daje antibiotike prepogosto in včasih povsem brezveze...drugač pa kokr jst vem ne dobiš antibiotika zaradi puljenja ampak zaradi vnetja kokr je že ena omenla, ker v primeru vnetja ne pulijo in se mora najprej pozdravit...razn če je vnetje še ni povsem razvilo oz. še ni popolnoma pozdravljeno, pa se s puljenjem mudi, takrat dobiš antibiotike, da ne bi bilo po izpulitvi komplikacij, še hujšega vnetja, okužbe ipd. ... sicer običajno antibiotikov ne dajejo, če gre za vnetje "žepa" pa dobivaš trakec

meni je ena zobozdravnica na stomatološki tud rekla, da naj bi v primeru ko dobiš vnetje in se ve da bo zob za vn, takoj po ozdravitvi tega z antibiotiki zob izpulil, ker je verjetnost da se ti bo sicer vnetje ponavljalo zelo veliko ...tle pa potem nastane težava s čakalnimi vrstami in tako se je meni dogajalo da so se mi vnetja ponavljala, vsakič sm dobila antibiotike zaradi teh pa na koncu fasala še glivice
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 21. Dec. 2008 19:46

Sej pravim, jst prvič slišim, da bi pri puljenju zoba dobili preventivno antibiotik. jst vem, da ga zdrava, ne bi kr tko jemala. In tak zdravnik, ki to kr tko predpisuje, je za mene slab zdravnik. Antibiotiki lahko naredijo več škode kot koristi. sploh pri taki nepravilni uporabi.

jst sem mela precej kompliciran zob za izdret, ker še sploh ni prišu ven iz dlesni. Ni mogu, ker je bil zahaklan za sosednim zobom, zato so mi najprej prerezali dlesen in zbrusli zob na pol, da so ga dobli ven. pa nisem nič dobila. Lepo sem se držala navodil, si lepo hladila lica in jedla bolj mehko. Pa je blo vse ok.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 13:25

NOVo

neki me zanima...nevem če ma kdo s tem izkušnje, oziroma če kdo ve če se to da.namreč, mam za izpult use štiri modrnostne zobe in use štiri bi blo treba zoperirat ven (rezanje dlesni...),ker mam sam še korenine notr.use to me blazno boli,že počas kumi jem,se smejem, grizem in bi rada čimprej vrgla use ven.In rada bi šla dat vse štiri naenkrat ven pod narkozo.zakaj, ker vem kakšna sem, ker sm največja boječka glede tega,poleg tega nikol še nobenga zoba nism pulla in me je strah ko nevemkaj.In rada bi use naenkrat ven ruknla, ker vem da če bi mi bla pr enem velka groza, bi za ostale tri spet odlašala nevemkolk doug :?
a sploh obstaja ta opcija, da ti pod narkozom vse štiri ven populjo in kje bi se jst to zmenila.Zobarja mam samoplačniškega, brez koncesije..Pomaga osebna zdravnica kej, al kako?

in še to me zanima za tiste ki so vam rezali dlesni tko kot bi v mojem primeru, kolk za vraga to boli med (če si pač logično pod inekcijo) in pol? :? a painkilerji sploh kej pomagajo v tem primeru?
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 28. Feb. 2009 13:33

^^ Modrostne zobe ti ponavadi pulijo ven enega po enega, pomojem zaradi oteklin. Vse moje sošolke so imele polovico obraza kot hruška, zaradi enega zoba. In ja, baje res kr boli, vsaj vse so tako rekle. Potem se mora še nekaj dni počivat.
Ti lahko vseeno vprašaš, sam si ne predstavljam, da bi se vse 4 izpulilo ven. To se pa moraš zmenit s tistim, ki ti bo to delal.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 13:51

pomojem morm prej kšno napotnco dobit al pa neki...Sej če bi mi delal, bi verjetn itak kajjestvem, stomatološka al pa poliklinika.sm že slišala za primere, ko so si po več zob hkrati ven pulil, sam nevem kako je zdej s tem.za otekline mi ni mar, zarad mene če sm zabuhla na use strani nevemkolk :D sam da to čimčimprej mine. :?
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 28. Feb. 2009 14:04

Ja, no pol ko boš zvedla kje ti bojo pulili, boš tam vprašala.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 14:05

vprašala sem na forum če ma kdo kšne izkušnje, kar pomeni, da želim to vedet prej,preden se naročim za puljenje enga zoba!
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Feb. 2009 16:35

Rezanje dlesni ne boli, ker si pod injekcijo. Malo (no, precej :? ) je neprijetno eno uro držati odprto gofljo, ker se ti čeljust zaskoči - vsaj meni. Pa je šlo samo za en zob - ne predstavljam si, da bi to trajalo za vse štiri ...
Ko injekcija popusti, seveda boli, ampak meni ni bilo prehudo. Mislim, da sem vzela kak Nalgesin in se je dalo zdržat. Še najbolj zoprno je bilo, ker se mi je od držanja odprtih ust pretrgala koža v kotičku ustnic - in to se zlepa ne zaceli. Zgleda malenkost, ampak je bilo zelo nervirajoče - vsakič ko pozabiš in odpreš usta, se ti spet pretrga.

