Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

women
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 12. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a women » 05. Apr. 2005 15:28

Novo vprašanje

Živjo punce
Jaz sem jih jemala pa sedem let pa sem ta mesec prvič brez njih. Zaradi manjše želje po sexu predvsem. Zanima me, če katera ve, ali je to normalno, da sem pred 14 dnevi imela menstruacijo (še od tablet), danes pa se mi je pojavila zopet. Čeprav nisem prepričana, če je to to. Je zelo zelo malo krvi, bolj rjavo vse, kot pri normalni menstruaciji zadnji dan.
Če katera karkoli ve, prosim za odgovor.
Hvala vsem in lep pomladni dan :gruebel: :nixweiss:
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 05. Apr. 2005 17:35

women napisal/-a:Živjo punce
Jaz sem jih jemala pa sedem let pa sem ta mesec prvič brez njih. Zaradi manjše želje po sexu predvsem. Zanima me, če katera ve, ali je to normalno, da sem pred 14 dnevi imela menstruacijo (še od tablet), danes pa se mi je pojavila zopet. Čeprav nisem prepričana, če je to to. Je zelo zelo malo krvi, bolj rjavo vse, kot pri normalni menstruaciji zadnji dan.
Če katera karkoli ve, prosim za odgovor.
Hvala vsem in lep pomladni dan:gruebel: :nixweiss:


Jaz se tudi odločam, da bi prenehala s tabletami, ker mi povzročajo same težave. Poleg manjše potrebe po spolnosti, tudi zaradi bolečega odnosa - tablete so mi povsem izsušile sluznico in tudi lubrikant ne pomaga več.
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 05. Apr. 2005 20:22

women napisal/-a:Živjo punce
Jaz sem jih jemala pa sedem let pa sem ta mesec prvič brez njih. Zaradi manjše želje po sexu predvsem. Zanima me, če katera ve, ali je to normalno, da sem pred 14 dnevi imela menstruacijo (še od tablet), danes pa se mi je pojavila zopet. Čeprav nisem prepričana, če je to to. Je zelo zelo malo krvi, bolj rjavo vse, kot pri normalni menstruaciji zadnji dan.
Če katera karkoli ve, prosim za odgovor.
Hvala vsem in lep pomladni dan:gruebel: :nixweiss:


Ja ko sm jih jst nehala jemat je blo čist isto, pač hormoni so zdj vsi zmedeni,...mela sm pa en teden tko rjavo, sj pol se ti bo pa vse skup uredil...
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 06. Apr. 2005 4:12

Jaz sem nehala jesti tablete ze novembra (redila sem se :oops: ) pa sem do tega meseca imela celi cas okrog istega dneva kot ko sem jemala tabletke, ta mesec pa mi je komaj zacelo zamujati. Tak da je to odvisno od posameznika... lahko se ti hormoni mesajo hitro, ali pa pocasi kot pri meni... da se sedaj dejansko vidi, da so horomni ostali v meni skoraj pol leta po prekinitvi jemanja tabletk :)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
fiona
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 245
Na forumu od: 6. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a fiona » 06. Apr. 2005 7:02

krfjolca napisal/-a:
women napisal/-a:Živjo punce
Jaz sem jih jemala pa sedem let pa sem ta mesec prvič brez njih. Zaradi manjše želje po sexu predvsem. Zanima me, če katera ve, ali je to normalno, da sem pred 14 dnevi imela menstruacijo (še od tablet), danes pa se mi je pojavila zopet. Čeprav nisem prepričana, če je to to. Je zelo zelo malo krvi, bolj rjavo vse, kot pri normalni menstruaciji zadnji dan.
Če katera karkoli ve, prosim za odgovor.
Hvala vsem in lep pomladni dan:gruebel: :nixweiss:


Jaz se tudi odločam, da bi prenehala s tabletami, ker mi povzročajo same težave. Poleg manjše potrebe po spolnosti, tudi zaradi bolečega odnosa - tablete so mi povsem izsušile sluznico in tudi lubrikant ne pomaga več.


to se je meni tud dogajalo, oziroma se se, ampak manj izrazito, je pa res, da je tudi manj seksa.... Ja, jeba so tele tabletke....
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 06. Apr. 2005 22:03

jest jih pa ne upam nehat jemat... ker se bojim spet krvave poplave in krcev za znoret... drugih problemov z njimi pa itak nimam...
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 06. Apr. 2005 22:43

jokica napisal/-a:jest jih pa ne upam nehat jemat... ker se bojim spet krvave poplave in krcev za znoret... drugih problemov z njimi pa itak nimam...


no lih to je zdj pri men krvave poplave pa taki grozni krči, jah pač morm potrpet tistih 8 dni, ker trenutno ne rabim kontracepcijskih zarad česa drugega in samo zato jih nočm začet spet jemat, k je blo ful stranskih učinkov
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 07. Apr. 2005 7:28

jaz mam Diane 35 zaradi kože .. pa so mi čisto ql ... koža pa se mi je popolnoma očistla :)
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 07. Apr. 2005 8:44

Luna C napisal/-a:jaz mam Diane 35 zaradi kože .. pa so mi čisto ql ... koža pa se mi je popolnoma očistla :)


no jst mam pa frendico k jih tud jemlje in ok koža se ji je čist sčistla ampak zdj jih jemlje že ene 2 leti in prov opazla je da je bolj zamorjena in napsiherana postala, pa ni to tuki psiha
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 07. Apr. 2005 9:56

_ladybird_ napisal/-a:
jokica napisal/-a:jest jih pa ne upam nehat jemat... ker se bojim spet krvave poplave in krcev za znoret... drugih problemov z njimi pa itak nimam...


no lih to je zdj pri men krvave poplave pa taki grozni krči, jah pač morm potrpet tistih 8 dni, ker trenutno ne rabim kontracepcijskih zarad česa drugega in samo zato jih nočm začet spet jemat, k je blo ful stranskih učinkov

no jest nimam takih problemov s kaksnimi stranskimi ucinki :cool:
sam brez njih je grozna poplava in krci... tak da rajs vztrajam... ker drugih spremem itak ni :D sam morm semal z ginekologinjo pogovort kaj ona misl... :cry:
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 07. Apr. 2005 10:25

jokica napisal/-a:
_ladybird_ napisal/-a:
jokica napisal/-a:jest jih pa ne upam nehat jemat... ker se bojim spet krvave poplave in krcev za znoret... drugih problemov z njimi pa itak nimam...


no lih to je zdj pri men krvave poplave pa taki grozni krči, jah pač morm potrpet tistih 8 dni, ker trenutno ne rabim kontracepcijskih zarad česa drugega in samo zato jih nočm začet spet jemat, k je blo ful stranskih učinkov

no jest nimam takih problemov s kaksnimi stranskimi ucinki :cool:
sam brez njih je grozna poplava in krci... tak da rajs vztrajam... ker drugih spremem itak ni :D sam morm semal z ginekologinjo pogovort kaj ona misl... :cry:


sj to je spet odvisn od človeka pa tud od tablet kere maš, najbolj močne so cilest-te sm mela jst, pa diane so tud dost močne, tko da jst ko jih bom začela spet jemat bom rekla za logest k nisi močne
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 07. Apr. 2005 13:43

_ladybird_ zdej če si prenehala je dobro da jih vsaj 2 leti ne ješ, drugače je to samo slabo za telo.

Ker se mora stalno privajati na spremembe. :)
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 07. Apr. 2005 14:43

girl007 napisal/-a:_ladybird_ zdej če si prenehala je dobro da jih vsaj 2 leti ne ješ, drugače je to samo slabo za telo.

Ker se mora stalno privajati na spremembe. :)


sj jih še ne mislim začet jemat, drugač sm si pa že enkrat vzela pavzo za par mescev pa se je telo čist normaln spet navadu na tablete, tko da je čist ql
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 07. Apr. 2005 15:07

_ladybird_ napisal/-a:
girl007 napisal/-a:_ladybird_ zdej če si prenehala je dobro da jih vsaj 2 leti ne ješ, drugače je to samo slabo za telo.

Ker se mora stalno privajati na spremembe. :)


sj jih še ne mislim začet jemat, drugač sm si pa že enkrat vzela pavzo za par mescev pa se je telo čist normaln spet navadu na tablete, tko da je čist ql


to sploh ni dobro ti misliš da se je privadilo pa to sploh ni res!!
najprej se nekaj mesecev odvaja od tabletk in mogoče se sploh še ni odvadilo, ko si jih začela jest
torej je telo stalno v šoku, čeprav ti tega ne opaziš
nato pa se spet privaja na tabletke
če prekineš moraš najmanj za 2 leti, drugače je slabše za telo, kot če sploh ne bi prekinila

ne se hecat s temi prekinitvami za par mesecev
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 07. Apr. 2005 15:23

girl007 napisal/-a:
_ladybird_ napisal/-a:
girl007 napisal/-a:_ladybird_ zdej če si prenehala je dobro da jih vsaj 2 leti ne ješ, drugače je to samo slabo za telo.

Ker se mora stalno privajati na spremembe. :)


sj jih še ne mislim začet jemat, drugač sm si pa že enkrat vzela pavzo za par mescev pa se je telo čist normaln spet navadu na tablete, tko da je čist ql


to sploh ni dobro ti misliš da se je privadilo pa to sploh ni res!!
najprej se nekaj mesecev odvaja od tabletk in mogoče se sploh še ni odvadilo, ko si jih začela jest
torej je telo stalno v šoku, čeprav ti tega ne opaziš
nato pa se spet privaja na tabletke
če prekineš moraš najmanj za 2 leti, drugače je slabše za telo, kot če sploh ne bi prekinila

ne se hecat s temi prekinitvami za par mesecev


sj vem sj vem, maš prov sj se ne hecam zdj sm jih resno nehala jemat, takrat pa ne vem kaj me je obrnil....v glavnem brez tabletk je zakon :lol:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov