Kontaktne leče

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Andrejčika
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 9. 9. 2004
Kraj: za devetimi vodami

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrejčika » 14. Okt. 2004 9:13

Moj lubi ma tut zeissove lece, mesecne, pa prav da so mu super k sploh ne vem da jih ma! Js pa za zdej se ocala nosm ampak bom tut kupla lece! Se mi zdi bol prakticno!
Ne joči, ker je konec ampak se nasmej novemu začetku!!
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Okt. 2004 9:19

Tud jest mam letne barvne leče, Bausch&Lomb Natural Colours in do zdaj še noben ni pogrintal da dejansko nimam plavih oči :supercool:...tako da, vse pohvale in močno priporočam :gut: . Sicer pa ne priporočam optike Pirc, ker ne znajo zrihtat enih lec z normalnim rokom trajanja, ampak ti prodajajo stare oz. take, ki jim bo vsak cajt poteku rok trajanja (za kar je dejansko kriv uvoznik ampak vseeno bi se lahko mal bolj potrudil).
Uporabniški avatar
lepoticka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 28. 7. 2004
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lepoticka » 14. Okt. 2004 9:22

micamaca napisal/-a: Sicer pa ne priporočam optike Pirc, ker ne znajo zrihtat enih lec z normalnim rokom trajanja, ampak ti prodajajo stare oz. take, ki jim bo vsak cajt poteku rok trajanja (za kar je dejansko kriv uvoznik ampak vseeno bi se lahko mal bolj potrudil).


js sem do zdej pri njih naročila že 5 škatlic leč pa imajo vse rok trajanja do leta 2006/07... :nixweiss:
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Okt. 2004 9:44

lepoticka napisal/-a:
micamaca napisal/-a: Sicer pa ne priporočam optike Pirc, ker ne znajo zrihtat enih lec z normalnim rokom trajanja, ampak ti prodajajo stare oz. take, ki jim bo vsak cajt poteku rok trajanja (za kar je dejansko kriv uvoznik ampak vseeno bi se lahko mal bolj potrudil).


js sem do zdej pri njih naročila že 5 škatlic leč pa imajo vse rok trajanja do leta 2006/07... :nixweiss:


maš očitno srečo :? jest sem že lani dobila ene na pol stare...očitno te barvne leče niso glih najbl tražena roba :(
Uporabniški avatar
lepoticka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 28. 7. 2004
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lepoticka » 14. Okt. 2004 9:52

micamaca napisal/-a:
lepoticka napisal/-a:
micamaca napisal/-a: Sicer pa ne priporočam optike Pirc, ker ne znajo zrihtat enih lec z normalnim rokom trajanja, ampak ti prodajajo stare oz. take, ki jim bo vsak cajt poteku rok trajanja (za kar je dejansko kriv uvoznik ampak vseeno bi se lahko mal bolj potrudil).


js sem do zdej pri njih naročila že 5 škatlic leč pa imajo vse rok trajanja do leta 2006/07... :nixweiss:


maš očitno srečo :? jest sem že lani dobila ene na pol stare...očitno te barvne leče niso glih najbl tražena roba :(


ne ne js sem naročala preko njih že Zeissove pa J&J pa so vse imele rok trajanja par let...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Okt. 2004 10:08

good for u, jest sem marca letos naročila svoje leče in ker imam različno dioptrijo sem dobila eno z rokom trajanja do 2006, eno pa do septembra letos (2004 :!: ). Pol sem se pa sama mogla kregat z uvoznikom (Iris d.o.o. - tam je ena tko zoprna baba da nobeni ne priporočam kontakta z njo), da take leče pač ne bom vzela ker mi bo poteku rok trajanja še preden jo bom sploh začela rabit (recimo da človek ne naroči leče tik pred zdajci ampak kakšen mesec prej glede na to da je rok dobave en mesec). In ko sem šla poleti v tujino sem tam dobila novo lečo v dveh dneh (ne v enem mesecu) in to tako, ki je imela normalen rok trajanja. In za dve leče sem dala 24 EUR kolkr me pri nas pride ena leča. :!: :!: :!:
Uporabniški avatar
lepoticka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 28. 7. 2004
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lepoticka » 14. Okt. 2004 10:11

micamaca napisal/-a:good for u, jest sem marca letos naročila svoje leče in ker imam različno dioptrijo sem dobila eno z rokom trajanja do 2006, eno pa do septembra letos (2004 :!: ). Pol sem se pa sama mogla kregat z uvoznikom (Iris d.o.o. - tam je ena tko zoprna baba da nobeni ne priporočam kontakta z njo), da take leče pač ne bom vzela ker mi bo poteku rok trajanja še preden jo bom sploh začela rabit (recimo da človek ne naroči leče tik pred zdajci ampak kakšen mesec prej glede na to da je rok dobave en mesec). In ko sem šla poleti v tujino sem tam dobila novo lečo v dveh dneh (ne v enem mesecu) in to tako, ki je imela normalen rok trajanja. In za dve leče sem dala 24 EUR kolkr me pri nas pride ena leča. :!: :!: :!:


ups... hudo... pa zakaj nisi rekla kr Optiki da ti jih zamenjajo... kaj ma veze uvoznik?! :gruebel:
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Okt. 2004 10:17

Zato ker je optik (Pirc) reku, da je dobil tako lečo od uvoznika... in da jo uvoznik noče zamenjat ker da je tako dobil od proizvajalca... in če jo je proizvajalec tako poslal poslal potem je ziher še dobra in naj se (po domač povedan) kar sama zaj...s tem ker oni nimajo več kaj narest (se pač niso hoteli kregat z uvoznikom). Jest se pač nisem pustila nategnt in plačat 7 jurjev za lečo, da jo bom lahko vrgla v smeti. In od tega nategovanja se mi je Pirc zameril, ker se men tudi zdi, da bi morali oni zrihtat zadevo ne pa da takoj dvignejo roke :boese: .
Uporabniški avatar
lepoticka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 28. 7. 2004
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lepoticka » 14. Okt. 2004 10:20

micamaca napisal/-a:Zato ker je optik (Pirc) reku, da je dobil tako lečo od uvoznika... in da jo uvoznik noče zamenjat ker da je tako dobil od proizvajalca... in če jo je proizvajalec tako poslal poslal potem je ziher še dobra in naj se (po domač povedan) kar sama zaj...s tem ker oni nimajo več kaj narest (se pač niso hoteli kregat z uvoznikom). Jest se pač nisem pustila nategnt in plačat 7 jurjev za lečo, da jo bom lahko vrgla v smeti. In od tega nategovanja se mi je Pirc zameril, ker se men tudi zdi, da bi morali oni zrihtat zadevo ne pa da takoj dvignejo roke :boese: .


ma čakaj malo kako imajo oni to čudno zrihtano... tut hrani ko preteče rok jo vrnejo uvozniku in dobijo novo... ne štekam tega... kako ti lahko sploh prodajo tako lečo?! fakkkkk! :nein:
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Okt. 2004 10:47

ja exactly :!: Ampak po moje gre nekak tako...proizvajalec: ah dejmo tja v un Kirgizistan (beri Slovenijo) poslat to staro lečo (bolš kt da jo vržemo preč), sej unim je tko al tko vse dobr...uvoznik: ma kva se una baba neki usaja, sej ta leča je še dobra do septembra (razlaga omenjene ženščurine na Irisu je bila, da če začneš lečo nosit do konca roka trajanja, jo lahko nosiš vsaj še eno leto..kao znanstveno dokazano), sam del nam daje, kva se bomo mi zdej s tem zaj...itd. Seveda pa se pristop do kupca nekje bolj na zahodu drastično spremeni...boh ne dej da bi enmu francozu prodal staro šaro, bi lahko kar takoj zaprli štacuno. Pri nas pa očitno enim predobr gre in se lahko tko obnašajo. Tolk o tem ker ko se spomnim na to me ma da bi še marskej drugega napisala. :aerger:
Uporabniški avatar
lepoticka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 28. 7. 2004
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lepoticka » 14. Okt. 2004 11:04

micamaca napisal/-a:ja exactly :!: Ampak po moje gre nekak tako...proizvajalec: ah dejmo tja v un Kirgizistan (beri Slovenijo) poslat to staro lečo (bolš kt da jo vržemo preč), sej unim je tko al tko vse dobr...uvoznik: ma kva se una baba neki usaja, sej ta leča je še dobra do septembra (razlaga omenjene ženščurine na Irisu je bila, da če začneš lečo nosit do konca roka trajanja, jo lahko nosiš vsaj še eno leto..kao znanstveno dokazano), sam del nam daje, kva se bomo mi zdej s tem zaj...itd. Seveda pa se pristop do kupca nekje bolj na zahodu drastično spremeni...boh ne dej da bi enmu francozu prodal staro šaro, bi lahko kar takoj zaprli štacuno. Pri nas pa očitno enim predobr gre in se lahko tko obnašajo. Tolk o tem ker ko se spomnim na to me ma da bi še marskej drugega napisala. :aerger:


se vidi da smo še vedno zaostali... :willnicht: :aerger:
Uporabniški avatar
lepoticka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 28. 7. 2004
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lepoticka » 14. Okt. 2004 11:08

khm... kaj pa tole?!?!

"V primeru, da s kupljenim izdelkom iz kakršnegakoli razloga niste zadovoljni, nam ga lahko vrnete v roku 14 dni od datuma prevzema, ali prekličete naročilo (telefonsko ali po elektronski pošti), čeprav vam naročeno blago še ni bilo dostavljeno. Dostavljeno blago mora biti nepoškodovano in zapakirano v originalno embalažo. Vrnete ga lahko osebno ali po pošti na naslov:
OPTIKA Rene´ Pirc s.p.
Tyrševa 8
2000 Maribor
Po želji vam blago zamenjamo za drugo ali pa vrnemo denar. "
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Okt. 2004 12:35

Huh, jest sem sicer mislila optiko Pirc iz Ljubljane...nisem vedla da je tud v Mb kakšen Pirc :/, tako da cisto možno, da se oni drugače grejo štacuno. Je pa res, da mi je ta Pirc v Lj sicer vrnu denar, tko da vsaj to sem dosegla, ampak kaj ko je uvoznik za te leče v celi Sloveniji samo eden in če te ta ne j...pet posto, potem ti ne preostane drugega kot da greš čez mejo.
Uporabniški avatar
lepoticka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 28. 7. 2004
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a lepoticka » 14. Okt. 2004 13:39

micamaca napisal/-a:Huh, jest sem sicer mislila optiko Pirc iz Ljubljane...nisem vedla da je tud v Mb kakšen Pirc :/, tako da cisto možno, da se oni drugače grejo štacuno. Je pa res, da mi je ta Pirc v Lj sicer vrnu denar, tko da vsaj to sem dosegla, ampak kaj ko je uvoznik za te leče v celi Sloveniji samo eden in če te ta ne j...pet posto, potem ti ne preostane drugega kot da greš čez mejo.


čez mejo so menda fulll pocen (v Italiji) ma nisem še mela priložnosti it,pa nobene optike dol ne poznam... čeprav sem blizu :D

tko da tale Pirc v Mariboru k preko neta naročam je QL... lih zdej sem pogledala,tele leče k jih mam zdej mi trajajo do leta 2009... :!:
Uporabniški avatar
ur_sista
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a ur_sista » 17. Okt. 2004 15:14

FairyAngel napisal/-a:Moje so tudi mesečne, plačam pa okrog 15.000 SIT za dve škatlici (12 leč), ker imam različni dioptriji.


same here :cool: zdj jih mam maw več kt en let (zeissove) in se z nimi počutm excellent :D kupujm drgač pr optiku lah (lj-šentvid)
Live and let live.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov