Mačja bolezen / microsporia

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 27. Jan. 2006 14:12

drugač ,pa ta tema spada bolj pod zdravje
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 27. Jan. 2006 19:03

marateja napisal/-a:drugač ,pa ta tema spada bolj pod zdravje


ja vem..sej sem prej že napisala, da sem se zmotila če lahko prestavijo... :D :oops:
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 27. Jan. 2006 19:16

*purple bitch* napisal/-a:če se ti bolezen razširi na lase ti vsi odpadejo in potem dolgo časa ne zrastejo ali pa tud sploh ne!!!!!!!!!!!!!!!!!


poznam enga tazga ja, k od tega nima več las :?

zgornji citat je pa nekak še edini razlog, zakaj doma nimam mačka/mačkice, ker se enostavno bojim da bi, ko bi ga/jo spustila ven, prnesu kej tazga domov in ... basta :(
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 27. Jan. 2006 19:30

sam sedaj ko guvurite kako nevarna je ta bolezen, me je začelo čuditi, da men dermatologinja ni povedal, da moram skos nositi gazo, da ne smem telovaditi v šoli itd...mej kr malce strah ratalo. :?
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 27. Jan. 2006 20:19

Imela sem jo pred 8 leti. Zdravnik mi sploh ni postavil prave diagnoze, zato je nisem nikoli posebej zdravila. Ko smo dali muca stran, mislec da je alergija, je cez cas izginila sama od sebe. Sele kasneje sem izvedela, kaj je to sploh bilo. Flekci so se najprej pojavili na obrazu in rokah, na koncu pa sem jih imela ze po celem telesu.

Zdaj, ko vem, da nisem alergicna, imam spet muco.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 27. Jan. 2006 22:50

SETA II napisal/-a:
*purple bitch* napisal/-a:če se ti bolezen razširi na lase ti vsi odpadejo in potem dolgo časa ne zrastejo ali pa tud sploh ne!!!!!!!!!!!!!!!!!


poznam enga tazga ja, k od tega nima več las :?

zgornji citat je pa nekak še edini razlog, zakaj doma nimam mačka/mačkice, ker se enostavno bojim da bi, ko bi ga/jo spustila ven, prnesu kej tazga domov in ... basta :(


sam stara to bolezen loh stakneš tud na busu, bazenu, šoli, kafiču...kjerkoli kjer je folk...tega se u momentu nalezeš...ker je tud kapljično nalezljiva (kihanje, smrklj, pluvanje, slabo oprane vilce in žlice, kozari...).
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 27. Jan. 2006 22:53

smotkica_ napisal/-a:sam sedaj ko guvurite kako nevarna je ta bolezen, me je začelo čuditi, da men dermatologinja ni povedal, da moram skos nositi gazo, da ne smem telovaditi v šoli itd...mej kr malce strah ratalo. :?


te dohtarji so itak nesposobni.sej tud men tega vsga niso povedal, jest sem se pol pozanimala o tej bolezni pri svoji zdravnici pa po knjigah...
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 27. Jan. 2006 23:09

Ni treba delat prevelike panike. Bolezen ni nevarna, je pa dolgotrajno in malce neprijetno zdravljenje. Pa ko jo ima en v družini, je potrebno zdraviti vse ostale člane in živali. Lasje ti tudi ne bodo kar tako odpadli, to je pri zastarani bolezni, če pa jo odkriješ in začneš zdravit že pri enem fleku, ni panike.
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 27. Jan. 2006 23:49

*purple bitch* napisal/-a:sam stara to bolezen loh stakneš tud na busu, bazenu, šoli, kafiču...kjerkoli kjer je folk...tega se u momentu nalezeš...ker je tud kapljično nalezljiva (kihanje, smrklj, pluvanje, slabo oprane vilce in žlice, kozari...).


Vem, ja, sam če mam doma mačka k mi to bolezen direkt dam na kavč od zunej prnese, pa tud ... :oops: Si bom rajš eno želvico kupla :oops:
"Bogovi nas spoštujejo, kadar delamo, ljubijo pa nas, ko plešemo."
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 28. Jan. 2006 0:51

krfjolca napisal/-a: Lasje ti tudi ne bodo kar tako odpadli, to je pri zastarani bolezni, če pa jo odkriješ in začneš zdravit že pri enem fleku, ni panike.


oz. če se ti flek pojavi na glavi, te obrijejo, povijejo gravo in ti dajo žez mrežico.

Kar se tiče ostalih članov družine je čisto normalno, da grejo na pregled in če se odkrije kaj kar bi bila lahko posledica te bolezni se začne z zdravljenjem, drugače pa ni potrebno.

Živali pa je treba dat itak tud peljat k veterinarju na pregled. In zdravi se tudi samo tiste, ki so prenašalke te bolezni (ni nujno, da so tudi same okužene). Tiste neokužene pa se cepi. Cepivo pa zna biti zelo drago, zato se veliko lastnikov odloči, da žival izpustijo nekam na prosto. Kar je zelo grdo, ampak to se dogaja.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 28. Jan. 2006 2:44

To se pa jz spomnm, da je mel še takrat zdaaavni v vrtcu par folka.. Pa so mel vsi one gazice čez...
Kej več o bolezni pa ne vem.. :?
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 28. Jan. 2006 4:04

SETA II napisal/-a:zgornji citat je pa nekak še edini razlog, zakaj doma nimam mačka/mačkice, ker se enostavno bojim da bi, ko bi ga/jo spustila ven, prnesu kej tazga domov in ... basta :(


Če je maček redno cepljen in pregledan, ni razloga za strah, da bi od njega dobila kakšno bolezen, tudi če kdaj pa kdaj pohajkuje okol.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 28. Jan. 2006 14:31

Mislim, da ne bo cisto drzalo. Kolikor sem jaz seznanjena z boleznijo, se le-ta lahko prinese domov na cevljih,... Vec o tem pa vedo povedat ljudje s tovrstnimi izkusnjami na forumih mojpes.com in macji-svet.org.
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 28. Jan. 2006 15:53

jest se srecava z microsporio kr dost glede na to, da mam enga macka doma... ampak ja men je rekla dermatologinja nej dam gazico cez, pa eno mazilo, k se mu ne spomnem imena... sam ne vem...
kako je s prenasanjem... ja ni nujno da mas macka doma... lahk kokr vem prneses tud drugace v dom...
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Jan. 2006 23:14

marateja napisal/-a:
SETA II napisal/-a:zgornji citat je pa nekak še edini razlog, zakaj doma nimam mačka/mačkice, ker se enostavno bojim da bi, ko bi ga/jo spustila ven, prnesu kej tazga domov in ... basta :(


Če je maček redno cepljen in pregledan, ni razloga za strah, da bi od njega dobila kakšno bolezen, tudi če kdaj pa kdaj pohajkuje okol.


ni cepljenja proti tej bolezni!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov