Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Azarenka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 10. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Azarenka » 10. Okt. 2012 15:59

Že eno leto jemljem kontracepcijske tablete Yaz. Včeraj sem tabletko pozabila pojesti (3. teden, do menstruacije sta mi ostali samo še 2 roza tableti) in danes se mi je pojavila krvavitev. Zdaj pa nevem ali je to vmesna krvavitev ali menstruacija? V navodilih piše, da naj začnem jemati bele tabletke in da pač ta mesec nebom imela menstruacije. Pred 3 uram pa sem dobila to krvavitev in me je popolnoma zmešala. Ne vem, ali naj začnem z novim paketkom, ali se naj ravnam po navodilih, kot piše na zadaj škatlici?

Hvala za odgovore!
modna.muha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 20. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a modna.muha » 10. Okt. 2012 20:35

Azarenka napisal/-a:Že eno leto jemljem kontracepcijske tablete Yaz. Včeraj sem tabletko pozabila pojesti (3. teden, do menstruacije sta mi ostali samo še 2 roza tableti) in danes se mi je pojavila krvavitev. Zdaj pa nevem ali je to vmesna krvavitev ali menstruacija? V navodilih piše, da naj začnem jemati bele tabletke in da pač ta mesec nebom imela menstruacije. Pred 3 uram pa sem dobila to krvavitev in me je popolnoma zmešala. Ne vem, ali naj začnem z novim paketkom, ali se naj ravnam po navodilih, kot piše na zadaj škatlici?

Hvala za odgovore!


Ne smeš začeti jemati belih tabletk, ampak rozaste. odpreš nov zavojček, če se prav spomnem, ker sem jaz tudi enkrat pozabila. Bele tabletke spustiš.
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 10. Okt. 2012 20:42

v navodilih piše ali začneš jemat roza tabletke iz nove škatlce in ne dobiš menstruacije, ali pa začneš jemat bele tabletke, ki imajo placebo učinek, torej dobiš krvavitev
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 10. Okt. 2012 22:06

tole premikam pod zdravje.

mogoče v temi o kontracepcijskih tabletkah najdeš rešitev.

http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... &start=630
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 15. Okt. 2012 14:53

Jst bi na tvojem mestu počakala, da gre krvavitev čez, potem pa začela jemat tako kot je treba.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 28. Okt. 2012 21:31

Jaz pa razmišljam, da bi Yasminelle zamenjala s kt Qlaira. So kar pohvaljene na internetu, moje pa so me čisto izsušile (pa jih jemljem komaj tri mesece, prej sem pa bila kar nekaj let na Diane 35 brez problemov), poslabšale kožo, skratka sami minusi so far ... :?
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 29. Okt. 2012 20:43

Jst sm mela Lindynette 20 kar lep čas, pa so mi sam fajn naredile. Cikel urejen, koža čista (čeprov že prej ni blo ne vem kaka štala), manj obilne in predvsem manj boleče menstruacije, libido pa - hjah super, ker sem jih 100% zaupala, ni blo potrebe po kondomu, ipd. Mogoče je treba samo taprave dobit... No ne bom pametovala, jst sm s temi začela in s temi končala :D
Uporabniški avatar
Niala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Niala » 31. Okt. 2012 9:36

Jaz pa priznam, da me je samo uporabe kondomov kar malo strah. Jim ne zaupam v tolikšni meri kot KT - po možnosti v kombinaciji s kondomom, če gre za "sveže" razmerje in partnerja še ne spoznam toliko, da bi lahko vedela kakšno spolno preteklost ima (ajde, ziher ne moreš bit, če ne vidiš testa o zdravju partnerja, pa vseeno približno poznamo svoje partnerje, če ne drugače, preko drugih izvemo kje vse je že spal in je s tem posledično povečana možnost, da je kje staknil kakšno bolezen).

V bistvu si želim prekiniti z jemanjem KT, a se vedno znova prestrašim, ko katera omeni, da je zanosila kljub uporabi kondoma (in to prijateljice stare 25+, kar pomeni, da niso neki otroci, ki ne bi znali nataknit ubogega kondoma), ker je počil ali kaj drugega (ne vem kaj še lahko zmanjša zaščito ob uporabi kondoma :?:) ...

:?
browneyes
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 410
Na forumu od: 1. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a browneyes » 13. Nov. 2012 4:18

jaz sem jemala tabletke 9 let in sem sedaj dober mesec brez. menstro sem dobila v normalnem času, kot če bi jemala tabletke. menstra je bila švoh.
v bistvu sem razočarana, ker ni nobeni sprememb, ne pozitivnih, ne negativnih. niti mozoljev, niti povišanega libida, nič. a to pride šele s časom?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 13. Nov. 2012 18:16

Niala, če te je strah zanositve, ker kondom poči, zlelze dol in ostane v notranjosti oz zaradi česa drugega ne opravi svoje funkcije, v takem primeru vzameš še jutranjo tabletko. Če je s kondomom vse ok, je strah odveč.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 20. Nov. 2012 21:49

...
Zadnjič spremenil *amber*, dne 23. Jan. 2013 23:47, skupaj popravljeno 1 krat.
stonjohn4
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 30. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a stonjohn4 » 30. Nov. 2012 8:17

Do maturantskega plesa je se dovolj casa, da najdes nekje kak kozmeticni salon ali kakega vizazista. Vsaj jaz bi na tvojem mestu tako naredila. Pa jih najprej prosi za poskusni make-up, potem bos pa ze videla ce ti je ok ali ne.
Ali pa mogoce ce prosis kaksno svojo prijateljico, ki je malo bolj vesca v tem, da te nalici...
"stonjohn4"
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 12. Dec. 2012 21:00

browneyes napisal/-a:jaz sem jemala tabletke 9 let in sem sedaj dober mesec brez. menstro sem dobila v normalnem času, kot če bi jemala tabletke. menstra je bila švoh.
v bistvu sem razočarana, ker ni nobeni sprememb, ne pozitivnih, ne negativnih. niti mozoljev, niti povišanega libida, nič. a to pride šele s časom?


:gruebel: a ni tko, da če nehaš jmat tabletke da je potrebno naredit pavzo vsaj za tri mesece- da se ti telo kao mal spuca??
K jst sm jih z decembrom nehala jemat- do februarja jih zdej ne nameravam.. Al jst narobe vem?
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 12. Dec. 2012 22:34

^^Kolko sem jaz razumela njen post, sprašuje po kolkem času po prenehanju smo ostale opazile spremembe, ker ji je nehala jemat, ne da je na pauzi...mogoče pa jaz narobe razumem :)

BE a maš do danes kake spremembe? Jaz sem prve opazila mislim da več kot dva mesca po prenehanju in me še kar spremljajo (npr. mozolji) kljub temu, da sem jih nehala jemat marca...je pa to dobra lekcija za naprej...če jih bom še kdaj začela jemat, jih bom jemala do menopavze :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 12. Dec. 2012 23:53

^^ Samo pol si pa lahko še kakšnega raka pridelaš, meni je še dohtarca rekla, da če jih jemlješ več kot 6 let skupaj, je lahko nevarno :?

Drugače pa ja, jaz sem tudi razumela, da je prenehala in po enem mesecu od prenehanja še ni zaznala sprememb in se zato obrnila na forum z vprašanjem, ne da ima samo enomesečno pavzo :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov