Kolonoskopija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Medeja**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 26. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Medeja** » 05. Apr. 2008 8:18

Ima kdo izkušnje s koloskopijo?
Mene še čaka, pa me zanima čim več informacij o tem posegu.

Hvala, lp
lady gumica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lady gumica » 05. Apr. 2008 19:01

Kaj točno te pa zanima?
Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 05. Apr. 2008 19:01

kolon je...torej kolonoskopija
Uporabniški avatar
Lavender
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 24. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavender » 05. Apr. 2008 19:04

Jst sm slišala da to boli k hudič. Moja kolegica je mela težave s prebavo in so jo poslali na kolonoskopijo. Baje je kar jokala od bolečin... pa še grozno neprijeten občutek.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Apr. 2008 19:10

Razlaga za nevedneže prosim :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Apr. 2008 20:11

Pregled debelega črevesa. S plastično cevjo. Ki jo stlačijo noter skozi zadnjično odprtino in potem skozi vse vijuge in ovinke po črevesju navzgor.
Nisem še doživela. In upam, da mi ne bo treba. Če pa bo, bom pa pač nekako prenesla. :?

Članek o tem
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Apr. 2008 20:35

Uf, pri nas je bila ravno danes debata o tem na družinskem kosilu :lach:

Trije so dali čez in nihče ni rekel, da ful boli. Vsi so rekli, da je samo neprijetno. Halo, logično, če ti nekaj sumjivega v rit tlačijo. Baje je naaaaaajbolj neprijetno, ker ti ful zraka našopajo notri, pa pol ful ponižujoče prdneš. To je bilo mojemu stricu najbolj grozno, ker ga je imela ena mlada zdravnica hahahaha
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 06. Apr. 2008 20:48

moja mami je imela ta pregled nedavno pa je rekla, da je bolj mučno pred pregledom k moreš ful tekočine spit v določenem času sam pregled je pa rekla, da je bila zdravnica zelo nežna in prijazna.. po moje je to od posameznika odvisno kako je kater občutljiv... pa od zdravnika tud seveda
Medeja**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 26. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Medeja** » 07. Apr. 2008 9:13

No js sem se odločla da bom ostala optimist, da bo šlo čim bolš skozi...pa upam da mam visok prag bolečin... :(
Hvala za info
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 08. Apr. 2008 18:14

Nikar se ne boj tega pregleda...sliši se grozno ampak ni tako hudo vrjemi...
pa boli le če nisi sproščena...

Jaz sem bila na rektoskopiji kar je zelo podbno...mislim, da je razlika le v tem da je pri tebi še tanko črevo pregledano nebom pa trdila da je to res...

Vležeš se na posteljo na bok ane...in potem je taka zelo dolga plastična cevka, ki iz nje piha zrak pa kamera je na koncu...
Zrak je zato, da jo lahko da notr in da razširi črevo...bodi sproščena...malo boš prdela ampak moraš ker gre samo zrak ven in te tako nebo bolelo...

Jaz sem bila in ni bilo grozn o res...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 08. Apr. 2008 18:25

Hm...pa ti rito kej pokrijejo in zdravnik vidi samo zadnjično odprtino al daš hlačke dol in se uležš na mizo? :oops: Zdi se mi, da je moja teta tud na to šla pa je mogla fool slane vode pa donata popit, da se je spucala...a mam prave informacije?
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
UTRINEK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 8. 8. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a UTRINEK » 08. Apr. 2008 18:30

ja moja sestra je mela to par let na zaj, pa star oče pred ene pol leta!ja res je neprijetno, tko sestra mi je rekla da boli ko te ob steno črevesa zadene in da je full čuden filing ko ti vn povlečejo! ja prej moraš neke stvari pit da te sčisti, in ko ti tisto cevko dajo noter te tud z zrakom napihnejo pač da se črevo ne zlepi!
star oče je bil pa čisto bogi po tem(razumljiv pri 85 letih)!
Uporabniški avatar
Yancha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 9. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yancha » 09. Apr. 2008 8:05

Jst sm bla na kolonoskopiji ene 3 leta nazaj,pa lahko rečem,da ni tko zlo hudo...Edin zoprno je,k 2 dni prej ne smeš nč jest in par ur pred pregledom morš pit mlačno slano vodo in potem skoz visiš na WC-ju...
Sam pregled se mi ni zdel boleč-edin zoprno je,k te napumpajo z zrakom in je prou bedn feeling. Ja,pa ene take seksi hlačke sm dobila,k so mele luknjo uzad,tko da ti ni treba čist nag tm ležat :D .
Med preiskavo ponavad vzamejo tkivo za preiskavo,pri čemer se črevesje rani in je treba še kašn dan po pregledu jest lahko hrano...juhce in podobno.
Skratka-nč bat! Men je bla gastroskopija velik hujš!!

Y
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 09. Apr. 2008 18:21

Tigi napisal/-a:Nikar se ne boj tega pregleda...sliši se grozno ampak ni tako hudo vrjemi...
pa boli le če nisi sproščena...

Jaz sem bila na rektoskopiji kar je zelo podbno...mislim, da je razlika le v tem da je pri tebi še tanko črevo pregledano nebom pa trdila da je to res...

Vležeš se na posteljo na bok ane...in potem je taka zelo dolga plastična cevka, ki iz nje piha zrak pa kamera je na koncu...
Zrak je zato, da jo lahko da notr in da razširi črevo...bodi sproščena...malo boš prdela ampak moraš ker gre samo zrak ven in te tako nebo bolelo...

Jaz sem bila in ni bilo grozn o res...


pri tem ni pregleda tankega črevesja
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 09. Apr. 2008 18:35

Js po bronhoskopiji ki jo mam za saBo kr pike dobim če saMo pomislm na kašne cevke k mi jih tlačjo kamrkol v telo... Tko da punca... SREČNO!
Always look on the bright side of life!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]