Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 28. Dec. 2012 8:05

kako zanimivo...

jaz imam odkar sem nehala ful švoh menstro...
klok
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 8. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a klok » 02. Jan. 2013 14:21

Jaz sem jih jemala do minute natančno... Gvišno je gvišno ;)
Uporabniški avatar
Baaaby.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Baaaby. » 14. Jan. 2013 12:26

evo, še ena, ki ima težave s tabletkami. lansko leto junija sem začela z jemanjem tabletk Yasminelle, vendar sem jih že po 2 mesecih menjala zaradi slabega počutja, slabosti, čudnega občutka v prsnem košu..
nato mi je ginekologinja dala Qlaire, vendar se tudi te ne obnesejo. Ves čas sem slabe volje, depresivna, utrujena(spala bi cele dneve), sploh nimam nobene energije, da bi šla teč, pa to res rada počnem. Da sploh ne omenjam groznih las ter razcepljenih nohtov in mozoljev po celem obrazu, dekolteju(prej jih nisem imela), celulitu ter pridobivanju teže. :mad:

s fantom že resno razmišljava, da bi jih pač nehala jemat, ampak kondomi tudi niso poceni, druge oblike pa mi sploh niso všeč, razen obližev, ki pa so plačljivi.

2 meseca nazaj sem imela enomesečno pavzo, ker nikakor nisem mogla priti do tabletk. ali je možno, da sem tudi zarad tiste pavze taka, ker v prvih dveh mesecih jemanja Qlaire sem bila čisto vredu, že med pavzo in po njej pa je moje počutje čisto na nuli. ali naj še malo počakam, da se telo navadi ali naj grem spet težit ginekologinji? :D

+ ali je pri kateri isto stanje? ker mene že malce skrbi, da ni kaj drugega narobe z mano..
Uporabniški avatar
HčiLune
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 20. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a HčiLune » 14. Jan. 2013 18:16

Zdravo punce :)

Js sm se po štirih letih jemanja kt odločla, da jih neham jemat, ker spet opažam da mi tako niha razpoloženje, apetit mam tak da bi lahko jedla za dva.. in seveda sem se zredila (pa niso krivi samo prazniki..no pustimo kg-nasploh mam take gene, da ko grem samo mimo hladilnika gre gram gor). V glavnem že prej sem mela zelo neredne menstruacije in varjetno lahko pričakujem isto a ne? Čeprav kdaj pa kdaj tut slišim od kake punce da se ji pa kr čudežno poštima ko neha jest kt, čeprav je prej mela neredno. Skrbi me tut to, ker si bom zeloo težko varjetno zračunala "varne dneve".. Kondom namreč slabo prenašam (ne zaradi moje psihe..ampak me zelo peče vse skup, in pol vnetja ma v glavnem cela štala). Stara sem sicer že dosti, tako da tut če bi se primlo, ne bi bilo problema..ampak vseeno še ne nameravama kakšno leto.. A ve, ki ste nehale oz. tiste, ki ne jemlete kt, mate kako drugo varjanto za zaščito kot kondom?
..worrying is dreaming in the wrong direction..
klok
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 8. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a klok » 15. Jan. 2013 9:50

Tudi jaz sem po cca. 4-5 letih prenehala s kt. Predvsem zaradi nihanja razpoloženja in vedno manjše želje po...Tudi meni kondomi niso kul (vse sorti lubrikanti ne pomagajo kaj prida). Ko sem za nasvet povprašala strica googla mi je (med drugim) ponudil zanimivo stran. Tebi Hči lune bo morda pomagala pri izračunih varnih dni

http://www.mynaturalfertility.com/index.php?idx=calcintro

tebi Baaaby pa pri uravnavanju ciklov

http://www.mynaturalfertility.com/index.php?idx=lunaception

:)
NataškaP
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 27. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a NataškaP » 21. Jan. 2013 14:57

Živjo,

meni je ginekologijnja predpisala neke nove tabletke, in sicer Daylla. Jst že po 2 mesecih jemanja opažam, da mi razpoloženje grozno niha. V trenutku sm žalostna, samo še jokam, nesrečna, živčna razvalina in najbrž fantu hudo dolgo ne bo do prenašanja tega stanja...
Naj bi ble te tabletke enake sestave kot Yasminelle. Sej vem, da vse na vseh ne deluje enako, ampak kaj naj naredim?
Kondomi ne pridejo v poštev, da bi pa pazila je tudi preveč tvegano. Imate kake izkušnje s tabletkami mogoče, ki ne bi toliko vplivale na razpoloženje, ali naj se pač sprijaznim s tem in se probam bolj kontrolirat? ker drugih učinkov stranskih (še)ne opažam, razen slabega razpoloženja ki je od vesele osebe prešlo v čisto žalost...
Hvala ;)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 21. Jan. 2013 16:06

Js mam Yarina tabletke pa so mi ful uredu. Do nihanja razpoloženja pride ponavadi v tistih dnevih ali pa sploh ne. Na težo pa tud nič ne vplivajo... uglavnm meni so vredu in jih nebi zamenala. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 21. Jan. 2013 16:22

NataškaP napisal/-a:Živjo,

meni je ginekologijnja predpisala neke nove tabletke, in sicer Daylla. Jst že po 2 mesecih jemanja opažam, da mi razpoloženje grozno niha. V trenutku sm žalostna, samo še jokam, nesrečna, živčna razvalina in najbrž fantu hudo dolgo ne bo do prenašanja tega stanja...
Naj bi ble te tabletke enake sestave kot Yasminelle. Sej vem, da vse na vseh ne deluje enako, ampak kaj naj naredim?
Kondomi ne pridejo v poštev, da bi pa pazila je tudi preveč tvegano. Imate kake izkušnje s tabletkami mogoče, ki ne bi toliko vplivale na razpoloženje, ali naj se pač sprijaznim s tem in se probam bolj kontrolirat? ker drugih učinkov stranskih (še)ne opažam, razen slabega razpoloženja ki je od vesele osebe prešlo v čisto žalost...
Hvala ;)


Poskusi z inekcijami depo provera ali cerazette
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 21. Jan. 2013 16:27

HčiLune napisal/-a:Skrbi me tut to, ker si bom zeloo težko varjetno zračunala "varne dneve"..


menstruacija.si ti računa varne dneve, prav tako obstaja cel kup aplikacij za telefon, ki imajo isto funkcijo. sama uporabljam womans log
NataškaP
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 27. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a NataškaP » 21. Jan. 2013 16:48

*cukrr* napisal/-a:Js mam Yarina tabletke pa so mi ful uredu. Do nihanja razpoloženja pride ponavadi v tistih dnevih ali pa sploh ne. Na težo pa tud nič ne vplivajo... uglavnm meni so vredu in jih nebi zamenala. :)


Ja meni razpoloženje niha vsak dan ;) vsak dan samo še jokam in ljudje okoli mene morajo pazit, kaj rečejo in to ni prav. Vem da ni prav, ampak si enostavno ne morem pomagat, zato bi rada zamenjala ;) bom se pozanimala o Yarini.

A injekcije so plačljive?
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 21. Jan. 2013 19:13

jaz bom tako rekla,če nista pripravljena na otroka se ne zanašati na "varne dneve" .
Veliko parom se niso izkazali za varne ;)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 21. Jan. 2013 19:22

NataškaP napisal/-a:
*cukrr* napisal/-a:Js mam Yarina tabletke pa so mi ful uredu. Do nihanja razpoloženja pride ponavadi v tistih dnevih ali pa sploh ne. Na težo pa tud nič ne vplivajo... uglavnm meni so vredu in jih nebi zamenala. :)


Ja meni razpoloženje niha vsak dan ;) vsak dan samo še jokam in ljudje okoli mene morajo pazit, kaj rečejo in to ni prav. Vem da ni prav, ampak si enostavno ne morem pomagat, zato bi rada zamenjala ;) bom se pozanimala o Yarini.

A injekcije so plačljive?


Govorim o svojih tabletkah glede nihanja razpoloženja ;) pa srečno! :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Prodaj-a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 21. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Prodaj-a » 21. Jan. 2013 19:28

Te injekcije uvažajo samo nekatere lekarne( toej lahko najdeš katero in se zmeniš da ti pošljejo v tvojo) ,pa tudi nekatere G imajo v ambulantah ipd.

Ena injekcija drži 3 mesece.

če dobiš pri nas niso plačljive,če pa ne pa mislim da je ena injekcija okrog 9 e :/
Jaz sem pred leti našla eno gospo,ki mi je prinašala,saj je sama živela ob meji.
NataškaP
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 27. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a NataškaP » 21. Jan. 2013 23:14

Prodaj-a napisal/-a:Te injekcije uvažajo samo nekatere lekarne( toej lahko najdeš katero in se zmeniš da ti pošljejo v tvojo) ,pa tudi nekatere G imajo v ambulantah ipd.

Ena injekcija drži 3 mesece.

če dobiš pri nas niso plačljive,če pa ne pa mislim da je ena injekcija okrog 9 e :/
Jaz sem pred leti našla eno gospo,ki mi je prinašala,saj je sama živela ob meji.


Stranski učinki teh injekcij najbrž tudi niso zanemarljivi? ;)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 22. Jan. 2013 0:16

Injekcije so hormoni tako kot tablete, tako da ni nujno, da vsaki zenski ustrezajo in lahko imajo seveda tudi stranske ucinke. Minus je ta, da injekcija drzi 3 mesece in ce imas stranske ucinke, ne mores kar prenehat in zamenjat kot lahko pri KT.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov