Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Muha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 3. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Muha » 03. Mar. 2013 19:30

Živjo.. Zanima me sledeče.. kt sem jemljala prbližno 5-6 let, 2 tedna nazaj sem jih prenehala jemati... v tem času sem imela tudi nezaščitene spolne odnose.. vem, nespametno.. zanima me, ali je vpliv kt še možen, ali lahko že pride do zanositve?
hvala
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 03. Mar. 2013 19:39

Lahko bi prišlo že do zanositve ja.
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 14. Mar. 2013 11:41

ali katera ve, če imam enoletni recept za KT pa jih želim menjat, se to sploh da glede na ta enoletni recept? :oops:
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 14. Mar. 2013 12:18

js mislim da se da..
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 14. Mar. 2013 13:47

ja, da se, ampak moraš do ginekologa in se z njim zmenit za nov recept in nove tabletke
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 27. Mar. 2013 10:44

Živjo!
Mene pa zanima naslednje: KT jemljem vsak dan ob deveti uri zjutraj in ker mi ta ura ne ugaja, bi jih rada po menstruaciji začela jemati zvečer (npr. ob deseti uri zvečer). Jemljem tabletke Yaz (24+4), jutri vzamem zadnjo belo in me zanima ali lahko po jutrišnjem dnevu vzamem prvo roza ob desetih zvečer, ali moram sedaj vedno jemati ib devetih zjutraj? Kličem svojo ginekologinjo pa se mi že dva dni ne javlja zato vas prosim za pomoč/nasvet.
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 27. Mar. 2013 11:10

Jaz bi to nrdila s postopnim premikanjem. En dan jo vzami ob 9h, drugi dan ob 11h, tretji dan ob 13h, četrti dan ob 15h, peti...you get the drill. Dokler ne prideš do željene ure. Tako ne bo nobenega procenta nevarnosti, da bi se kaj zašuštralo.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 27. Mar. 2013 14:25

jutri belo ob devetih in še isti dan nato roza ob desetih: paziti moraš, da roza vzameš en dan prej (ne sme bit 4,5 dni od zadnje roza tablete ampak 3,5).
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 27. Mar. 2013 18:35

Najlepša hvala obema.
Bom upoštevala nasvet od somebody ker me je strah da bi s tem postopkom kot si ga napisala ..Evelyn.. se mogoče učinek kt zmanjšal tega pa res ne bi rada ker s fantom uporabljava kot kontracepcijo samo kt.
Someboy; sej ta metoda je zanesljiva?
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 27. Mar. 2013 23:02

gre se za to, da mora biti ustrezna koncentracija hormonov v krvi ob pravem času. to pomeni, da bi bila lahko že premajhna koncentracija za primerno zaščito, če bi začela jemati roza tabletke z več kot enodnevno zamudo za belimi tabletkami. tako jih boš pa prej in bo v vsakem primeru dovoljšna koncentracija hormonov v krvi (torej ni zmanjšane zaščita). pa zgoraj poudarek na "lahko" - že v navodilih ti piše, da ni problema, če kdaj zamudiš do 12h s tabletko. tudi od evelyn ni napačna metoda, samo je zamudna.
upam, da sem ti s tem uspela kaj razložit...
pa še en nasvet: če boš imela kaka taka vprašanja glede tablet in se ti ginekologinja ne oglaša, pokliči v lekarno :D
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 28. Mar. 2013 8:52

Kul, najlepša hvala! :)
Bom upoštevala oba nasveta :D
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 28. Mar. 2013 9:25

Mogoče sem smotana, ne znam se odločit al začeti jemati ali ne, al je več plusov kot minusov.... :?
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Mar. 2013 9:50

Če imaš rednega partnerja, se ti po mojem mnenju splača, če boš le vestna pri jemanju. Če ga nimaš, še jaz vedno bolj zagovarjam kondom, da ni nepotrebnih "posegov" v telo.
Meni je prineslo več plusov-za največjega štejem veliko manj boleče menstruacije, kar je pri meni velik da.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 29. Mar. 2013 10:29

Jaz sem bila vedno proti jemanju, pol sem pa slišala še veliko izkušenj od kolegic, katere so bile vse negativne, tako da ni šans da bi jih pol začela jemat. Pa sem imela skoz rednega partnerja.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 01. Apr. 2013 23:00

men je tut ful uredu da jih jemljem.. ampak res pa je da na vsako drugače vplivajo. tako da ne morš vedeti ali je boljš da jih jemlješ ali ne, preden sprobaš. js osebno nimam nobenih težav, mogoče le mal več moodswingov kot včasih. kej drugega pa ne opazim.. razn tega da mam ful manj boleče menstuacije in tudi 2 dni krajše, in pa manj skrbi :)
You make me smile, please stay for a while :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov