Mačja bolezen / microsporia

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Nov. 2007 21:15

moja je polleta :)
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 04. Nov. 2007 10:45

tud moja full dolg oz. predolg... je** je sam k maš že vse negativno pa morš še vseen 1 mesec mazat... pol se pa pojavi nov flekc pa vse s5 od začetka... :twisted:
naj vam čim hiitrej zgine... :)
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 04. Nov. 2007 12:50

Jst sm jo tut mela.. Ne spomnm se več tok dobr, ker je blo že neki časa nazaj :D Bila sm v bolnici kakšen teden, fleke sem mela po celem telesu, mazal so me z eno kremo. :razz:
laury22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 21. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a laury22 » 04. Nov. 2007 21:34

hay!sm bla dans cel dan v službi.Ja js mam kremo,pa tablete sm mela 14 dni pa seveda šampon oronazol pa mam sam en flek.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 05. Nov. 2007 0:43

Jz se spomnim sošolke v prvem razredu osnovene šole, ki je bila res boga. Mela je neko hudo obliko in bila ful dolgo v bolnici, ker je pa imela še o lasišču so ji mogli še lase pobriti.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 05. Nov. 2007 20:02

Mene sam zanima če je to ist kot MAČJA PRASKA? Moja nečakinja jo je imela pred enim letom, posledica pa je bla da je cel mesec preživela v bolnici, pa slabo kri je mela še vsaj pol leta po bolezni.
Uporabniški avatar
jowko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 25. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jowko » 05. Nov. 2007 20:09

*purple* napisal/-a:stara zdej si pa dobra za pol leta........jst sm mela mačjo bolezen ene par let nazaj...sicer ni nič hujšega, ampak je zdravljenje bedno in dooolgotrajno.Sprašuješ o gazah.....ja vse hrastice morš met pokrite-zaflajštrane, ker se z dotikom teh hrastic in potem predmetov, ljudi,živali ta bolezen zeloooo hitro prenaša.Čimbolj zabakadiraj hraste, da se bakterije ne bojo širile!!!!!!!seveda namažeš s kremo (predvidevam da so ti dali daktrin) in potem dobro dobro zaflajštraš, al pa pokriješ z gazo pa oblepiš podolgem in počez z belim medicinskim salotejpom.
Potem pazi na lase!!!!!!!!!če se ti bolezen razširi na lase ti vsi odpadejo in potem dolgo časa ne zrastejo ali pa tud sploh ne!!!!!!!!!!!!!!!!!jest sem pol leta nosila čop, lase pa imam čez rame-obup.
Potem morš uporablat (če nočš da to dobi cela familija) svoj pribor za jest, svojo brisačo, svoje obleke..itd...vse svoje, da ne prenašaš tega okol.
pa do konca zdravljenja nobenih bazenov, savn, solarijev....
toliko se jest spomnm od takrat...če se pa še kej spomnm ti pa sporočim.
pa glej, da boš upoštevla to kar sem ti napisala-sploh to z lasmi!!!

uspešno zdravljenje!!!!!!!!!


jst sm isto to imel dobil od mačke in problem, ker je ta bolezen prenosljiva. Vem da so meni na živo dol praskal da so uzemal uzorce au kok je bolel... hvala bogu da je mimo!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Nov. 2007 21:57

ja men so tud na živo dol praskal, prasci :roll: To je najhuj, ker pol, poleg tega dame je ful bolel, me je še trojno srbel in sm mislna da se mi bo zmešal :roll:
laury22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 21. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a laury22 » 06. Nov. 2007 18:14

Ni isto kot mačja praska.To je takšen flek ki je okrog ful rdeč v sredini pa tak svetel.Ja men so tud dol strgal tist res boli kot hudič :cry: ampak je blo za preživet.lepo se imejte
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 07. Nov. 2007 11:46

meni pa niso strgali na grobo. vzela je vatirano palčko in čisto narahlo obrisala flek.
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 27. Avg. 2009 16:07

Sicer že stara tema, ampak ko je zadnje čase ravno aktualno...

Moja psica ima mikrosporijo, in ker je pri nas doma zaradi tega obsedeno stanje (kar se tiče čiščenja in zdravljenja), nekaj napotkov, kako se čim lažje spopasti s temi kur*evimi mikrosporami.

Najprej nekaj dejstev:
- Mikrosporija je glivična okužba.
- Najpogosteje prizadene otroke in starejše oz. tiste s slabim imunskim sistemom.
- Je zoonoza, kar pomeni, da se prenaša z živali na žival, z živali na človeka, s človeka na žival in s človeka na človeka.
- To, da ti lasje ne zrastejo več nazaj, če imaš okuženo lasišče, ne drži.
- Največkrat se pojavijo do trije izpuščaji, redko več.

Najpomembneje je, da zdravljenje začnemo čim prej oz. takoj, tako mikrospore zajezimo v zgodnji fazi in preprečimo razvoj.

Zdravljenje je kar dolgotrajno (6-8 tednov), lahko pa traja veliko dlje, če zdravimo samo obolela mesta, pri tem pa ne razkužujemo prostorov, kjer se gibljemo (ali kjer se nahajajo živali, ki so okužene).

Zdravljenje pri človeku:

- predpiše zdravnik
- najpogosteje tableti ali krema lamisil
- za lasišče pomaga šampon oronazol
- na obolela mesta lahko nanašamo tudi zoniton

Zdravljenje pri živali (zdraviti je treba vse živali (tudi če ne kažejo kliničnih znakov, so mikrospore na njih), ki so v stiku z okuženo - če jih imaš npr. več):
- obisk veterinarja, ki mora okuženo žival temeljito pregledati z woodovo lučko (zasveti posebna zelena barva tam, kjer so mikrospore); ta lučka je samo 40% zanesljiva, zato je treba ob sumu na mikrosporijo dati dlako živali še na gojišče, kar traja 2-3 tedne - ta čas postopamo tako, kot bi imeli okuženo žival (zdravimo, razkužujemo)
- najbolj priporočljivo je kopanje živali v mešanici zonitona in vode - po obolelih mestih vsak dan, celo žival na tri dni. Živali, ki ne kažejo znakov, vendar bivajo skupaj z okuženo živaljo, se kopa cele vsake tri dni.
- učinkovite so tudi tablete sporanox (z njimi se izogneš kopanju živali), a so strup za jetra

Razkuževanje prostorov:
- osnovni pripomočki: spitaderm, asepsol, virkon, impresan
- stanovanje/hišo/prostor, kjer se zadržuje okužena žival ali človek, razkužujemo enkrat na tri dni vse tedne, kolikor poteka zdravljenje
- perilo, ki ga lahko peremo na več kot 70 stopinj, ne rabimo dodatno razkuževati, ker se glive uničijo pri temperaturi 70 stopinj ali več; perilu, ki ga peremo na manj kot 70, dodamo detergent impresan (uničuje glive), dobi se v müllerju
- kozarce, posodo, jedilni pribor - če peremo v pomivalnem stroju, peremo pri 70 stopinjah, če peremo na roke, je fino pomito posodo politi z zelo vročo vodo
- tla: asepsol ali virkon, asepsol je primeren tudi za pohištvo, kavče
- spitaderm: za razkuževanje rok, podplatov, oblačil, ki jih nosimo
- posteljnina se menja na tri dni, pri živali je fino, da ležišče prekrijemo z rjuho ali brisačo in menjamo na tri dni.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
mariposa18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mariposa18 » 28. Avg. 2009 7:31

Mene pa neki zanima, če slučajn katera ve...a res drži, da če enkrat preboliš mikrosporijo, da je potem ne moreš več dobit? mi je malo čudno, glede na to, da so to glivice, ki se jih z lahkoto faše:?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Avg. 2009 9:59

mariposa18 napisal/-a:Mene pa neki zanima, če slučajn katera ve...a res drži, da če enkrat preboliš mikrosporijo, da je potem ne moreš več dobit?


Ne, to ne drži.
Uporabniški avatar
mariposa18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mariposa18 » 29. Avg. 2009 8:30

Hvala:)
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 29. Avg. 2009 8:45

skoda k jst sm jo tudi ze imela...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov