Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 05. Avg. 2012 21:13

Men nikol ni noben nič pregledov :S Sploh nism vedla za to dolker nism tega prebrala :o Ampak zdej je kr je... :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Golubić
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 31. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Golubić » 12. Avg. 2012 10:20

Rollin #3 napisal/-a:Mene pa zanima ali vam je ginekolog pregledal kri in pritisk preden vam je predpisal kontracepcijske? Ker jaz sem jih kar dobila brez kakrsnihkoli pregledev... Potem pa zacela brat mozne posledice in se rahlo napsihirala.


Možne stranske učinke imajo vse tabletke,tudi tiste,ki jih vzemaš doma proti bolečinam ipd.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 12. Avg. 2012 12:19

^^in zdej so še povečal spisek stranskih učinkov, tko da jih je napisanih ogroooomnooo.
-rožca-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 12. 4. 2007
Kraj: dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a -rožca- » 04. Sep. 2012 19:57

Žiujo!

Jaz bi rada nehala jemat KT in me zanima, kdaj naj bi potem dobila menstruacijo? In v kolikem času se potem ciklus ustali?

Hvala! :)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 05. Sep. 2012 9:11

Ko jih nehaš jest dobim M tko kot ponavadi, 2-3 dni po zadnji tabletki. Kakšen ciklus boš imela brez tabletk, ti pa ne more noben predvidit vnaprej. Če si pred tabletkam imela redne cikluse, boš po vsej verjetnosti mela tudi redno M ko nehaš s KT.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Sep. 2012 9:36

ni nujno. js sm mela zmeraj reden ciklus, pa sem mela pol leta po prenehanju jemanja KT celo štalo. prvo menstruacijo sem dobila po dveh mesecih (cela panika!), mozolji, mastni lasje, skratka obup.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 06. Sep. 2012 13:18

Rollin #3 napisal/-a:Mene pa zanima ali vam je ginekolog pregledal kri in pritisk preden vam je predpisal kontracepcijske? Ker jaz sem jih kar dobila brez kakrsnihkoli pregledev... Potem pa zacela brat mozne posledice in se rahlo napsihirala.


Pritisk so mi, krvi ne. Mi pa pritisk zmerijo vsakič ko pridem k ginekologinji. Pa med pogovorom te vpraša v vseh boleznih v družini itd. Tako da že takrat presodi, katere tabletke ti bodo najbolj odgovarjale. Če ji za bolezni nisi povedala, je najbolje da ji poveš čim prej.
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 12. Sep. 2012 15:26

punce, rabim vašo pomoč..

v torek naj bi dobila menstruacijo, vendar grem takrat tudi za 10 dni backpackat in bi si jo rada prestavila.

zanima me, če si ji lahko prestavim kar s kontracepcijskimi tabletkami, ki jih imam doma.
KT sem namreč nehala jemati cca 4 mesece nazaj, ker jih nisem več potrebovala, vendar sta mi še 2 škatlici ostali. a mislite, da lahko kar te jemlem ali moram k ginekologinji po druge (prav za prestavitev)?

prosim za čimhitrejši odgovor, ker bi jih rada začela jemati čimprej, da me M en preseneti..
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 13. Sep. 2012 8:08

Pritisk in težo ja. Pritisk mi večkrat izmeri, na vsake toliko zapiše tudi težo.

sixty: hmmm, tudi če kr vmes začneš piti KT zna priti do krvavitve. Škoda, da nisi o tem razmišljala ko si imela prvi dan zadnje menstruacije.
KT pa če jim rok uporabe šše ni pretekel jih lahko jemlješ.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 20. Sep. 2012 12:28

Zdravo. Jaz pa razmišljam,da bi prenehala z jemanjem KT. Zredila sem se,čeprav si trenutno želim ravno obratno. Najbolj pa me moti to,da se mi je zmanjšala želja po seksu. Zdaj pa ne vem,ali naj menjam tabletke ali raje prekinem z jemanjem nasploh. Ker če realno premislim,se mi zdi da stranski učinki le prevladajo,v primerjavi z 'pozitivnimi' Poleg tega pa s fantom tako ali tako seksama še s kondomom,tako da glede tega ne bi bil tak problem. Edina stvar,zaradi katere sem skeptična je,da bi se mi potem spet poslabšalo stanje kože. V času od 12leta do 16,17leta sem imela težave z aknami. Hodila sem k vsem mogočim dermatologom,pa je blo skoraj enako. Ko pa sem začela jemati tabletke pa se mi je stanje popravilo. Nato sem za pol leta prenehala z jemanjem KT,pa se koža ni kaj dosti poslabšala. Pa tudi zdaj,ko že spet jem KT se tu pa tam pojavijo manjši mozoljčki,ampak ni tako hudo kot je blo,ko sem prvič začela jemati KT. Mogoče pa se mi je koža preprosto sčistila.
Tako,da bi mogoče zaenkrat nehala s KT,pa če bi se mi po nekaj mesecih koža poslabšala,grem h ginekologu po druge KT? Jemljem pa Diane 35.

Kaj menite ve?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Sep. 2012 21:22

meni se tabletke zdijo kar packarija, posebno če jih jemlješ ful časa. če s fantom seksata s kondomom, ne vidim razloga da bi vase vnašala še dodatne doze hormonov, ki za telo niso ravno nedolžne.

je pa res, da se ti hormonsko ravnovesje po prenehanju jemanja tabletk (iz tega sklep, da ravno tako nedolžne niso) precej poruši. js sm bla par mesecev brez menstruacije (čeprav sem mela prej skozi redno), mozolji, mastni lasje....ampak se je potem stanje hitro znormaliziralo.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 25. Sep. 2012 22:25

jaz sem pa postala malo fen tabletk. sicer res malo resetirajo te hormone samo mene skoraj nic ne boli več ko imam menstruacijo. prej sem ležala celi dan ko sem jo dobila. zdaj malo čutim ma komot hodim. in ful manj krvarim. prej sem bla res kot zombi skoraj ko sem jo dobila. mogoče se mi bo zdaj se slabokrvnost popravla. sem pa mislila da se bom zredila (ki sem mislila da sem zaradi hormonov bolj suha) ma še nič od tega.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Sep. 2012 22:28

mam občutek, da tabletke mlajše punce jemljejo. kar je čisto prav, ker so res zanesljiva zaščita (če znaš navodila brat, seveda).

od mojih kolegic nobena, niti ena ne jemlje tabletk, pa smo zaenkrat še vse brez otrok.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 26. Sep. 2012 11:22

jaz sem jih tud kr vzljubila.
na začetku mi je blo res grozno jih jemat, neko prisilno uravnavanje v telesu in to.. zdaj pa so kr okej. mozolja nimam več niti enega odkar jih jemljem, želje po nažiranju so se zelo oblažile, menstruacijo mam redno in ne rabim bit po 1,2 meseca v skrbeh kdaj bo prišla :roll:
edino libido se je malce zmanjšal.. se mi zdi. nisem ziher al zarad tablet al sem pač čudna. verjetno slednje...
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 27. Sep. 2012 12:39

Vse, ki jemljete KT, se morate zavedat, da z njimi močno povečujete nevarnost za raka na dojkah. Obstaja dokazana povezava med jemanjem KT in rakom na dojkah.

Če pobrskate na internetu, je že dosti neodvisnih raziskav, ki govorijo o tem:

-Scandinavian researchers have noted an increase in breast cancer in a group of women that were currently taking or had recently taken birth control pills. Longer use of the pill seemed to increase the risk.

-About 80% of breast cancers, once established, rely on supplies of the hormone estrogen to grow: they are known as hormone-sensitive or hormone-receptor-positive cancers. (Wiki)

-In 2005, the World Health Organization officially classified oral contraceptives as a class one carcinogen.

-ScienceDaily (Oct. 31, 2006) — A meta-analysis published in the October issue of Mayo Clinic Proceedings indicts oral contraceptives as putting premenopausal women at significantly increased risk for breast cancer, especially women who use them prior to having a child.


Če povzamem prevod:

KT povečujejo možnost raka na prsih, in ta možnost se veča z daljšim jemanjem KT. Okoli 80% raka na dojkah je povezanih s hormonom estrogenom. Svetovna zdravstvena organizacija je leta 2005 opredelila KT kot prvi razred rakotvornih snovi (razred najbolj rakotvornih snovi). Še posebej škodljivo je jemanje KT pred prvim porodom, in močno zvišuje nevarnost za raka na dojkah v obdobju pred menopavzo.

Zanimiv je tudi primer Japonske, kjer KT niso bile legalizirane do leta 1999.
Kondomi so predstvljali 80% delež uporabe zaščite pri spolnih odnosih. In Japonska velja za državo, kjer je delež raka na dojkah večkratno nižji v primerjavi z zahodnimi državami. Šele v zadnjih dekadi se je delež raka začel povečevati tudi na japonskem, torej po uvedbi KT leta 1999. Med Japonkami, ki so migrirale v zahodne države in prevzele zahodni način življenja, vključno jemanje KT, se jim je tud pojavnost raka na dojkah dvignila na raven zahodnih držav.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov