Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mononoke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a mononoke » 02. Maj. 2005 22:02

BuCHa napisal/-a:a je kera probala zdj Yarino ze al ne? zanima me, ker sm po logest dobila mal oblogic okol trebuha pa pousod kjer se da zadrzvat voda, a Yarina res pomagajo proti zadrzevanju vode ali ne??? bom zgubila ta obrocek ali ne?

pa prosm, ce poveste tocno ceno, kok stane en paketk?
LP


evo jz sm uporabnica yarine in sicer že več kot pol leta...tko da ti lohk vsaj okvirno povem...cena škatlice je če se ne motm 1800 sit...
drgač pa glede straniskih učinkov...jz se nism zredila...celulita je mal več...sam to je najverjetneje kriva tud moja prehrana in ne rekreacija...

nevem kaj naj ti rečem...na vsako drugače učinkuje...kolegice so ful zadovoljne, men pa je recimo mal na psiho udarl-depresija...

tko da vseen priporočam...probaj

upam da sm ti vsaj kej pomagala...

lp
Adrielle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Adrielle » 02. Maj. 2005 22:03

Jaz sem imela kar nekaj problemov, ko sem jemala tabletke. Naenkrat sem se začela redit, postala sem fuulll nervozna in nataknjena... Ko pa sem jih nehala jemat sem pa zaradi podrtega ravnotežja hormonov še zapadla v depresijo... groza!
Uporabniški avatar
BuCHa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BuCHa » 03. Maj. 2005 19:57

mononoke napisal/-a:evo jz sm uporabnica yarine in sicer že več kot pol leta...tko da ti lohk vsaj okvirno povem...cena škatlice je če se ne motm 1800 sit...


joj, sam to je men tu mach predrago da bi si to kupvala... a bo to kj prsl na drugo listo - da bo zastonj? je to za prcakvat al ne? kera ve?
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 08. Maj. 2005 22:52

Kako gledajo na tabletke v naši sosednji državi...

Hrvatice ne uporabljajo kontracepcije
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 14. Maj. 2005 17:57

Novo vprašanje:

punce eno vprasanje imam no...tkole gre...
a je kej narobe, ce zacnem jest druge tabletke? Namrec ukradli so mi denarnico in sem ostala brez zdravstvene kartice. Nove se nisem dobila, se pravi da ne morm k ginekologinji, po tabletke, ker mi jih je zmanjkalo! A mislite da je kej narobe, ce mi prijateljica da eno ploscico drugih tabletk?? :oops: :)
hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 15. Maj. 2005 0:12

Bubyka, po moje to ni ravno pametna ideja, da jemlješ druge tabletke...če s tem ciljaš na tabletke druge firme, ki jih ti ne uporabljaš. Se ti znajo hormoni malček pomeštrat.
Zakaj pa ne bi raje rekla tvoji mami (da pokliče svojo ginekologinjo in jo prosi za recept) ali pa kakšni kolegici, ki uporablja enake tablete kot ti, da ti da eno svojo ploščico?
Če pa res ne gre drugače, pa pokliči ginekologinjo, da ti pove kako je s to zamenjavo tablet, ker ima vsaka svojo hormonsko sestavo.
S tem se po moje ni ravno za igrat... :nixweiss: :gruebel:
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 15. Maj. 2005 0:17

Ja sej problem je, ker nobena frendica ne jemlje enakih kot jaz. Ksne jih sploh ne :) Tko da...nevem bom mogla v ponedeljek ginekologinjo poklicat in se zmenit kaj...sam bo pa ze tud pozno ane..pa nebom zascitena!!! :cry:
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 15. Maj. 2005 0:22

Kaj pa tvoja mami? Al ji nočeš povedat? Ker če pač gin. pove, kakšen problem imaš, najbrž ne bo delala težav ali pač? :? Lahko pa mami prosi tudi osebno zdravnico/zdravnika, ker ti oni tud lahko napišejo recept. Veliko uspeha!
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 15. Maj. 2005 10:40

Ja itak!! :D No jem diane 35 :wink:
JAh mati normalno da ve...sam kaj nej ce mi se vedno niso poslal nove kartice! Na vsakih par dni ko poklicem in sikam recejo pojutrisnem verjetno!!! :evil: Ah...ocitno bo treba s kondomi neki casa :( :wink:
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 15. Maj. 2005 10:40

Anchi napisal/-a:Kaj pa tvoja mami? Al ji nočeš povedat? Ker če pač gin. pove, kakšen problem imaš, najbrž ne bo delala težav ali pač? :? Lahko pa mami prosi tudi osebno zdravnico/zdravnika, ker ti oni tud lahko napišejo recept. Veliko uspeha!


Hvala full! :flower:
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 15. Maj. 2005 13:00

Bubyka, sm ti poslala ZS, pa najbrž nisi videla...a si iz Lj in kdaj moraš začet jemat tabletke?
Pa ne vem če me prav razumeš glede tvoje mami...hočem ti povedat to, da bi najbrž mamina ginekologinja na njeno zdr. kartico oz. ime lahko napisala tabletke zate, pa bi jih potem tvoja mami dvignila zate.
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 16. Maj. 2005 17:27

Odgovor kako prestaviti menstruacijo!!!


Pred časom sem vprašala, če katera ve kako predtavit menstruacijo, zdaj mam odgovor, če katero slučajno zanima.

Tabletke PRIMOLUT-NOR. Začneš jih jemati 2-3 dni pred načrtovanim dnevom menstruacije in jemlješ tako dolgo, dokler ne želiš menstruacije imet (največ 14 dni). 2-3 po prenehanju jemanja teh tabletk, pa dobiš menstruacijo. Aja, pa ne delujejo kot kontacepcijske, tako, da ni nobene ovire za zanositev :D
Ruby Soho
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 23. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ruby Soho » 22. Maj. 2005 11:35

Novo vprašanje:

Imam eno vprašanje, ki ga še nisem zasledila, če je pa o tem že bila debata se opravičujem...
Zanima me, po kolikih dneh, ko prvič začneš jemati kontracepcijske tabletke, začnejo te delovati oz. kdaj imaš potem 1. lahko "nezaščiten" spolni odnos (torej brez kondoma)? Takoj, po enem tednu, mesecu...?
Hvala!
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 22. Maj. 2005 11:57

Ruby Soho napisal/-a:Imam eno vprašanje, ki ga še nisem zasledila, če je pa o tem že bila debata se opravičujem...
Zanima me, po kolikih dneh, ko prvič začneš jemati kontracepcijske tabletke, začnejo te delovati oz. kdaj imaš potem 1. lahko "nezaščiten" spolni odnos (torej brez kondoma)? Takoj, po enem tednu, mesecu...?
Hvala!


Sicer smo o tem že pisali, samo malo bolj je treba poiskat
Sicer si pa zaščitena prvi dan ko vzameš tabletko...... tut u navodilih piše tako....samo cajt si je treba vzet in prebrat :P
Uporabniški avatar
Ljubljančanka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 190
Na forumu od: 8. 12. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ljubljančanka » 15. Jun. 2005 11:52

Vsak dan ob drugem času ni ok.Preberi si navodila!Nisi dobro zaščitena potem.
Če jih pa en mesec vedno ob eni določeni uri,drug mesec pa ob drugi določeni uri,to pa ni problem,to lahko počneš!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot]