Krvodajalstvo

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

maria18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 4. 12. 2005
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a maria18 » 06. Dec. 2005 17:45

ful obcudujem krvodajalce!!sej jst bi tud darovala sam mi slabo pride sam da kri vidim in zato ne morem darovat kri!!! :roll:
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 07. Dec. 2005 14:34

Včeraj me je skoraj kap, ko mi je ena (medicinka!!!) izjavila, da kao homoseksualci ne smejo darovati krvi. Mislim . . . :roll:
Pa še dodala . . . vsi, ki imajo tatuje, pa pirsinge . . . čaki, kdo pol daruje kri???
daylight
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 1. 5. 2005
Kraj: Obala

Neprebrana objavaNapisal/-a daylight » 08. Dec. 2005 15:19

Emina napisal/-a:Včeraj me je skoraj kap, ko mi je ena (medicinka!!!) izjavila, da kao homoseksualci ne smejo darovati krvi. Mislim . . . :roll:
Pa še dodala . . . vsi, ki imajo tatuje, pa pirsinge . . . čaki, kdo pol daruje kri???


pri nas ne smes dat kri ce mas tattoo al pirsing manj kot eno leto..
in na tistem vprasalniku ki ga moras resit so tudi vprasanja kot npr. ce si v zadnjem casu seksala z moskim, ki je imel odnose z moskimi :roll:
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 08. Dec. 2005 15:29

Jst bi pa dala...sam v primeru, ko bi sposobna sestra vzela kri. Prejšnič mi je ena vzela kri...in lih, ko je hotla dat ven iglo, je tam neki premaknla in polila kri po meni :roll: ... Pol jo je pa mogla iz druge roke spet vzet :roll: Svašta...
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 08. Dec. 2005 17:06

*ange|* napisal/-a:Jst bi pa dala...sam v primeru, ko bi sposobna sestra vzela kri. Prejšnič mi je ena vzela kri...in lih, ko je hotla dat ven iglo, je tam neki premaknla in polila kri po meni :roll: ... Pol jo je pa mogla iz druge roke spet vzet :roll: Svašta...


No jaz sem bila v Ljubljani. Bil je zelo čedn tip, ki mi je not utaknu iglo in tud ven. še kaplce ni špricnl. Nč še modre roke nimam. Res super. ;)
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Ursyna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 28. 10. 2005
Kraj: malo tu malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursyna » 08. Dec. 2005 20:52

jzt sm sklenila da bom darovala kri vsaj enkrat letno, tko da letos še nisem, morm kr pohitet, pa še tipa nahecat! :D

kako se vam pa to zdi da vam za kri dajo okol 5000 sit v avstriji al nemčiji (sm pozabla)?

men se zdi to kr neki, tist k bo hotu dat jo bo dal zastonj, tist k pa ne je pa tud za teh 5 jurjev ne bo dal!
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 08. Dec. 2005 22:21

jaz sem mela namen darovat kri eni punčki iz Francije ki umira za eno hudo obliko raka :( pa je rabla kri s krvno skupino A- ki je ful redka .. in glede na to da jo mam jaz sem bila takoj za .. ampak ravno ko sem se spravlala od doma me je klicala mama pa rekla da je pupa že dobla kri .. :? no vsaj namen je bil dober :)
Uporabniški avatar
Marmeladaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 19. 2. 2005
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marmeladaa » 09. Dec. 2005 23:06

Hely_3 napisal/-a:
*ange|* napisal/-a:Jst bi pa dala...sam v primeru, ko bi sposobna sestra vzela kri. Prejšnič mi je ena vzela kri...in lih, ko je hotla dat ven iglo, je tam neki premaknla in polila kri po meni :roll: ... Pol jo je pa mogla iz druge roke spet vzet :roll: Svašta...


No jaz sem bila v Ljubljani. Bil je zelo čedn tip, ki mi je not utaknu iglo in tud ven. še kaplce ni špricnl. Nč še modre roke nimam. Res super. ;)


Sej je samo eden tip med tistim osebjem, ki jemljejo kri v LJ ne? Tisti je tudi meni, ko sm bla prvič tam, če mislimo istega :)

Drugače pa sem prejšnji mesec drugič dala kri, tako da sem še nova v tej stvari. Svoje čase me je blo ful strah igle in nisem upala gledat, ko so mi jo zapičili v žilo na kakih pregledih, zdej sm se pa opogumla, ker vem, da gre za dober namen, pa tudi zame je dobro, ker sem na tekočem, če je z mojo krvjo vse v redu. Bom kr redno hodila, če se bo le dalo.

Sem pa ful ponosna, da sem postala krvodajalka :D
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 09. Dec. 2005 23:33

Neee!!! Ni bil samo eden tip!!! Takrat jih je blo kr enh 4je. sam na žalost ni mel unga listka z imenom in priimkom;)
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Marmeladaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 19. 2. 2005
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marmeladaa » 11. Dec. 2005 22:35

Potem pa ne bi vedela :) Jaz sm vidla samo enga mladega s kratkimi rjavimi lasmi, ne moreš zgrešit :-P
Uporabniški avatar
dr_Brane
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 1. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a dr_Brane » 16. Dec. 2005 23:27

Ja folk,....
Pejte kri dat! Dobiš sendvič!
:schlaumeier:
Uporabniški avatar
Ewchk
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 721
Na forumu od: 24. 7. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewchk » 17. Dec. 2005 15:02

Js bi dala kri in bom tut v bližni prihodnosti šla. Mam 0 in sem idealen krvodajalec. Mam pa Rh -, ampak to ni problem. NEkoč bom šla.
Če nisi del rešitve, si del problema.
Uporabniški avatar
plankyca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 16. 11. 2005
Kraj: Moravče

Neprebrana objavaNapisal/-a plankyca » 19. Dec. 2005 19:03

jst sm sla dat kri prejsnji cetrtek. morm povedat da mam drugac ful strah pred zdravniki in sm mela zelo visok pritisk in pulz sam pol me je zdravnica vseen spustal in sm use mirno prestala brez vecjih konfliktov. je fajn obcutek ko ves da si mogoce komu resu zivljenje ker si apc dau kri.
Uporabniški avatar
ninc
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 381
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninc » 07. Jan. 2006 23:05

Jaz pa sem bla že 3x. Je fajn, vsi so prijazni, še posebej če je kakšna študentska akcija.
Uporabniški avatar
MK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 21. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a MK » 08. Jan. 2006 22:25

Sem darovalka že kakšnih 5 let, pa mi je čist ok. Ko se enkrat navadiš, ti je tako kot bi šla na kavico...Sam pojem lahk pa po tistem celega vola.. :razz:
Smo kot ena velika familija..Skoraj se pokolemo a še vedno smo kr naprej skupi

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov