Mačja bolezen / microsporia

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

OceanEsha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 10. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a OceanEsha » 30. Jan. 2006 22:55

Jaz sem jo imela, ko sem bila še otrok. Mazati sem se morala z neko kremo in čez vsak flekec sem mogla met gazice (da se po pomoti ne popraskaš in preneseš drugam - npr. na lasišče!!). Brisače moraš menjati po vsakem tuširanju. In to je to. Pa se ti bo hitro pozdravlo. Sam pazi res na to praskanje. :)
Go with the flow...
panda1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 23. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a panda1 » 31. Jan. 2006 12:13

kr.ena napisal/-a:A je to ta bolezen, ki je ful nevarna, če se okužiš v nosečnosti?

Pa bolj bi spadalo tole pod Zdravje kot pod Lepoto...


Bolezen sama ni tako nevarna, kot je nevarna v času nosečnosti. Predvsem zelo močno vpliva na plod in je nosečnicam priporočeno, da v času nosečnosti nimajo stikov z to vrsto živali. Bolezen se razvija predvsem med potepuškimi mačkami, na katere sam virus vpliva zelo malo ali skoraj nič.. So bolj ene vrste prenašalke. Razvija se predvsem zaradi načina življenja živali, oziroma v okolju (smetnjaki, smetišča, fekalne deponije), kjer nastopijo pogoji za razvoj te bolezni..

Boge mucke...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 31. Jan. 2006 15:28

panda1 napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:A je to ta bolezen, ki je ful nevarna, če se okužiš v nosečnosti?

Pa bolj bi spadalo tole pod Zdravje kot pod Lepoto...


Bolezen sama ni tako nevarna, kot je nevarna v času nosečnosti. Predvsem zelo močno vpliva na plod in je nosečnicam priporočeno, da v času nosečnosti nimajo stikov z to vrsto živali. Bolezen se razvija predvsem med potepuškimi mačkami, na katere sam virus vpliva zelo malo ali skoraj nič.. So bolj ene vrste prenašalke. Razvija se predvsem zaradi načina življenja živali, oziroma v okolju (smetnjaki, smetišča, fekalne deponije), kjer nastopijo pogoji za razvoj te bolezni..

Boge mucke...



niso samo mucke prenašalke
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 01. Feb. 2006 14:56

marateja napisal/-a:
panda1 napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:A je to ta bolezen, ki je ful nevarna, če se okužiš v nosečnosti?

Pa bolj bi spadalo tole pod Zdravje kot pod Lepoto...


Bolezen sama ni tako nevarna, kot je nevarna v času nosečnosti. Predvsem zelo močno vpliva na plod in je nosečnicam priporočeno, da v času nosečnosti nimajo stikov z to vrsto živali. Bolezen se razvija predvsem med potepuškimi mačkami, na katere sam virus vpliva zelo malo ali skoraj nič.. So bolj ene vrste prenašalke. Razvija se predvsem zaradi načina življenja živali, oziroma v okolju (smetnjaki, smetišča, fekalne deponije), kjer nastopijo pogoji za razvoj te bolezni..

Boge mucke...



niso samo mucke prenašalke


ja prenašajo ga še kužki in pa konji.
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 02. Feb. 2006 3:19

smotkica_ napisal/-a:
ja prenašajo ga še kužki in pa konji.


izjemoma, ovce in perutnina
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
rescue 911
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: NEVERLAND

Neprebrana objavaNapisal/-a rescue 911 » 29. Okt. 2007 19:52

Združena tema

pred parimi dnevi sem se okužila z mačjo boleznijo
ker danes moja zdravnica ne dela bom šla šele k njej nasledn teden


zdaj pa me zanima naslednje: kako se mačjo bolezen zdravi in koliko časa to traja

mene bo kar kap še en teden moram čakat na zdravnico in se bo vrjetno še razširl :roll: :roll:

hvala za nasvete!
Por ti seré mejor de lo que soy ==)for you I will be better than what I am
Follow your dreams...Be yourself, an angel of kindness...
http://www.ildivo.com/board/
http://mors.si/
http://www.slovenskavojska.si/
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 29. Okt. 2007 19:59

Kaj bi pa naj to sploh bilo in kako se to dobi (mislim si da od mačke, sam vseeno).
Uporabniški avatar
mariposa18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mariposa18 » 29. Okt. 2007 20:16

Kake simptome pa maš?
Js sem letos poleti fasala mikrospirozo(mačje glivice) in ful raja da se pozdravi :? ..dermatloginja mi ej sam lamisil predpisala pa pokrivat sem mogla kraste...in pol ko so se vse posušle...so s mi pred 15 dnevi spet nove naredle...tega se ne znebiš :?
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 29. Okt. 2007 20:29

jez sm jo mela ne tok dolg nazaj... res beda... men se je pol že kr trgal. :evil: .. mela sm jo ene 4, 5 mescov... totalna scena res... upam, d bo pr vama prej fertik...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
rescue 911
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: NEVERLAND

Neprebrana objavaNapisal/-a rescue 911 » 29. Okt. 2007 20:42

a ste mele fleke po celem telesu....

jaz mam 4 fleke na roki in dva na trebuhu...ZAENKRAT
Por ti seré mejor de lo que soy ==)for you I will be better than what I am
Follow your dreams...Be yourself, an angel of kindness...
http://www.ildivo.com/board/
http://mors.si/
http://www.slovenskavojska.si/
Uporabniški avatar
mariposa18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mariposa18 » 29. Okt. 2007 20:43

Js tud upam da bo čimprej minlo, ker je prav smotano, ker morem skoz zalepljena okol hodit..edina srča je to, da jih mam sam po nogi, kjer ni tako vidno...sam je pa hudo če jih dobiš po laseh...baje ti lahk tud izpadejo :eek: ...
tak da ti kr čimprej stpoi do zdravnice da ti napiše kremo in da začneš mazat...
http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1494
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Okt. 2007 22:00

poglej, poslušej moje nasvete.mela sem mačjo bolezen, neki let nazaj in sm se tok naučila takrat in tolk literature prebrala da bi skor da loh diplomirala iz tega.

PRVO KOT PRVO NE PRASKAJ TEGA IN NE ŠLATAJ FLEKOV!!!ker s tem se fleki in bolezen razširjujejo, kar pa lahko povzroči da ti pridejo na lase, kjer obstaja možnost, DA NE ZRASTEJO VEČ!vem da klinčevo srbi, da bi si najrajš odrezal/a noge stran, ampak ne se prepustit, ker to je najslabše.In če mažeš s kremo (ko ti dohtr predpiše kremo, verjetno te bodo h drematologu poslali) si temeljito umij roke z žajfo, vodo, pa še z razkužilom če je treba, da potem zadeve ne prenašaš po telesu.

MAČJA BOLEZEN JE NORO NALEZLJIVA, Z DOTKOM, SLINO!torej, uporabljaj svoj pribor za jest, svojo brisačo,po tuširanju dobro speri banjo , ne kašljaj in ne kihaj v folk, itd...Jst sm mela vse svoje, resda zgleda kot da bi bil nevemkako kužen,ampak dejansko je res.Če ne drugega je nevarnost za lase.

vse fleke si skrbno zaščiti s flajštri, da ne pridejo v kontakt z okolico in IZOGIBAJ SE IN NE BOŽAJ DOMAČIH ŽIVALI, ČE JIH IMAŠ, KER SE VSE PRENAŠA!če jo ima vaš maček, je bolezen ozdravljiva, tko da ga ni treba pod inekcijo dat :wink:

pri meni je bil problem ker sm si s praskanjem fleke prenesla na vrat in sm mela na vratu dva fleka, kar je pomenilo, da mi je mami skrbno prala lase in da sm faking pol leta kukr je bolezen pri meni trajala nosila skos čop.mora! :roll:
tle je treba res ful pazt, ker še migneš ne pa maš že flek kje drugje ali pa preneseš na koga druzga.
No zdej, se je treba izogibat stikom z ljudmi.jst takrat ene dva mesca nism šla v šolo, samo teste pisat, vse so mi pa domov nosili, ker pač nism hotla koga nalezt.Pa kakšni avtobusi in javni placi/javna držala, so tud bolj tko, ker lohk vsak faše.Na bazen pa seveda ne smeš.Že zaradi prenosa okužbe in zaradi klora, ker naj nebi dobro vplival in kao (nevem točno) bi se bolezen s tem širila.
skratka čimprej h zdravniku, nič čakat svoje zdravnice, ker če se enkrat ornk prenese je potem cela pizdarija!
za zdravljenje sem mela pa kremo Daktarin in mislm da sem se po flekih mazala ene parkrat dnevno.Potem pa vse lepo nazaj zalimat.
madona vseme srbi ko to pišem, od strahu da slučajno ne fašem še jst, še enkrat tega.To je res nočna mora nooo :/

še nekej linkov:
mikrosporija
še nekej o mikrosporiji
in še iz wikipedie

je pa res, da mikrosporijo oziroma mačjo bolezen lahko stakneš povsod.V restavraciji, na busu, v lokalu, na bazenu, na plaži, skratka povsod, kamor lahko segne človeška roka.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 29. Okt. 2007 23:28

Izraz macja bolezen se meni osebno zdi nevaren. 1. zato, ker lhko mikrosporijo dobijo tudi druga bitja, ne le macke in 2. ker so macke pogosto trpincene ze zato, ker so macke. Poznam ogromno nevednih in ignorantkih ljudi, ki so e odlocili, da zaradi obstoja mikrosporijene marajo mack in jih preganjajo, nekateri celo fizicno obracunavajo z njimi.

Je pa to prec nadlezna bolezen, zdravljenje zna biti dolgotrajo, ni pa niti pol toliko nevarna, kot mnogi trdijo. Seveda, ce jo pravocasno zdravite. Sama sem jo imela kakih 10 let nazaj in niti nisem vedel, kaj je. Pozdravila sem jo hitro v kakem mesecu in nihce se ni okuzil. Vidim sicer, da sem imela kar precejsno sreco (ce berem od purple post), ampak pri meni je hvalabogu bilo pac tako.

Se enkrat: hisne ljubljencke pelite k vetu, ker je zadeva ozdravljiva. Nikar jih ne zapodite od doma in ne morite jih!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Okt. 2007 23:45

Se enkrat: hisne ljubljencke pelite k vetu, ker je zadeva ozdravljiva. Nikar jih ne zapodite od doma in ne morite jih!


se strinjam!Bolezen JE čist normalno ozdravljiva, čist tko kot pri človeku, pač mažeš mačka z žavbo in je :)
Jst recimo sem pokasirala mikrosporijo od mačka od kolega in jo nato prenesla na svojga mačka.Pa sva se obadva skupej zdravila in samo jst sm ga lahko božala, samo moj je bil :P

drugače pa ja, jaz sem se iz mikrosporije velik naučila, ker sm ubistvu sama zajebala vso situacijo, ker sem stalno nekej mancala po flekih in se praskala pa sem jih razširila.Sprva sta bila sam dva, pol sm jih mela pa kr že po celem telesu. :? treba je ful pazit in s pametjo delat.
laury22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 21. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a laury22 » 03. Nov. 2007 20:13

Hay! kako ste kaj?Tudi jaz sem pred dvemi tedni dobila mikrosporio.A kdo ve kako dolgo to traja? :rolleyes: :(

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]