Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 03. Maj. 2012 10:27

:S
Zadnjič spremenil brandibelle, dne 16. Avg. 2013 12:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 03. Maj. 2012 12:30

l0vebuzz napisal/-a:Naj sedaj povem kaj se mi je zgodilo.. Šla sem do dežurne zdravnice in jo prosila, če mi lahko napiše recept ker je moja osebna zdravnica odsotna do petka. Seveda me je zavrnila, da ona tega ne more storiti in me napotila v ginekološko ambulanto kjer sem razložila svoj problem in mi je medicinska sestra rekla, da ker je moj ginekolog odsoten mi ne more napisati noben drug recepta, zato naj grem v lekarno in jih prosim če mi tabletke "založijo" in da recept prinesem čez 3 dni.. Sicer sem bila presenečena, da to dejansko lahko storim, a mi je zatrjevala, da ni problema, da mi bodo sigurno dali.. In tako sem v upanju da končno dobim tabletke odšla do lekarne kjer pa so me seveda zavrnili, češ da oni ne posojajo več zdravil in da naj dobim recept kjer vem in znam, da brez recepta ne dobim nič! BRAVO, RES KAPA DOL vsem, k so me pošiljal od enga do druzga, a tabletk še do danes nisem dobila! Vsa čest temu prekrasnemu sistemu, ki ga imamo v Sloveniji.

..Še dobr, da se najde pol endobra dušca, ki ma iste tabletke kot jaz in mi posod eno škatlco :)

Hvala vsem za nasvete vseeno! :)


Meni je sama v lekarni farmacevtka rekla, da mi lahko da eno škatljico tabletk, če potem prinesem recept. Hmmm..

Drugače pa če je nujno in je tvoja osebna gin. odsotna, ti lahko napiše druga. Meni je že. :)
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 05. Maj. 2012 15:31

Mene pa zanima kako je z zaščito, če med jemanjem KT vzamem tudi Norlevo (zaradi pozabljene tabletke)?
V navodilih Norleva sicer piše, da se KT naprej jemlje normalno, piše pa tudi, da jedo naslednje menstruacije treba uporabiti pregradno zaščito. Ni mi pa jasno, če to pomeni da v je do menstruacije v bistvu vseeno če bi namesto KT jemala cukrčke? Torej, ali Norleo v bistvu izniči njihovo delovanje?
Pozabljena tabletka je bila čiso na začetku (druga do četrta, ne vem več točno), sedaj pa jih imam do placebotov še 5 (torej sem z jemanjem proti koncu škatlice). In kot nalašč je počil kondom.
Po eni strani se mi ne zdi pretirano verjetno, da bi Norlevo totalno izničil njihov učinek in misim, da je opozorilo o pregradni zaščiti namenjeno bolj tistim, ki bi misili da jim bo držal do menstruacije? Po novega pa ne bi šla, saj se mi zdi ponovna uporaba šele po dobrih dveh tednih nezdrava.
Upam, da mi bo katera znala povedati kako je s tem, ker mi navodila glede tega žal niso jasna. :(
Uporabniški avatar
PoohBear
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 29. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a PoohBear » 05. Maj. 2012 20:05

Živjo!
Jaz imam pa en problem in sicer sem že precej o tem prebrala na netu, pa itak načrtujem obisk pri ginekologinji, ampak vseeno vprašam.

Stara sem 23, eno leto že jemljem KT Yaz, ker imam resnega fanta. Na začetku, nekako prve pol leta je blo vse super, menstruacije ful šibke, skoraj brez krčev, težav s kožo že prej nisem imela, uglavnem vse oh in sploh. Potem sem pa imela prehlajen mehur oz. nekaj podobnega, ko sem prišla z morja, in v parih dnevih so bolečine pri lulanju itd izginile. K zdravniku nisem šla, sem pa več pila in jedla brusnice. Od takrat nekje dalje opažam večjo občutljivost ščegetavčka...prej me zaboli, včasih mi sploh ne paše, da me direkt po njem, ampak okoli... saj veste kaj mislim. To je blo oktobra/novembra. Takrat sem šla h ginekologinji in je rekla da je vse super kar se "spodnjega predela" tiče. Zato sem pomislila, da je to še zaradi vnetega mehurja ali kakroli je to že bilo.. čeprav je hitro minilo in od takrat nimam nobenih težav z lulanjem. Sem pa nameravala it na pregled urina ampak..nekako se nisem spravila še do danes :oops:
Uglavnem, opažam pa še druge znake, več celulita, nonstop sem tečna, jokica, občutljiva :stumm: ...res da mam trenutno v življenju nekaj stresnih situacij, ampak ne vem kje je vztrok za to, lahko da je tudi v KT. Potem, kar naenkrat so mi vsi modrci premajhni - ampak samo košarice, obseg je isti (pa se nisem zredila, vmes sem še shujšala za ene 3 kile. Pa opažam da lahko kar precej spijem (ok, ne pretirano, ampak recimo 1.5l, lulat grem pa samo zjutraj pa potem še 1x), poleg tega pojem dosti juh, sadja in zelenjave, torej tudi od tam tekocina, a tko zgleda zadrzevanje tekocine ali ne? Pa tudi dostikrat se počutim napihnjeno. In to se dogaja šele zdaj, po enem letu jemanja KT?? Dobro, težave recimo da se pojavljajo že nekaj mesecev, postopoma, ena za drugo. zdaj ko sem dobro premislila, jih je pa ful in vse kaže na KT. A je možno da se te znaki pojavijo šele zdaj in kaj naj naredim, ker so Yaz baje že itak ful nizko hormonske tabletke? S katerimi mi jih gink. potem sploh še lahko zamenja?

Ena kolegica prav tako jemlje Yaz in celo istočasno sva jih začeli jemat, pa nima problemov...oz joške ima malo večje, ampak njej je to fajn, meni pač ne.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 05. Maj. 2012 22:20

Vemo, da tabletke na ene delujejo brez problemov, medtem ko se pri drugih lahko pokažejo vsi možni stranski učinki. Ni vsaka za vse.
Kot si ugotovila, gre pri tebi za kar veliko stranskih učinkov, jaz bi na tvojem mestu menjala KT. Lahko celo za tiste z višjo vsebnostjo hormonov, to ne igra pomembne vloge pri stranskih učinkih. Tiste klasične KT baje delajo najmanj problemov.


disketa, če piše v navodilih, da imej dodatno zaščito, jo pač imej. saj ne piše brez veze.
sicer pa se mi zdi to z norlevom itak sploh pretiravanje, AMPAK, to je samo moje mnenje.
Uporabniški avatar
PoohBear
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 29. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a PoohBear » 05. Maj. 2012 23:22

Aha, no sej zanimal me je v bistvu tudi kako druge vidite to. Ker ne vem a se samo meni zdijo to stranski učinki KT ali samo pretiravam. :) Ker najprej nisem vedela, da so to vse lahko stranski učinki, potem sem pa malo guglala pa zdej vem.
Ja, menjala pa bom 100%, itak mi je potekel celoletni recept in brez recepta za kakšne druge KT sploh ne grem domov. Teh nočem več.
No pa tudi to nisem vedela da vsebnost hormonov ne vpliva na to. :lol: Hvala!
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 07. Maj. 2012 14:46

White_Widow napisal/-a:disketa, če piše v navodilih, da imej dodatno zaščito, jo pač imej. saj ne piše brez veze.
sicer pa se mi zdi to z norlevom itak sploh pretiravanje, AMPAK, to je samo moje mnenje.


Hvala za odgovor, vendar mi je vse kar si povedala že jasno.
Dodatno zaščito sem imela, ampak je, kot sem napisala, odpovedala, zato sem vprašala, če katera ve kaj več o posledicah Norleva na učinek KT.
Epl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 11. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Epl » 07. Maj. 2012 19:40

Poohbear: jst mam recimo ravno obratno. Ko jih jem imam ogromno energije, sem dobre volje pogosto hodim lulat itd. Medtem, ko sem v tednu, ko jih ne jem, večino časa razdražljiva in slabe volje. Pri vsaki je drugače :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 14. Jun. 2012 12:58

eno vprašanje!
oz. nasvet bi prosla :3 pa čim prej, ker jutri zjutraj potujem :)

torej.. jemljem Yaz tabletke, trenutno sem pri drugi škatlici.
Ko sem vzela 12. & 13. tabletko sem bruhala (krivec je bila narkoza, ne tablete), čez kake 3-4 dni pa sem dobila menstruacijo, čeprav sem jemala rozaste tablete ves čas. Takrat mi je ginekologinja rekla naj jemljem normalno dalje CELO škatlico do konca, torej tudi tiste 4 bele placebo tablete in da do konca škatlice nisem zaščitena.
Okej, vse dobro, dokler nisem SPET pozabila eno rozasto, 19. ali 20., tam nekje. V navodilih piše, da če se to zgodi, da naj potem spustim bele tabletke in začnem jemat novo škatlico rozastih.

Kaj naj zaj, upoštevam zdravnikov nasvet al navodila ?
+ Kdaj bom pol zaščitena, takoj ko začnem novo škatlico ali ko pojem 4 rozaste nove škatle ? (kao namesto 4 belih placebo)
Uporabniški avatar
nolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 22. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a nolina » 22. Jun. 2012 23:27

živjo!

evo čist nova na forumu, imam par osnovnih vprašanj, nisem šla brat cele teme, mogoče je že kje odgovor :oops

prb. koliko časa po začetku jemanja tabletke že primejo? In če se moram za ginekologa prej oglasit pri osebni zdravnici (za napotnico in tko) ali si ga lahko sama najdem ...ker zdaj ne bi rada čakala celo poletje da na vrsto pridem :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 22. Jun. 2012 23:40

Tabletke delujejo ze prvi dan, ce jih zacnes jemat 1. dan menstruacije.

Za ginekologa ne rabis napotnice, bos pa verjetno vseeno cakala par mesecev, ker ginekologi imajo ponavadi cakalne vrste (razen ce si nujni primer).
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
nolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 22. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a nolina » 23. Jun. 2012 0:34

o hvala za tolk hiter odgovor :)

aha se mi je kar zdelo da bo treba čakat, bom probala it prvič samoplačniško pa kasneje zamenjam...
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 23. Jun. 2012 12:33

če greš prvič tja in rečeš da rabiš tabletke te naroči v naslednjih 7-10 dneh (osebne izk.)
vsaj če pustiš da ti oni koga izberejo, ki nima take gužve
Zadnjič spremenil Mishela, dne 28. Jun. 2012 12:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 27. Jun. 2012 14:37

jst ko sem šla prviš k ginekologinji je mela ful gužvo, tako da sem čakala 3 mesece da sem pršla na vrsto.
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 29. Jun. 2012 8:37

Jaz sem ginekologinjo poiskala sama in na vrsto prisla v 7 dneh.
I never fall apart because I never fall together.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov