Kontracepcijske tabletke

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Ela*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 537
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ela* » 02. Jul. 2005 19:05

bubbles napisal/-a:eno vprašanje: en mesec jemljem logest in majo pač stranske učinke (libido šel po gobe plus ful mi niha razpoloženje in mam taka prov depresivna obdobja). v navodilih piše, da nej bi to zginlo po 2 do 3 ciklih, mene pa zanima, kok to v praksi dejansko drži (se prav, če je mela kera iste probleme pa da so zginli). ker tele depresije so mi rahlo strašljive (sploh ker drugače nisem človek, k bi bil slabe volje) in če ne mine za ziher res ne bi tvegala...
ja pri meni je blo isto, kr jokala sem za brezveze...pa je minlo po enih 3h škatlah...se navadiš ;)
as if.
Uporabniški avatar
MySelf
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 257
Na forumu od: 3. 3. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a MySelf » 02. Jul. 2005 19:22

jz sem zacela diane jemat zaradi koze, pol ze zaradi sexa..
razen nihanja razpolozenja in jokanja zaradi bednih in nepotrebnih stvari, ni bilo drugih stranskih ucinkov..

nehala sem pred5 meseci, po 4letih jemanja..
mazolcki so se s5 pojavili, ampak ne tako kot prej, vidno manj..

pomojem jih bom zacela nazaj jemat... ampk ne diane.. za kaj lazjega se moram odlocit..
Yarine mogoce
Uporabniški avatar
kjut-girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 12. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kjut-girl » 03. Jul. 2005 13:18

So mi rekli naj vprašam tukaj.
Kaj narediti, če jemlješ kontracepcijske tabletke, pa imaš potem drisko? Ali zaščita še deluje?
Uporabniški avatar
kjut-girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 12. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kjut-girl » 03. Jul. 2005 14:44

Novo vprašanje:


Emm...a je možno da če maš drisko, da je to tako kot da ne bi vzela tabletke. Brala sem, da če bruhaš 3-4 ure po tem, ko si vzela tabletko, je to tako, kot da je sploh ne bi vzela.
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 03. Jul. 2005 14:44

kjut-girl napisal/-a:So mi rekli naj vprašam tukaj.
Kaj narediti, če jemlješ kontracepcijske tabletke, pa imaš potem drisko? Ali zaščita še deluje?


Hmmm...a ti to resno? :gruebel:
Ja v tem primeru se deluje. Ne deluje pa, ce zatem ko si vzela tabletko v roku parih urah bruhas. Takrat pa ne. :wink:
Pot, ki se vzpenja in spušča je ena in ista.
Uporabniški avatar
*Ela*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 537
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ela* » 03. Jul. 2005 19:19

bubyka napisal/-a:
kjut-girl napisal/-a:So mi rekli naj vprašam tukaj.
Kaj narediti, če jemlješ kontracepcijske tabletke, pa imaš potem drisko? Ali zaščita še deluje?


Hmmm...a ti to resno? :gruebel:
Ja v tem primeru se deluje. Ne deluje pa, ce zatem ko si vzela tabletko v roku parih urah bruhas. Takrat pa ne. :wink:

ja, tak je :wink: prebava nima vpliva
as if.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 04. Jul. 2005 12:06

Jaz sem pa nekje brala, da temu ni tako. Če imaš drisko se prebava pospeši in tabletka nima časa, da se popolnoma razgradi. Zaščita ne odpove popolnoma, se pa zmanjša.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 04. Jul. 2005 12:51

Maychy napisal/-a:Jaz sem pa nekje brala, da temu ni tako. Če imaš drisko se prebava pospeši in tabletka nima časa, da se popolnoma razgradi. Zaščita ne odpove popolnoma, se pa zmanjša.


Jst sm tud tako slišala oz. nekje prebrala.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 04. Jul. 2005 13:55

Prebava pa tabletke nimajo nobene povezave. Tud če imaš drisko je zaščita enako dobra.
Uporabniški avatar
lun|ca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lun|ca » 04. Jul. 2005 16:39

kjut-girl napisal/-a:Emm...a je možno da če maš drisko, da je to tako kot da ne bi vzela tabletke. Brala sem, da če bruhaš 3-4 ure po tem, ko si vzela tabletko, je to tako, kot da je sploh ne bi vzela.


Ja ce mas drisko prej kot pa v 4 urah po zauzitju menda zascita naj ne bi bla 100%, ceprav v navodilih (vsaj pri Logestu) ne pise nic, kaj storiti v primeru prebavnih motenj. Do tega naj bi prislo, ker se tabletka razgradi preko prebavnega trakta... Ne vem... Po moje to ni tolk kriticno, v kolikor se prebavne motje res ne pojavljajo vsak dan... :?

Vprasala pa bi, kako dolgo ste imele vmesne krvavitve, ko ste zacele jemat tabletke? Jaz jemljem Logest, pa sem imela krvavitve ze 4. mesec...
Uporabniški avatar
Princesska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 20. 10. 2004
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Princesska » 04. Jul. 2005 16:55

Novo vprašanje:


Mene pa zanima nekej, zamenjala sm namreč tabletke zdj mam Femoden, da se mi zarad tega fulll bl pojavljajo akne, ker prej je blo dokaj znosno???Vendar sem tabletke menjala zaradi vmesnih krvavitev...ne vem kaj naj naredim tolk sm jih že probala pa zmerej neki stranski učinki...ktere nj bi ble najbolše prot aknavosti razen Diane in Yarinea, po prvih po nekaj letih ni blo več učinka-spet akne, pr ta drugih pa psihičmi napadi :oops: :x :oops:
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 04. Jul. 2005 17:50

Jst grem pa jutr h ginekologinji, da mi da kakšne druge tabletke ... zdej jemljem Diane že skor 4 leta, tko da bi mal zamenjala, ker so te močne ... bom vidla kaj mi bo predlagala ... sam strah me je da ne bom dobila mozoljev nazaj :?
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
-=beiba=-
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 31. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a -=beiba=- » 04. Jul. 2005 20:08

jz grem tud jutr mal pogledat kk zgledajo ginekologinje... :? hmmm bom tud kar rekla za tabletke.. sam je tok čudn glede teh tabletk.. ene se počutjo oh in sploh, druge so čist na nuli.. pol pa niti ne veš da bi ble ene uno res dobre tablete, pa da bi tiste vzel :?
Uporabniški avatar
sovica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sovica » 07. Jul. 2005 16:11

Novo vprašanje:


Tiste, ki ste na Yarini-a je bilo kateri slabo na začetku in po kolikem času je bilo opazit, da ste bile manj zabuhle oz. ste "shujšale"?
Uporabniški avatar
Ljubljančanka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 190
Na forumu od: 8. 12. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ljubljančanka » 07. Jul. 2005 20:13

Takoj čutiš da nisi napihnjen-torej kot da jih nebi jemal.Če si pa že po naravi kaj napihnjena,potem pa ne vem če bo pomagal.Gre za to da po enih kar malo zatečeš,po teh Yarina pa ne.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov