Mobilni telefoni

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 30. Jun. 2009 10:34

kepka napisal/-a:Niti ene to ne briga? :eek: (O hujsanju, KT, kajenju in ostalih medijsko podprtih temah pa 300 strani?!)

Vcasih me je res kr mal strah, kaj bo, ko bo nasa generacija na oblasti.


napaka... ene se zanimamo za zivali in za testiranje na le teh, ne pa o hujsanju, kajenju in medijsko podprtih temah...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 03. Jul. 2009 12:55

Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba?
Močno dvomim.

Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu?
Ne uporabljam slušalk razen med vožnjo, telefon nosim v torbici, vendar pa ponavadi telefoniram tako, da ko nekoga kličem, telefon prislonim k ušesu šele takrat, ko vidim, da se oseba oglasi (ker telefon najbolj seva prav takrat, ko ti pritisneš 'kliči' in začne oddajati signal)

Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne?
Ja, predvsem je bavbav. Mobilci so na trgu že dovolj časa, da bi že kdo zbolel, če bi šlo za kaj hudo resnega.

Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko? :)
Tega mi pri fiziki nismo imeli, je pa stric fizik in mi je povedal vse o sevanju telefonov :)

Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
Enkrat sem bila gor, pa sploh ne vem če sem vedela :lol:

Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika?
Mi imamo mobitel oddajnik v neposredni bližini. Prej omenjeni stric fizik pravi, da ta oddajnik oddaja v enem letu toliko sevanja, kot ga človek dobi s povprečnim telefonskim klicem. Mu verjamem in se ne sekiram preveč.

In last but not least, ali vas to sploh briga? :D
Pravzaprav niti ne. Telefona ne uporabljam veliko, zaenkrat se pa tudi nikomur še nič hudega zgodilo. To, da dam telefon k ušesu šele potem, ko se na drugi strani nekdo oglasi, se mi zdi ok ukrep, ampak ni pa nujno potreben ...
Every rose has its thorn
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 03. Jul. 2009 22:33

nikaragua napisal/-a:
kalanhoja napisal/-a:A se splača popravljati ekrat, če ti crkne pri telefonu?



abosolutno NE!


Pomoje tudi ne, ker slej ko prej spet crkne.
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 03. Jul. 2009 23:11

Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba? Dvomim, saj je ogromno stvari, ki bi bile potem zaradi sevanja preganjane.

[*]Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu? Slušalke uporabljam takrat ko poslušam glasbo in pa redkokdaj pri daljših pogovorih. Mobitel nikoli ne nosim v žepu ampak vedno v torbici.

[*]Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne? Dokaj

[*]Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko? Fizika je bila definitivno eden iz med najhujših predmetih in mislim, da sem več od fizike pobrala iz medijev in iz mojega zanimanja za kakšno stvar, kot pa od šole. Nikoli se nisem posebej ubadala z sevanjem, vem pa približno v čem je problem.

[*]Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
Hm..panika je prehuda beseda, je pa res, da se počutim močno nelagodno in po hitrem postopku spokam stran od tam.

[*]Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika? Nikjer, če pa bi se resnično mogla odločati med tem bi se o tem prej močno dobro informirala in šele potem odločila.

[*]In last but not least, ali vas to sploh briga?
Mobitel uporabljam vsak dan najmanj dobro uro, zato me to včasih zaskrbi, saj največkrat ne uporabljam slušalke. In pa ponoči imam mobitel na tleh pri postelji in nikoli ga ne izključim, vendar razmišljam, da bi ga čez noč rajši imela na mizi.

Kakšen pa je radij sevanja mobitela in ali je velika razlika sevanja med tem ko je telefon prižgan ali ugasnjen?
hippo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 23. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a hippo » 10. Jul. 2009 21:05

mobitel mam v žepu, uporabljam slušalke, tudi na računalniku mam slušalke skoz gor ne zvočnika :D

in ne, se niti tako zelo ne bojim sevanja saj v sobi spim samo z mobijem in radijem. sekirala bi se če bi živela zraven kakšne radioaktivne stvari, ampak mislim da je tehnika že precej napredovala in da sevanje ni več tako močno..

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov