Marihuana

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 27. Dec. 2010 15:46

*frisko* napisal/-a:tista, ki se uporablja v zdravstvene namene je pa itak industrijska in se cist normalno goji (doloceni kmetje jo pac gojijo na njivah), vendar pa listi te konolje ne vsebujejo thc.ja, torej so za nas, uzivace marihuane, nekoristni.

Se drugače strinjam s tabo, ampak to ne drži. Travco so predpisovali dosti pacientom z namenom, da te pomiri. In zato nikakor niso uporabljali industrije, ker ne vsebuje thc-ja in zato nima smisla kadit tako travo, če ni učinka.

Ste morda gledali slovnjski dukomentarc o travi? Največji hec not mi je bil, ko je tip pred kamero enga pokadil pa je šel na preizkus sposobnosti za vožnjo. In je doktor potrdil, da ima normalen reakcijski čas in da je dober voznik. :D In da bi lahko šel celo reli vozit :D

In ja, sicer sama ne kadim trave, sem pa v družbi, kjer se redno kadi. In če pride kdorkoli zraven, ne ugotovi, da so kadili. No razen, če so jih 8 pihnili :D
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 27. Dec. 2010 21:38

Glede vožnje je tko.. če si redni uživalec (več špinelov na dan) na tvoje sposobnosti ne bo vplivalo (prav zato, ker si bolj pazljiv, ker veš, da si urit). Če pa skadiš enega na 14 dni ali še redkeje, ne verjami, da bodo tvoje sposobnosti enake, ker si preveč urit, da bi ble.

Drugače pa je dokumentarcu ime Poročilo žbe in ga lahko najdete npr. na partisu.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 28. Dec. 2010 9:26

mislim da trava tko pri rednih kot občasnih uporabnikih upočasni reflekse, podaljša odzivni čas, ipd. in ni ne en ne drug dovolj priseben, da bi šel na cesto. drugo je, če imaš že toleranco tako, da te nič ne prime, ampak v tem primeru ne mormo govort, da si nakajen
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 28. Dec. 2010 9:56

punkie_ napisal/-a:mislim da trava tko pri rednih kot občasnih uporabnikih upočasni reflekse, podaljša odzivni čas, ipd. in ni ne en ne drug dovolj priseben, da bi šel na cesto. drugo je, če imaš že toleranco tako, da te nič ne prime, ampak v tem primeru ne mormo govort, da si nakajen


ne drzi. sakdim, priznam, en zbe na dan. ce grem po tem za volan, sem sposobna cist normalno vozit. tko da moj prag ni ne vem kako visok, ker en zbe na dan nima takega vpliva. kaj pa tisti, ki spijejo po cca. 8 piv potem gredo pa za volan? a to je pa kul? a pjanci majo tut tako toleranco do alkohola, da jim je navadn vozt v vinjenem stanju? ...

sam ne mi s takimi
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Dec. 2010 10:27

Oboje je total neodgovorno. Pika.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 28. Dec. 2010 10:50

*firsko* a nisi ti noseča pa take fore?

sama redno uživam travo že kakih 10 let in se še nikoli zadeta nisem usedla za volan. čeprav jointi nimajo niti približno istega efekta kot so ga imeli včasih, mi na kraj pameti ne pride, da bi šla zapohana vozit. noben me ne bo prepričal, da so moje sposobnosti takrat enako, kot ko sem trezna.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Dec. 2010 10:52

No, to je pa total odgovorno :gut:
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 28. Dec. 2010 11:23

floribunda napisal/-a:*firsko* a nisi ti noseča pa take fore?

sama redno uživam travo že kakih 10 let in se še nikoli zadeta nisem usedla za volan. čeprav jointi nimajo niti približno istega efekta kot so ga imeli včasih, mi na kraj pameti ne pride, da bi šla zapohana vozit. noben me ne bo prepričal, da so moje sposobnosti takrat enako, kot ko sem trezna.


vsak posebej. sej zato sem rekla v enem od postov, da se ne da posplosevat. jst se ga nikol ne zapoham, tolk da ne bi bla sposobna vozit al pa pocet cesarkoli, kjer mors bit zbran. en joint na dan, ponavadi po kosilu, da se mal umirim in sprostim.

sem noseca, en joint (v resnici pol, ker ga pol skadi fant) ne dela skode. preverjeno pri strokovnjaku (ginekolog)
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 28. Dec. 2010 11:43

*frisko* napisal/-a:najvecji problem pri legalizaciji konoplje (tudi tiste neindustrijske) so naftni lobiji...


Saj industrijka je legalna?

tista, ki se uporablja v zdravstvene namene je pa itak industrijska in se cist normalno goji (doloceni kmetje jo pac gojijo na njivah)


Ne vem zdej kaj točno imaš v milslih... Ampak konoplja ki se v zdravstvene namene uporablja v nekaterih zvzenih državah ZDA ni industrijska, ampak vsebuje THC (Citirano iz wiki: THC in ostali kanabinoidi, ki se nahajajo v konoplji so zelo uporabni za medicinske namene. Predpisujejo ljudjem zu migrenami, rakom itd.)... Zato pa je toliko polemike glede tega. Če bi uporabljal industrijsko konopljo (ki je itak legalna), bi bilo uporaba konoplje v zdravstvene namene dovoljena tudi pri nas.

EDIT: Sm šla malo prebrat o legalizaciji industrijke in je tko, da morš dobit dovoljenje za gojenje, dokumentacijo o projektu, dok. o zemlji (parcela), podpisano pogodbo z odjemalcem in registriran s.p. ali d.o.o.
VIR
je pa tole zelo star vir, iz leta 2001. Baje se semena industrijske konoplje danes da dobit celo v trgovini za male živali... Edini problem ki ga lahko imaš pa je to, da ti uletijo policaji s sumom, da imaš posejano indijsko konopljo (s THC-jem).
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 28. Dec. 2010 11:49

Pa da ne bom OT, drugače sem 100% za dekriminalizacijo marihuane, fino bi jo obdavčili, pa se mi zdi da bi se naš standard precej dvignil. Itak pa vsi vemo, kakšni so učinki in stranski učinki v primerjavi z alkoholom in cigareti in mislim, da se je nesmiselno o tem pogovarjat. Dovolj je že dejstvo, da na svetu ni znanega primera, da bi kdo predoziral ali pa umrl zaradi posledic marihuane, kako pa je z alkoholom pa vsi vemo...

Sama sicer ne kadim, jo pa podpiram. Glede vožnje je bilo pa tudi dokazano (stestirano) da so ljudje, ki so pod vplivom THC-ja (ne da so čist zadeti), bolj odzivni, tudi pri vožnji.
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
*frisko*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 470
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *frisko* » 28. Dec. 2010 12:40

Dita- napisal/-a:
*frisko* napisal/-a:najvecji problem pri legalizaciji konoplje (tudi tiste neindustrijske) so naftni lobiji...


Saj industrijka je legalna?

tista, ki se uporablja v zdravstvene namene je pa itak industrijska in se cist normalno goji (doloceni kmetje jo pac gojijo na njivah)


Ne vem zdej kaj točno imaš v milslih... Ampak konoplja ki se v zdravstvene namene uporablja v nekaterih zvzenih državah ZDA ni industrijska, ampak vsebuje THC (Citirano iz wiki: THC in ostali kanabinoidi, ki se nahajajo v konoplji so zelo uporabni za medicinske namene. Predpisujejo ljudjem zu migrenami, rakom itd.)... Zato pa je toliko polemike glede tega. Če bi uporabljal industrijsko konopljo (ki je itak legalna), bi bilo uporaba konoplje v zdravstvene namene dovoljena tudi pri nas.

EDIT: Sm šla malo prebrat o legalizaciji industrijke in je tko, da morš dobit dovoljenje za gojenje, dokumentacijo o projektu, dok. o zemlji (parcela), podpisano pogodbo z odjemalcem in registriran s.p. ali d.o.o.
VIR
je pa tole zelo star vir, iz leta 2001. Baje se semena industrijske konoplje danes da dobit celo v trgovini za male živali... Edini problem ki ga lahko imaš pa je to, da ti uletijo policaji s sumom, da imaš posejano indijsko konopljo (s THC-jem).


ja vem, moja napaka, nisem se ustrezno izrazla :) dobro vem, da je tista v zdravstvu s thc.jem. skratka, prehitro tipkanje pa je prislo do zmesnjave.

itak pa ja, okrog marihuane so vsake debate vecne ... in nimajo nikakrnsega konca
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 28. Dec. 2010 14:09

*frisko* napisal/-a:
punkie_ napisal/-a:mislim da trava tko pri rednih kot občasnih uporabnikih upočasni reflekse, podaljša odzivni čas, ipd. in ni ne en ne drug dovolj priseben, da bi šel na cesto. drugo je, če imaš že toleranco tako, da te nič ne prime, ampak v tem primeru ne mormo govort, da si nakajen


ne drzi. sakdim, priznam, en zbe na dan. ce grem po tem za volan, sem sposobna cist normalno vozit. tko da moj prag ni ne vem kako visok, ker en zbe na dan nima takega vpliva. kaj pa tisti, ki spijejo po cca. 8 piv potem gredo pa za volan? a to je pa kul? a pjanci majo tut tako toleranco do alkohola, da jim je navadn vozt v vinjenem stanju? ...

sam ne mi s takimi


lej frisko, govorila sem o taki toleranci, da nekdo lahko skadi 10 jol na dan, pa je DEJANSKO sposoben normalno funkcionirat. nisem govorila o taki toleranci, kjer ljudje MISLIJO, da so sposobni normalno funkcionirat, pa dejansko niso. ne eno ne drugo pa ni kul. govorim samo, da so razlike med tem, kaj pijan/zadet folk misli, in kakšno je realno stanje. in ne bodi tko 100% da si sposobna čist normalno vozt, ker ko nisi trezen, maš lahko tudi zmotne predstave o marsičem.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Dec. 2010 14:55

Konkubina* napisal/-a:me pa vsake toliko časa zamika, da bi poskusila travo, čeprav mi ogabno smrdi...
Uooo, men pa še po žnj letih nekajenja ful lepo diši! :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Dec. 2010 16:18

Konkubina* napisal/-a:Ne kadim cigaret, me pa vsake toliko časa zamika, da bi poskusila travo, čeprav mi ogabno smrdi...


Evo, preverjen recept ki ful zmanjša vonj trave je da jo, če ne kadiš čistakov, zviješ skupaj s kamiličnim čajem, se je sploh ne voha. Al pa katerimkoli drugim zeliščem, npr. meto. Še ena varijanta pa so mafini al pa keksi :) Ampak pri slednjih pazit, ker dlje časa traja da pride do efekta in je treba odgovorno po mafinu počakat, ne pa se nažirat :)
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 28. Dec. 2010 16:39

Nikol probala in tudi ne mislim. Rada imam nadzor nad sabo.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov