Kontracepcijski obroček

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Sep. 2013 10:47

Ravno ta teden, ko naj bi šla na dopust, imam teden premora. Je katera mogoče že prestavljala menstruacijo (po treh tednih takoj nov obroček za naslednje tri tedne)? Kako se je obneslo? Ste imela kaj vmesnih krvavitev (so navedene v knjižici kot stranski učinki)? Ste imele kake druge težave?
Sem v dilemi ali naj podaljšam (in riskiram 3 tedne vmesnih krvavitev) ali naj pač potrpim tista dva, tri dni ko mam ponavadi menstruacijo...
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 20. Sep. 2013 11:03

sicer ne vem kako je z obročkom, samo js sm pri tabletkah vedno imela pol cel mesec vmesne krvavitve, kar je blo 10x bolj moteče kot pa tisti 3je dnevi menstruacije. sklepam da je z obročkom podobno, tako da ti svetujem da potrpiš :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 20. Sep. 2013 12:13

Sarissima napisal/-a:Ravno ta teden, ko naj bi šla na dopust, imam teden premora. Je katera mogoče že prestavljala menstruacijo (po treh tednih takoj nov obroček za naslednje tri tedne)? Kako se je obneslo? Ste imela kaj vmesnih krvavitev (so navedene v knjižici kot stranski učinki)? Ste imele kake druge težave?
Sem v dilemi ali naj podaljšam (in riskiram 3 tedne vmesnih krvavitev) ali naj pač potrpim tista dva, tri dni ko mam ponavadi menstruacijo...


jaz sem si prestavila. ni bilo nobenih vmesnih krvavitev ali cesarkoli drugega. Ko sem drugi obrocek odstranila sem spet normalno dobila menstruacijo.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Sep. 2013 13:04

Zanimivo. Ja, sem si mislila, da je manjša verjetnost, da pride do kakih nevšečnosti kot pri tabletkah (dosti manjša doza hormonov).
Hvala obema in prosim še za kako mnenje :)
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 20. Sep. 2013 19:18

Sarissima napisal/-a:Ravno ta teden, ko naj bi šla na dopust, imam teden premora. Je katera mogoče že prestavljala menstruacijo (po treh tednih takoj nov obroček za naslednje tri tedne)? Kako se je obneslo? Ste imela kaj vmesnih krvavitev (so navedene v knjižici kot stranski učinki)? Ste imele kake druge težave?
Sem v dilemi ali naj podaljšam (in riskiram 3 tedne vmesnih krvavitev) ali naj pač potrpim tista dva, tri dni ko mam ponavadi menstruacijo...


Tako kot pri kt tudi pri obročku ni potrebe po tistem odmoru. Komot si daš naslednji obroček noter
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 23. Sep. 2013 9:42

no mene je najprej skrbelo, da imam obroček prenizko vstavljen. zdej mam pa drugačen problem:P med spolnim odnosom sem ga pustila kar noter, in zdej pa mislim da mi ga je porinil ful pregloboko. ravno ga še tipam, a me more skrbet, da bi šel še globlje in ga nebi mogla ven dobit?
You make me smile, please stay for a while :)
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 23. Sep. 2013 12:43

Inaa** napisal/-a:no mene je najprej skrbelo, da imam obroček prenizko vstavljen. zdej mam pa drugačen problem:P med spolnim odnosom sem ga pustila kar noter, in zdej pa mislim da mi ga je porinil ful pregloboko. ravno ga še tipam, a me more skrbet, da bi šel še globlje in ga nebi mogla ven dobit?


Dobiš ga ven. Samo malo potisneš tako kot da greš kakat,pa zleze dol :D
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 08. Okt. 2013 21:14

zdej mam prvič menstruacijo odkr mam obroček. pa je ful bolj močna in zlo boleča :/ je možno da je to zdej trenutno ker sem menala kontacepcijo, pa se bo potem spet umiril? ker prej sm mela bolj blago, bolečo mam pa že od zmeraj, samo ne tako zelo po par dni skup da že 2 dni komej žvim :?
You make me smile, please stay for a while :)
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 08. Okt. 2013 23:00

Inna, čisto možno. Pri meni je bila prva menstruacija zelo neboleča, tudi količina se je zmanjšala, ampak je bil drug problem... sama sem imela vse dni do druge menstruacije krvavitve (kar pa je itak normalno, ampak ZELO! nadležno). Pri drugi menstruaciji pa sem misla, da bom tudi jaz umrla. Količinsko in po dnevih je bila manjša, ampak krči pa so bili takšni, da sem si želela, da bi me vlak povozil. In kar je najhuje... včasih sem jih imela samo prvi dan, izjemoma tudi drugi, sedaj pa se je to vleklo vse do četrtega dneva. Tako, da možno, da ti bo ostalo tako, možno, da pa se ti bo tudi umirilo.. Bom pa sama updatala stanje, ko bo prišlo do tega oz. če bo prišlo do kakšne spremembe :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 09. Okt. 2013 9:53

ja sej enako ja, js sm tut mela vedno samo prvi dan bolečine..vzela lekadol, al pa max dva. zdej pa par dni skup, da so mi vse zaloge protibolečniskih tablet u bajti zginle. no upam, da je to samo začasno.
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Okt. 2013 21:45

Sarissima napisal/-a:Ravno ta teden, ko naj bi šla na dopust, imam teden premora. Je katera mogoče že prestavljala menstruacijo (po treh tednih takoj nov obroček za naslednje tri tedne)? Kako se je obneslo? Ste imela kaj vmesnih krvavitev (so navedene v knjižici kot stranski učinki)? Ste imele kake druge težave?
Sem v dilemi ali naj podaljšam (in riskiram 3 tedne vmesnih krvavitev) ali naj pač potrpim tista dva, tri dni ko mam ponavadi menstruacijo...


Evo, poročam (če bo še kdaj katera v kaki dilemi).
Prestavila, nobenih stranskih učinkov, nobenih vmesnih česarkoli, vse ok.
pikca321
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 15. 7. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a pikca321 » 09. Nov. 2013 18:25

Jaz pa imam problem, da mi obroček nonstop leze ven. Uporaboljam ga šele 2 meseca in prvi mesec tega problema ni bilo. zadnji teden pa ga moram popravljati 5x na dan, ker pogledla za slabe pol cm ven. Sicer mislim da nebi izpadel, a je nadležno in se bojim da bo zaradi tega učinkovitost zaščite manjša. Vsakič, ko ga popravim, ga vstavim do konca noter kakor je možno(tudi to ga nemorem ne vem kako globoko, zmeraj je največ 2 cm pred vhodom), a ker imam precej močan beli tok vedno znova prileze proti izhodu:@. Ne vem ali sploh lahko kaj storim da se to ne bi več dogajalo, ali pa bom pač morala zamenjati vrsto zaščite..

Je imela še katera tak problem in ji ga je uspelo rešit?
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 10. Nov. 2013 13:31

n A
Sarissima napisal/-a:
Sarissima napisal/-a:Ravno ta teden, ko naj bi šla na dopust, imam teden premora. Je katera mogoče že prestavljala menstruacijo (po treh tednih takoj nov obroček za naslednje tri tedne)? Kako se je obneslo? Ste imela kaj vmesnih krvavitev (so navedene v knjižici kot stranski učinki)? Ste imele kake druge težave?
Sem v dilemi ali naj podaljšam (in riskiram 3 tedne vmesnih krvavitev) ali naj pač potrpim tista dva, tri dni ko mam ponavadi menstruacijo...


Evo, poročam (če bo še kdaj katera v kaki dilemi).
Prestavila, nobenih stranskih učinkov, nobenih vmesnih česarkoli, vse ok.


A ni možnost pri obročku, da si ga lahk pustiš en teden dlje? torej 4 tedne? Men je to zdravnica sama rekla, ne pa za dva obročka zaporedoma :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Nov. 2013 17:13

Oboje je res :). Četrti teden naj bi bila zaščita še ustrezna (sicer je to bolj mišljeno če pozabiš odstranit obroček), za prestavljanje menstruacije pa v navodilih piše tri tedne pa brez pavze nov obroček.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 30. Nov. 2013 9:11

verjetno zlo neumno vprašanje - a moraš za ginekološki pregled odstranit obroček? :D
You make me smile, please stay for a while :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov