Menstruacija-žensko prekletstvo

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
**majcy**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 20. 10. 2006
Kraj: Okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a **majcy** » 28. Mar. 2007 16:37

stara sem 18 let in ta mesec nisem dobila menstruacije. po 14 dneh zamude sem imela spolne odnose in se zmeraj je nisem dobila... zelo me boli u trebuhu , enaki znaki kot PmS. Poleg tega me zelo srbijo bradavicke in vcasih mi postane slabo . se kajenje mi ne ustreza vec, kar vrtet se mi zacne . ali je mozno da so krivi zivci , saj sem zadnje case zelo napeta in pod stresom ?
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 28. Mar. 2007 16:39

Narobe s tabo je edino to, da si živčna. Če sumiš nosečnost naredi test pa bo. Kej več se tle ne da povedat.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 28. Mar. 2007 17:45

veliko možnih razlogov je: živci oziroma stres, preveliko zmanjšanje telesne teže itd.
Več kot to, da naredi test, ti me tu na forumu najbrž res ne moremo svetovati.
Držim pesti, da bo tetka s Krvavca kmalu prišla :wink:

(Sicer bi to lahko napisala v katero od že obstoječih tem, ker se je o takšnih in podobnih primerih že ogromno govorilo.)
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 28. Mar. 2007 18:38

najslabse je, da si stresna...to ti lahk povzroči podaljsanje ali prestavitev menstruacije. kljub temu stres tudi stara in povecuje pritisk. mal se umiri in raje naredi test nosecnosti, ki pride okrog 3e, bos vsaj 100% vedla kak je na stvari...
Uporabniški avatar
**majcy**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 20. 10. 2006
Kraj: Okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a **majcy** » 28. Mar. 2007 19:03

ze k sm bla mlajsa sm mela probleme z visokim pritiskom in zdej se to vse ponavla :/ najbols da grem k zdravniku pa upam d mi bo dau kaksne tabletke :roll:
Uporabniški avatar
marjanss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 3. 2007
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a marjanss » 29. Mar. 2007 8:52

Nič ni narobe stabo nasplošno, mogoče si malo pod stresom, ker te skrbi za menstruacijo, mogoče si noseča, če nimaš zaščite, drugače pa to dela največ krat stres, daj se umirit in bo bolje in stpi še k ginekologu boš točno izvedela kaj je.

LP
*tinkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinkica* » 29. Apr. 2007 20:09

Novo vprašanje

no js mam tut en tak problemček glede tega(mal je drugačen od unga tam zgori, ampak vseeno).čez 4 mesece bom stara 16let pa še vedno nimam menstruacije. mami je že rekla da če je do 16leta ne dobim da greva k zdravnici,sam mene je glede tega ful strah bogve kaj mi bo pol tam delala pa me pregledovala:-( mislim da sem zdei že pa res dovolj stara in da je že skrajni čas da bi jo dobila.zanima me, če je mela tut kera od vas tak problem, ker js mam res občutek da sm "nenormalna" in da sem edina s takim problemom. :roll: kdaj ste jo ve dobile?a mislite da je to nenormalno? :cry:
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 29. Apr. 2007 21:07

*tinkica* .. se mogoče kj bolj resno ukvarjaš s športom? al pa si mogoče mal presuhcana? js mam sošolko, staro 18 let, in nima menstruacije, je ful športnica. samo da se ona nič ne sekira in je še vesela da je nima.. samo mislim da vseeno ni fajn če je nimaš in je res pametno it k zdravniku tak ko tvoja mami pravi. verjetno dobiš kakšne tablete da ti umetno sprožijo menstruacijo. in ne, nisi nenormalna :) tvojemu telesu očitno samo primanjkuje kšna zadeva, kšni hormoni al kaj js vem, ugibam. se da rešit stvar. uživi dokler je nimaš :D
*tinkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinkica* » 29. Apr. 2007 21:53

no, mislim da se z športom nekak čist "normalno" ukvarjam(ko je zima mogoč mal manj) ampak zdei ko je lepo vreme pa ful kolesarim, včasih grem tut tečt, pa tut v šoli kr intenzivno delamo pr športni vzgoji :D presuha pa tut nisem no, včasih sm bla mal bolj, ampak zdei pa res nisem.
sm pa slišala, da če je tko dolgo nimaš, da pol nimaš mogoč maternice, pa nevem kaj vse še govorijo.... :( :cry:
sei po eni strani sm vesela da je nimam, sam po drugi mi pa ni čist vseen, ker se mi zdi da tole vse skup ni nevem kako normalno :(
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 29. Apr. 2007 22:09

lej, odgovor ti lahko ponudi samo ginekolog oz. nekdo, ki je za to usposobljen. vzrokov, zakaj je nimaš, je več. stvar je lahko tudi gensko pogojena, vpraši mami, kdaj jo je ona dobila. vsekakor pa obisk zdravnika, sej ni to nek bav bav. vsaka ženska bi mogla redno hodit na preglede. in če še nisi imela spolnih odnosov, te verjetno ne bodo nič pregledovali tam spodaj. vtipkaj malo v googla svojo težavo, boš vidla da nisi edina ki jo ima
Uporabniški avatar
*nobody*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 30. 5. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a *nobody* » 30. Maj. 2007 14:12

....
Zadnjič spremenil *nobody*, dne 29. Nov. 2010 20:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*nobody*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 30. 5. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a *nobody* » 30. Maj. 2007 14:13

P.S. nisem vidla da je že malo bolj zgoraj isto vprašanje
*loNely soul*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 4. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *loNely soul* » 30. Maj. 2007 17:42

jz sm bla v podobni situaciji pa so mi vsi rekl da ni nč narobe. isto me je skrbel ful pol je pa kr naenkrt pršla, sploh ne prčakuješ...
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 30. Maj. 2007 21:53

Nobody točno tako kot si rekla, bodi srečna in uživaj :D
Če se ti pa do 17-18 leta ne pojavi pa obišči zdravnika. Ene pač dobijo prej, ene kasneje. Mislim pa, da to ne bi smela bit zate nobnena prepreka, ali pa, da se celo sprašujete, če je to normalno. Narava nas je ustvarila različne.
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 30. Maj. 2007 21:56

ooo da jo js ne bi dobila pr 12., to bi blo tko lepo... :)
ostale ki jo še nimaste pa kr nč paničarit...pr 16. ni panike, če jo še nimaš po moje...bol rata panika pr polnoletnosti, ker takrat naj bi pa ja usaka jo mela?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]