Če bi morala izpuliti vse, bi kvečjemu najprej dva na eni strani in čez nekaj mesecev še oba na drugi - da imaš vsaj eno stran normalno in lahko na tisti strani spiš in ješ. Jaz sem bila kake tri dni na tekoči hrani in kašicah, potem sem pa že počasi normalno jedla in pazila, da sem žvečila na drugi strani. Če imaš vse hkrati, pa to ne gre ... in si torej kar nekaj časa na tekoči hrani (mogoče bi ti to ustrezalo, da še malo shujšaš by the way :wink: )

Še tole, če ti kaj pomaga - nepreverjene informacije; bežno se spomnim, da je enkrat ena pravila: vse modrostne hkrati pulijo v splošni anesteziji in potem si nekaj časa v bolnici. Kar te seveda tudi veliko stane - glede na to, da si samoplačnica. Pa še to vem od nekje, da pride puljenje zob pod popolno anestezijo v poštev pri duševno prizadetih, ki ne morejo zavestno razumeti posega in držati odprtih ust ter biti pri miru (takim potem plača zavarovalnica)

V glavnem - najbolje, da vprašaš svojo osebno zdravnico ali še bolje svojega zobarja, da ti pove, kakšne opcije imaš. Vso srečo. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 18:39

ja sej bom en dan uprašala, tud to če je možnost da sm neplačnica...ker kukr vem tega itak ne dela zpbar, tud puljo bolj mal.
mah sej bom vidla, sam mene je res tok groza tega, jaooo :cry: :?
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 28. Feb. 2009 18:56

Nekaj let nazaj se je to še dalo. Ne vem, imam v spominu, da so tako izpulili zobe sestrični od enga prijatla. Ampak ok, se morem trdit za 100%, ker je že pomoje 10 let od tega.

Drugače sem jaz tudi mela en tak zob za ven dat, ko sploh ni zrastu, ker je bil tko postrani, da mi je rinu druge zobe. Hehe, se spomnem kuk me je blo strah, ampak sem preživela.
Pri meni sicer ni trajalo eno uro, ampak ka vem, kr hiter no. Sem pa kljub inekciji čutla in na sploh je neprijetn, ko imaš tisto zeleno plahto na obrazu in samo poslušaš žago in rezanje. meni je namreč mogu zob po dolžini prežagat, ker je bil zahaklan pod drugega, da mi ni vse skupi ven potegnu. Ja, mal so ble čudne vonjave, zvoki, ampak je uspelo. No, na koncu sem tko al tko skupi padla. Sem že na splošno podvržena temu in pri kakih takih posegih me vedno položi.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 28. Feb. 2009 22:59

Meni so do zdaj odpulili oba zgornja. Rezati sicer ni bilo treba, a sta gledala ven le za kakšen milimeter. Tudi mene je bilo zelo strah, ker še nisem imela nobenega takega posega v ustih, še mlečne zobe sem vse sama populila. Nič ne skrbi ... Bolelo te ne bo. Mogoče po puljenju, mene še to ni. Po posegu ne pozabi na hladne obkladke in ravnaj se po navodilih, pa bo vse OK.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Feb. 2009 23:07

mogoče ste me mal pomirile, sam useen, pomojem ko bom na tistem stolu sedela, me bo še pobral :D
hvala punce no za te podatke...če grem brskat kje pa kako za use šter popult bom še vidla, če ne grem pa najprej enga probat,pa u skrajnem primeru pol use tri naenkrat če bo sila :D
Mily, sicer nisem podvržena padanju skupi, ampak tle se ti pomojem kr pridružim :D
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 28. Feb. 2009 23:49

Moji sošolki so pulili vse 4 naenkrat v splošni anesteziji, je bila 1 teden v bolnici. Ja pa shujšala je kr fajn, ker je morala biti na tekoči hrani. Bilo je pa to že vsaj 8 let nazaj. :gruebel:

Ne vem pa kakšen je kriterij oz. kako določijo, komu bodo pulili posamično komu pa vse naenkrat, ker vsi ostali, ki jih poznam in so šli na puljenje, so šli za vsak zob posebej.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 01. Mar. 2009 12:28

Pri meni je tako dolgo trajalo najbrž zato, ker je bilo najprej mišljeno preprosto puljenje. Potem pa - ali je bila zdravnica nerodna in ni dobro pogledala rentgenske slike ali pa sem bila jaz tak čuden primerek - se je zob med puljenjem odlomil, ženska je poskušala pulit pod vsemi možnimi koti, cela mi je zlezla v usta in mi skoraj glavo odpulila, na koncu je pa ugotovila, da bo treba rezat dlesen itd. Zato sem sedela tam eno uro z odprto gofljo in vmes dobila še dodatno injekcijo. :?
Pri tebi, Purple, že vnaprej vedo, da gre za rezanje in najbrž ne bo takih komplikacij.
Meni so pulili enega po enega, ker je šlo postopoma - ko sem imela probleme s prvim (postrani rast, nastajanje žepka, vnetje, ...), je moral ven in sledila je zgoraj opisana saga. :wink: Čez kako leto, dve, se je pojavil granulom pod drugim - torej sem dobila napotnico za tega (psihično sem se pripravila na ponovno mučenje, sedla na stol, dobila injekcijo in v treh sekundah je bil zob zunaj - brez rezanja dlesni in šivov). Enako pri tretjem. Četrtega imam pa še zdaj v ustih in je čisto priden in miren; prejšnji mesec je dobil šele prvo majčkeno plombico. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov