Modrostni zob

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 11. Dec. 2008 15:27

fajn bi blo če napišete kje točno ste ble in je bla čakalna doba dokaj kratka, ker pogosto al zobozdravniki sami napotijo nekam kjer niti ne vejo da je tok dolga čakalna vrsta al je pa odločitev na tvojih ramenih in potem ne veš kam it da ne boš čakal eno leto...tko da na plan z informacijami :)
Uporabniški avatar
just_a_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 26. 4. 2008
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a just_a_girl » 14. Dec. 2008 14:10

Js mam tud problem z enim modrostnim zobom, ki pritiska na sosednji zob in zato mora NUJNO ven, ampak boli me pa nič ne. Na zdiranje čakam 1 leto. Lani decembra sem bla na pregledu, naročil pa me je na zdaj decembra, natančneje drug teden :(

Pravijo, da samo zdiranje ne boli, ker ti dajo injekcijo...potem pa ko ta popusti...potem je kriza :cry:

Vam sporočim kako je bilo...čez teden dni... :roll:
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 14. Dec. 2008 14:52

kizzy napisal/-a:fajn bi blo če napišete kje točno ste ble in je bla čakalna doba dokaj kratka, ker pogosto al zobozdravniki sami napotijo nekam kjer niti ne vejo da je tok dolga čakalna vrsta al je pa odločitev na tvojih ramenih in potem ne veš kam it da ne boš čakal eno leto...tko da na plan z informacijami :)


tam na VILHARJEVI -zad za postajo železniško ;) nevem kako se reče, vem da so take nizke bele stavbe pa sami eni privatniki
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 14. Dec. 2008 17:16

Ja chiqqa ti si bla tako hitro na vrsti ker si bla pri zasebniku. Eni pač nimamo denarja za zasebne zdravnike pa čakamo po več mesecev.
Uporabniški avatar
kizzy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kizzy » 19. Dec. 2008 11:40

ja mene tud zanima za javno zdravstvo - na napotnico ... ker se čakalne dobe precej razlikujejo

jaz sm dala pri zasebniku 300eur ker je blo ful nujno...spulit moram pa še dva in zarad tega ne mislm bankrotirat

tiste k ste omenjale da ste čakale 2 meseca, 5 mesecev ipd. kje ste to čakale?

pa še to moram opomnit da se čakalna doba razlikuje, če maš ti zob samo za spulit ali pa "operacijo"...ker pri slednjih so čakalne dobe daljše

torej kje, kaj (spulit ali operacija) in koliko časa ste čakale?
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 19. Dec. 2008 17:47

V Celju se čaka 1 leto, v Slovenj Gradcu pa 4 mesece. Za ostale bolnišnice v Sloveniji pa ne vem.
Uporabniški avatar
evie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 5. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a evie » 19. Dec. 2008 17:50

Hm...js sm bla tud pr tistem, ki je na Vilharjevi pa ni blo nič za plačat. Sej sploh ne vem, če je on privat al ne... Za čakat na operacijo je blo pa tud treba sam dva tedna. Res ne vem, če so povsod take gužve al vas pa sam na napačna mesta pošiljajo. :nixweiss:
If love is the answer, could you please rephrase the question? (Lilly Tomlin)
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 19. Dec. 2008 18:02

just_a_girl napisal/-a:Js mam tud problem z enim modrostnim zobom, ki pritiska na sosednji zob in zato mora NUJNO ven, ampak boli me pa nič ne. Na zdiranje čakam 1 leto. Lani decembra sem bla na pregledu, naročil pa me je na zdaj decembra, natančneje drug teden :(

Pravijo, da samo zdiranje ne boli, ker ti dajo injekcijo...potem pa ko ta popusti...potem je kriza :cry:

Vam sporočim kako je bilo...čez teden dni... :roll:


zdiranje samo res ne boli. dobiš inekcijo, pačakajo caa. 10min, da ta prime in potem se uležeš na stol. na široko odpreš usta. pred tem te pokrijejo z neko zeleno papir al rjuho - ne vem kak se naj izrazim. ene 10, 15min ti šari tam not, če je velik zob ga 'razreže' na pol in potem s klešči ven potegne, zašije in greš domov. not maš tampon pol ure. ta prvi dan ne smes nic spirat. naslednje dneve (3-5dni) si na pasirani hrani, po vsaki jedi spiras z rahlo ohlajenim kamilica čajem. takoj, ko prideš domov vzet neki analgetik predno inekcija popusti. počivat in ne spat na strani, kjer so ti zdrli zob. pazi, da te ne prepiha - šal okoli ust! hladiti z ledom ovitim v neko krpo ali z hladno, mokro krpo držat na licu oz. mestu, kjer so ti zdrli zob, da ne bos potem zeleno-vijolicna :wink: kak 3, 4 dan (če ni komplikacij) si po starem. pač jest ne moreš normalno. pa ko si zobe umivaš pazi, da z ščetko ne poškoduješ šivov. ni noben bav, bav. je pa bil zame velik bav, bav predno sem dala zob ven! še trije me čakajo :evil: sem pa na vrsti čez eno leto za naslednjega pa je tudi kao nujni primer :?
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 19. Dec. 2008 20:47

Mene nekaj zanima, tiste ko ste že dale ven kaki modrostni zob: preden ti dajo ven zob ti dajo inekcijo, ki vsebuje penicilin, in jaz sem alergična na to, pa me zanima če kera ve, če možn kaj drugega dobit pol? :?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 19. Dec. 2008 21:11

Nič ne vem o penicilinu - jaz vem le, da sem dobila lokalno anestezijo. Sicer pa obstajajo antibiotiki tudi za tiste, ki so alergični na penicilin - za vsak slučaj ne pozabi tega omeniti.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 19. Dec. 2008 21:14

andrejav88 napisal/-a:Mene nekaj zanima, tiste ko ste že dale ven kaki modrostni zob: preden ti dajo ven zob ti dajo inekcijo, ki vsebuje penicilin, in jaz sem alergična na to, pa me zanima če kera ve, če možn kaj drugega dobit pol? :?


Kar tam vprašaj.
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 21. Dec. 2008 5:40

Tudi jaz sem alergična na penicilin. To moraš povedati tam, da ti dajo kakšen drug antibiotik. Sicer pa, kolikor jaz vem, antibiotika ne vbrizgajo, ampak ti ga dajo s seboj ... :nixweiss:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 21. Dec. 2008 9:01

Zakaj bi pa dobila antibiotik?? Jst ga nisem dobila :? . Sej nimaš nobenega vnetja! Za vsak slučaj ga je pa mal neumno jest a ne??
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 21. Dec. 2008 9:13

mily napisal/-a:Zakaj bi pa dobila antibiotik?? Jst ga nisem dobila :? . Sej nimaš nobenega vnetja! Za vsak slučaj ga je pa mal neumno jest a ne??


npr. js sm ga mogla jest, kr sm mela pred tem vnetje. koncal se je le par dni pred operacijo.
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 21. Dec. 2008 10:58

Torej si ga jedla zaradi vnetja in ne ker si dala zob ven.

Se mi zdi bedarija jesti antibiotike za vsak slučaj. Ne vem no, jst jih raje ne bi. Ljudje sploh ne vejo kakšno škodo si lahko naredijo, če kr za vsak drek jejo antibiotike. KO pride pa do resne bolezni, pa ne primejo več koker bi morali.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]