Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 13. Dec. 2012 0:34

Ja, kake 3 mesece je treba pocakat, lahko pa tudi dlje traja, da se spremembe pokazejo.

Pavzo za par mesecev je pa brezveze delat, ker v tem casu se telo ravno navadi na naravno stanje hormonov in potem ga spet zmedes z umetnimi. Pa itak se potem spet "zastrupljas" naprej, ko zacnes ponovno jemat, tako da pucanje nima nobenega smisla.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 13. Dec. 2012 22:50

no zdaj je že dobra 2 meseca odkar sem nehala.

dobila sem ful mozoljev po ramah in več podkožnih mozoljev po faci in nekje zadaj po vratu :evil:

menstra je bila prva dokaj normalna in ob pravem času.

drugo sem dobila potem že po 20ih dnevih od prve in je blo krvi glih za vzorec.

potrebna nisem nič bolj, vlažna tud ne
:evil:

drugače so mi tablete pustila krvne strdke in upam da ne bom mela tromboze.
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 13. Dec. 2012 23:39

Uh, browneyes, bad :?

Jaz sem jih k sreči jemala le slabi dve leti. Sem hotela vedet, kako je če ti tip spusti noter... Pol se je pa mal zavleklo :D
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 14. Dec. 2012 11:45

moji kolegici se je situacija s krvnimi strdki skoraj zelo slabo izšla. čez noč se ji je poslabšalo in je mogla takoj v bolnico. meni osebno pozitivne stvari KT ne odtehtajo slabih, tko da sem z njimi opravla. predpisujejo jih pa glih tko kot bombončke, braz kakršnihkoli opozoril.
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 20. Dec. 2012 23:33

živjo :)

KT Qlaira jemljem že leto in pol, vendar se mi je ta mesec prvič zgodilo, da nisem dobila menstruacije. v navodilih sicer piše, da je pri teh KT to možno, ampak vseeno me preganjajo dvomi. Možnosti za nosečnost ni, v to sem 100%. Ima še katera podobne probleme? Zanimajo me vaša mnenja...
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 21. Dec. 2012 20:07

inch to je čisto normalno,oz. je super,ker to pomeni da je zaščita zeeelo zelo dobra .

punkie_ pri vsakem zdravilu dobiš navodila,kjer ti vse piše.je tvoja dolžnost da si preberš vse,saj niso tam zaradi lepšega.

dot tvoja G govori nesmisle.

amber zakaj bi jih nehala jemati?.Za telo ne bo drugače noben dodaten šok
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 23. Dec. 2012 13:11

sweatly.bitter napisal/-a:živjo!
3 tedne nazaj sem začela jemati kontracepcijske tabletke yaz. od prvega dneva menstruacije, ko sem tabletke začela jemati vsak dan krvavim, včasih bolj včasih manj. po spolnih odnosih, krvavim dosti bolj. v navodilih, sem brala o stranskih učinkih, kot so kašelj, težko dihanje. ker sem v tistem času tudi zbolela, nekaj dni sem imela povišano telesno temperaturo, začela sem kašljati, težko dihati.. takrat sem obiskala mojo zdravnico, povedala sem ji, da jemljem te kontracepcijske tabletke, ter rekla je da imam bronhitis, ter mi predpisala antibjotike, ki mi niso nič pomagali. poslala me je tudi k pulmologu(zdravnik za pluča) , ker so ugotovili, da res težje diham, ter da mi dela le 70 procentov pljuč, ter vzroka za to nevejo, so mi dali tisto pumpico za astmo. zanima me ali je možno, da se vse to dogaja zaradi uporabe tabletk ?
hvala za odgovor =)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 26. Dec. 2012 0:02

Živjo,

prvič si bom prestavila menstruacijo s kontracepcijskimi tabletkami in po prebranih navodilih mi nekaj ni čisto jasno. Menstruacijo si bom prestavila za teden dni, se pravi bom po 7ih tabletah naslednje škatlice nehala jesti tablete in naredila 7 dnevni premor. Torej to pomeni, da bom imela menstruacijo po teh sedmih dneh jemanja naslednje škatlice + po dokončani naslednji škatlici čez tri tedne?

Hvala!
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 26. Dec. 2012 20:39

In zakaj ne bi tabletke jedla naprej brez premora?
Saj premora ni treba imeti!!
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 26. Dec. 2012 20:41

Brez premora. Pač poješ škatlico do konca pa ga imaš potem. Tud js sm si tko prestavla menstruacijo pa ni blo nič narobe... naslednja je pa pač takrat prišla kot je mogla. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 27. Dec. 2012 13:47

se je kateri zgodilo, da odkar jemlje kt ima krče? :(
pa močnejšo krvavitev? :(
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 27. Dec. 2012 13:51

Pr men je vse normalno razen par dni prej imam krče pa ful sm napihnena pa vroče mi je za po*izdit! Krvavitev je bila pa normalna samo zdej je mal močnejša, ker sem na Roaccutanu... vsaj zdi se mi tko, da je to razlog. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 27. Dec. 2012 14:09

ne bi tabletke kao mogle oblažit vse?! :(
včasih se vprašam če je sploh vredno vse to prenašat samo zarad lepe kože :roll:
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 27. Dec. 2012 14:52

Mja naj bi mogle. Sam js se ne počutim nič drugač. Je pa res, da ne jem kot en slon. :D Pri prejšnjih sem se še zredila poleg vsega. :( Drugač te čist zastopim tole s kožo. :) Pri koži naj bi baje še najbol pomagale Diane 35.
Tu es dans toutes mes pensées.*
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 27. Dec. 2012 15:25

Mishela napisal/-a:ne bi tabletke kao mogle oblažit vse?! :(
včasih se vprašam če je sploh vredno vse to prenašat samo zarad lepe kože :roll:


na tržišču je veliko tabletk,niso vse enake glede stranskih učinkov!
Jaz jih ne jemljem zaradi lepe kože in jih zaradi tega ne bi nikoli jemala,jih jemljem zaradi svojega zdravja in zaradi nezaželene nosečnosti!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov