Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Eisia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 14. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eisia » 14. Jul. 2005 17:03

Jz ponavad zraven logest uporabljam tudi kondom prvič zaradi zaščite pred boleznimi, drugič pa nisem prepričana ali so logest popolnoma zanesljive, ker imajo najmanjšo vsebnost hormonov.

Par dni nazaj se je kondom staknil in je šlo vse vame, ali je moj strah kljub jemanju tabletk upravičen? :?
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 14. Jul. 2005 17:37

Eisia napisal/-a:Jz ponavad zraven logest uporabljam tudi kondom prvič zaradi zaščite pred boleznimi, drugič pa nisem prepričana ali so logest popolnoma zanesljive, ker imajo najmanjšo vsebnost hormonov.

Par dni nazaj se je kondom staknil in je šlo vse vame, ali je moj strah kljub jemanju tabletk upravičen? :?


dej ne me strašit no.......
k jz tabletkam dost zaupam, ne glede na to kok majo hormonov.....
jao..... zdej pa nam spala.......
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 14. Jul. 2005 20:04

Tablete so (poleg seveda sterilizacije) najbolj varna oblika kontracepcije.

Eisia sanse, da bos zanosila, so take, kot da bi ti avijon padel na levo rame :).

Jaz nisem zanosila v 6 letih, pa je redno slo vse vame :).
Meow
Uporabniški avatar
miska13
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a miska13 » 14. Jul. 2005 22:56

Bluegirl napisal/-a:Tablete so (poleg seveda sterilizacije) najbolj varna oblika kontracepcije.

Eisia sanse, da bos zanosila, so take, kot da bi ti avijon padel na levo rame :).

Jaz nisem zanosila v 6 letih, pa je redno slo vse vame :).


vse je odvisno kolk je plodna ... oz. njen partner

kolegica je šla trikrat splavit (redno je jemala tabletke), potem je dobila obroček, in guess what ... dons je poklicala, da je spet noseča ... tko da ... ne govor o avionu :)


MiSsY, sej ne bo nč :D
Beatus non est qui habet quae cupit, sed qui non cupit quae non habet !!!
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 15. Jul. 2005 0:57

_ladybird_ napisal/-a:jst jih mam in so mi vredu, velik bolše kot cilest k sm jih mela prej, vsaj normaln se počutm...


kkšni so pa kej stranski učinki a so zlo vidni npr. a se koža kej poslabša?
Uporabniški avatar
playgirl***
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 14. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a playgirl*** » 15. Jul. 2005 1:24

jst uporablam logest se mi zdi :D ja to bo to :)
*guys don't like 2 words...Don't & Stop...they only like them when they are together*
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 15. Jul. 2005 6:49

miska13 napisal/-a:vse je odvisno kolk je plodna ... oz. njen partner

kolegica je šla trikrat splavit (redno je jemala tabletke), potem je dobila obroček, in guess what ... dons je poklicala, da je spet noseča ... tko da ... ne govor o avionu :)


MiSsY, sej ne bo nč :D

Pa je 100% redno jemala tabletke??? Katere???
Meow
Uporabniški avatar
someone
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 9. 6. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a someone » 15. Jul. 2005 18:00

Novo vprašanje:


živjo mene pa nekaj nujno zanima. prvič jemljemkon. tabletke logest, in po 20 tableti sem dobila menstruacijo.ali je to normalno??kljub menstruaciji ki sem jo dobila danes, pa sem še vzela 21 tabletko.ali sem naredila prav???
ful me skrbi, ker ne vem če je to normalno
hvala za odg.
Uporabniški avatar
-=beiba=-
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 31. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a -=beiba=- » 15. Jul. 2005 18:25

ne vem točno, mislim da je... ammm, daj si preber v navodilih, jaz jih bom zdej enkrat začela jest pa sm zanč neki brala tam u navodilih..
daj preber, no ;)
Lumpyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 29. 7. 2004
Kraj: LJ city

Neprebrana objavaNapisal/-a Lumpyka » 15. Jul. 2005 18:53

someone napisal/-a:živjo mene pa nekaj nujno zanima. prvič jemljemkon. tabletke logest, in po 20 tableti sem dobila menstruacijo.ali je to normalno??kljub menstruaciji ki sem jo dobila danes, pa sem še vzela 21 tabletko.ali sem naredila prav???
ful me skrbi, ker ne vem če je to normalno
hvala za odg.


Ja prov si nardila... pojest morš vseh 21 tabletk in nardit pol 7 dnevno pavzo NE GLEDE na menstro! :) Se ti bo že kasnej uredila.
Svet se ne vrti zaradi ljubezni, se je pa zaradi nje vredno vrteti z njim...
Lumpyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 29. 7. 2004
Kraj: LJ city

Neprebrana objavaNapisal/-a Lumpyka » 15. Jul. 2005 19:02

miska13 napisal/-a:jst mam Yarino od januarja letos, fenomenalne so ... res, ful so uredu, nč se ne zrediš, pa jst se uredu počutm (prej sem mela femoden, pa sm bla kr neki depresivna :roll: )

yarina so pa res uredu, res pa je, da jih morš plačat


Kolk pa stanejo?

Jst sm mela najprej Logest, pa sm jih zarad ful močnih glavobolov nehala jemat za pol leta, zdj sm šla pa na pregled, mi je pa svetovala da nj probam Cilest (jih še nism začela jemat, tko da ne vem če bo kj bolš), drugače bom pa zamenala z Yarino! :?
Svet se ne vrti zaradi ljubezni, se je pa zaradi nje vredno vrteti z njim...
Uporabniški avatar
someone
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 9. 6. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a someone » 16. Jul. 2005 10:36

Lumpyka napisal/-a:
someone napisal/-a:živjo mene pa nekaj nujno zanima. prvič jemljemkon. tabletke logest, in po 20 tableti sem dobila menstruacijo.ali je to normalno??kljub menstruaciji ki sem jo dobila danes, pa sem še vzela 21 tabletko.ali sem naredila prav???
ful me skrbi, ker ne vem če je to normalno
hvala za odg.


Ja prov si nardila... pojest morš vseh 21 tabletk in nardit pol 7 dnevno pavzo NE GLEDE na menstro! :) Se ti bo že kasnej uredila.


hm zdej pa mene spet nekaj zanima.kaj je narobe z mano da sem včeraj dobila menstrucijo danes pa jo kar ni več?a je to normalno? a je to sploh bla menstra ali je možno da je bila vmesna krvavitev zaradi tablet?
sploh mi ni nič več nič jasno? :(
Lumpyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 29. 7. 2004
Kraj: LJ city

Neprebrana objavaNapisal/-a Lumpyka » 17. Jul. 2005 13:52

someone napisal/-a:hm zdej pa mene spet nekaj zanima.kaj je narobe z mano da sem včeraj dobila menstrucijo danes pa jo kar ni več?a je to normalno? a je to sploh bla menstra ali je možno da je bila vmesna krvavitev zaradi tablet?
sploh mi ni nič več nič jasno? :(


Od začetka je VSE normaln... včasih menstre sploh ni, včasih traja sam kak dan, včasih pa 3 tedne skup... Nč panike zganjat! Telo se more navadt na hormone! Sej bo bolš, sam čez čas, ne pa takoj! Ti kr pridn papci tabletke, dokler ne boš kakih stranskih učinkov opazla (kake hude glavobole ipd...), do takrat je vse vredu! :)
Svet se ne vrti zaradi ljubezni, se je pa zaradi nje vredno vrteti z njim...
Uporabniški avatar
p!a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a p!a » 17. Jul. 2005 15:59

jst sm 1 mesec jemala yarino ampak sm prenehala, ker se mi je apetit nenormalno povečal... med poletjem se pa res ne bi rada zredila...
yarina kje za doplačat 1980sit...
Živi za biti, ne za izgledati!
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 17. Jul. 2005 16:12

Lumpyka napisal/-a:
miska13 napisal/-a:jst mam Yarino od januarja letos, fenomenalne so ... res, ful so uredu, nč se ne zrediš, pa jst se uredu počutm (prej sem mela femoden, pa sm bla kr neki depresivna :roll: )

yarina so pa res uredu, res pa je, da jih morš plačat


Kolk pa stanejo?

Jst sm mela najprej Logest, pa sm jih zarad ful močnih glavobolov nehala jemat za pol leta, zdj sm šla pa na pregled, mi je pa svetovala da nj probam Cilest (jih še nism začela jemat, tko da ne vem če bo kj bolš), drugače bom pa zamenala z Yarino! :?

a te je bolela glava skos al tist tedn ko pavziraš? kr sm opazla da mene skor zmerom boli glava tist tedn ko ne jem tabletk. sicer sm se odločla da jih po morju neham jest glih zarad tega kr nism zihr kaj so ti glavoboli. včasih mam prav migreno.
bom tut jst prosla ginekologa če mi menja tabletke.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]