Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tamarax
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 31. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a tamarax » 06. Jul. 2012 13:44

Stara sem 16 let. Začela sem jemati tablete Lindynette na prvi dan menstruacije. Danes bom vzela 5. tabletko. Zaradi hudih krčev sem med jemanjem Lindynette vzela tudi tablete Buscopan. Ali jemanje teh tablet vpliva na delovanje kontracepcijskih tabletk? Kdaj lahko imam prvi spolni odnos brez kakršnekoli druge zaščite?
vse sem že preiskala in nekateri pravijo da tablete začnejo delovati takoj po prvem dnevu, drugi da šele po enem mescu. Zanima pa še me če mu lahko "pride" vame ali ne. Mislim da mu lahko, vendar vseeno se raje prepričam. :D
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 08. Jul. 2012 11:58

^^ glede na to, da si verjetno bolj ali manj novinka pri spolnosti, bi te opozorila na to, da se pri spolnem odnosu brez mehanske zaščite (kondom) lahko širijo tudi spolno prenosljive bolezni, zato se je dobro pozanimati o partnerjevi intimni zgodovini. to govorim zato, ker sem tudi sama pri teh letih razmišljala samo o tem, kako naj se zaščitim pred nosečnostjo, na kaj drugega pa me nihče ni opozoril niti sama nisem o tem razmišljala. po izkušnjah s kt pa sem se nazadnje odločila, da negativni stranski učinki ne odtehtajo pozitivnih, zato sem z jemanjem prekinila.

načeloma tabletke primejo hitro, za večjo sigurnost pa je vseeno bolje počakati kakšen teden in nekateri pravijo da tudi cel mesec. mogoče je odvisno od vrst tabletk. sicer pa bi to moralo pisati na navodilih za uporabo, ki upam da si jih dobro prebrala. tam prav tako piše tudi o kontraindikacijah pri jemanju ostalih zdravil. za konkretne tablete ti nebi znala povedat, vem pa da zaščito zmanjšuje jemanje antibiotikov.
Uporabniški avatar
jagody11
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 7. 2012
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a jagody11 » 08. Jul. 2012 17:34

tamarax: v navodilih tablet, ki si jih vzela mora pisat, ali vplivajo na delovanje KT ali ne. Prav tako v navodilih KT piše, kdaj začnejo delovati, tako, da je treba vzeti papirje v roke in brat.

Če te zaradi medsebojnega delovanja tablet skrbi, kako končati spolni odnos, pa naj se fant umakne in konča zunaj, ali pa uporabita še kondom.
Uporabniški avatar
SWEET_THING
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 10. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEET_THING » 17. Jul. 2012 8:25

Živjo punce!

Imam nujni primer :D prestavila sem si menstruacijo za 14dni(zaradi morja).....jem že 2. škatlico in jemati bi jo morala še 6 dni, ampak sem danes zjutraj opazila krvavitev. Je imela katera podobno situacijo...kaj naj storim...enostavno pojem še 6tabletk in ignoriram krvavitev...ali odneham pa imam menstruacijo pa se mantram pol na dopustu? :cry:
”It’s better to be HATED for what you are, than LOVED for what you are not!”
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 17. Jul. 2012 13:11

gin. naj ti da recept za tablete za prestavitev menstre, mislim da so bolj učinkovite kot navadne kt
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 20. Jul. 2012 21:20

jaz imam eno situacijo, ki delno paše v to temo in sicer moja ginekologinja je na tro tedenskem dopustu, jaz tega nisem prej preverjala, ker se mi je zdelo neverjetno, da bi lahko šla ženska za tri tedne na dopust. ga je že imela letos junija :/ no skratkta ravno en dan preden začne ambulatna delati grem jaz na morje in v tem času mi bo zmanjakalo kt, zato sem si hotla it po novo škatlico v ponedeljek.. sem toliko razmišljala v naprej, da sem hotla it po nove škatlice 20 dni prej kot jih potrbujem, da me ne boste okregale.

nadomeščanj ni napisanih nikjer.. je možno, da nihče ne nadomešča.. ? lahk odobim kt pri kateri drugi ginekologinji? :/
kokica87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a kokica87 » 20. Jul. 2012 21:44

Ponavadi imajo vedno urejena nadomeščanja. Če nisi našla nikjer objavljeno, poklič v zdravstveni dom in povprašaj kako pa kaj. Ker mi je čudno, da gre ginekologinja za tri tedne na dopust ter da nimajo za ta čas urejenega nadomeščanja. Drugače mislim, da ti lahko recept napiše tudi osebna zdravnica. Vsaj pri nas je tako, da ga v nujnih primerih lahko tudi ona izda. Vem pa da se je včasih dalo dogovoriti tudi v lekarni, da so ti dali eno škatlico, ti si pa potem takoj ko je bilo možno jim prinesla recept.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 21. Jul. 2012 10:22

katy: jaz sem bla enkrat v podobni situaciji,zato sem šla kar v lekarno, pa sem jim tam pojasnila pa lepo prosila,če bi lahko dobila eno škatlico in ni blo nobenega problema. samo čimprej moraš prinesti recept,kot je že povedala kokica87. :)
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 25. Jul. 2012 18:16

Že dolgo nisem počela tega pa preverjam... želela bi prestaviti menstrucijo oz. rada bi jo imela 2, 3 dni prej kot je načrtovano. To naredim tako, da vzamem 2,3 tabletkov manj in bo menstruacija prišla prej? Potem pa počakam 7 dni in začnem jemati novo škatlico?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Jul. 2012 19:10

^^Točno tako. ;)
Uporabniški avatar
Marichuy90
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 28. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Marichuy90 » 25. Jul. 2012 20:22

Kaj pa, če bi zamaknila za 5,6 dni? Je potem zaščita manjša? Glede na to, da vzamem le 15 tabletk...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Jul. 2012 20:26

Poglej kaj ti pravijo navodila tabletk kaj narediti v primeru da se pozabi tabletka v zadnjem tednu. V takem primeru če želiš pa prestavit menstruacijo in ohranit delovanje (se pravi da ne bi kombinirala z drugim načinom zaščite) se pa itak priporoča vedno da se podaljša jemanje, ne pa skrajša.
LinaCokolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 28. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LinaCokolina » 28. Jul. 2012 19:17

Dekleta, prosila bi za nasvet. V cetrtkovih vecernjh urah bi morala vzeti zadnjo tabletko iz ovoja, vendar sem nanjo pozabila. Vzela sem jo sele naslednji dan, v petek zvecer. Na zalost je bila to moja zadnja skatlica, tako da sem nove tabletke lahko dobila sele danes.

Vem, da sem malo zafrknila, ker sem potem zadnjo vzela v petek, vendar kaj naj storim v tem primeru. Naj danes nacnem novo skatlico in jo lepo pojem do konca ali kako?

Sedaj sem prebrala tudi navodila (yasminelle) kjer pise, da obstajata dve moznoti, ko pozabimo vzeti tabletko v tretjem tednu: ena je, da bi prenehala jemati kt iz tega ovoja in zacela s 7 dnevnim obdobjem brez, cesar pa jaz ne morem narediti, ker sem vceraj potem vzela pozabljeno cetrtkovo tabletko.

Druga moznost je, da se kt vzame takoj ko se spomnis, cetudi to pomeni, da bi morala vzeti dve.

Malo se,m zastrikala - kaj bi naredile v mojem primeru? Ker ce se tako gleda, bom, cetudi pojem celo novo skatlico, se vedno pojedla eno premalo? Ali na danes vzamem potem dve ali samo eno?

Vem, zakomplicirala sem, samo sem hotela situacijo cim bolj razlozit, ker se s tem ni za hecat.

Za morebitne odgovore se vam ze vnaprej zahvalajujem.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 05. Avg. 2012 12:44

Mene pa zanima ali vam je ginekolog pregledal kri in pritisk preden vam je predpisal kontracepcijske? Ker jaz sem jih kar dobila brez kakrsnihkoli pregledev... Potem pa zacela brat mozne posledice in se rahlo napsihirala.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 05. Avg. 2012 20:02

Pritisk ja (pa še to nisem sigurna, zmerili so mi ga vsake toliko, ko sem po recept prišla), krvi ne.
Edini pregled je bil klasični ginekološki in en kup vprašanj o boleznih v družini in podobno.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]