Koliko plomb imate?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
habibi7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a habibi7 » 15. Apr. 2008 0:51

Uh že odkar pomnem jih imam ful, preveč.
Pa vedno sem si redno umivala zobe, pač geni.

Drgač pa ko je ena zgoraj napisala o čakanju 4 mesece na vrsto (na koncesijo), je to ful malo, ker v naši bližnji in daljni okolici se pri vseh zobarjih, ki sploh jemljejo paciente na koncesijo, čaka po 13, 14 mesecev.
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 18. Apr. 2008 2:20

Jaz imam sedmico spodaj tam okoli 80% v plombi. Nazalost se mi je v osnovni ko mi je rasla pod dlesnijo nabirala hrana in je nisem morala cistiti, zobarca pa ni nic ukrepala. Sedaj bo treba plombo kmalu zamenjati, pa se preprosto bojim kaj narediti. Ful me je strah da ko mi bo dajal ven staro plombo da se mi bo zlomilo se tisto malo zoba kar imam od sedmice.

Kaj se pa zgodi ko se zoba ne da vec plombirat?
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 18. Apr. 2008 9:28

sj tut če se ti okol odlomi zob ( men se je ) ti da okol zoba en železn okvir in pol da not plombo.. moj zobar prav da "nazida" zob :) tko da ne se bat.

jest sm mela enkrat zdravil v zobu, k je bla cela notranjost bolna in pol je ta zdravil skos bl zginjou(zliže se, ker ni dovolj trdo) in sem mela pr strani samo še 1 mm debelo steno zoba.. pa nism nč jedla na tisti strani edino enkrat sem kos potice in takrat se je odlomil un del zoba.. me je blo tok strah da se zdej ne bo dal zaplombirat, pa me je pol potolažu zobar da to ni panike, da to samo ogrodje da in nazida zob.. pa mi zdej ta plomba brez problemov drži že tri leta..
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 18. Apr. 2008 13:02

Joj hvala. Si me prov pomirila. Sem ze mislila da ne ostane nic drugega kot dati ven zob al kaksnega umetnega. :/
Uporabniški avatar
GoldenSoul
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 8. 9. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenSoul » 18. Apr. 2008 14:41

any_any napisal/-a:Jaz imam sedmico spodaj tam okoli 80% v plombi. Nazalost se mi je v osnovni ko mi je rasla pod dlesnijo nabirala hrana in je nisem morala cistiti, zobarca pa ni nic ukrepala. Sedaj bo treba plombo kmalu zamenjati, pa se preprosto bojim kaj narediti. Ful me je strah da ko mi bo dajal ven staro plombo da se mi bo zlomilo se tisto malo zoba kar imam od sedmice.

Kaj se pa zgodi ko se zoba ne da vec plombirat?

men bo moj zobar rekonstruiral tak zlo načet zob s porcelanom--je reku,da je plomba pr tem že vprašljiva in da ne bo tvegal izgube zoba. Sicer ne vem, kok bo to koštal(sm zguba pozabla vprašat), ampak bo pomoje kar olajšal mojo denarnico

:(
Uporabniški avatar
laLa°°
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 18. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a laLa°° » 19. Apr. 2008 10:14

jaz sem bila pa včeraj pri zobarju in sem si menda pridelala eno luknico. pa fuul mi je čudno, ker me noben zob sploh nič ne boli in ne čutim, da bi mi kateri začel gniti :?
do sedaj nisem imela še nobene plombe, ampak zdej si bom dala belo notri. res, da je za doplačati, ampak dam veliko na izgled zob, tako da mi res ne bo škoda dati tistih 25 evrov.
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 17. Maj. 2008 11:37

eno po novem :D
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 18. Maj. 2008 16:15

Plomb kar nekaj, zobobolov pa nimam.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 18. Maj. 2008 17:48

2, pa še ti dve sta preveč IMHO.
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 19. Maj. 2008 11:28

preveč, si jih pbo treba jiot počasi malo poštimat za bel nasmeh :)
Uporabniški avatar
Ancii°
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 21. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancii° » 19. Maj. 2008 16:20

zaenkrat res še nubene :D sm kr srečna da je tko.. ker se kr mal bojim da bi mi dala kšno inekcijo pa da bi mi kej vrtala pa to.. takih stvari me je prou groza :oops:
Uporabniški avatar
Lady_T
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 173
Na forumu od: 16. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_T » 19. Maj. 2008 17:47

imam dve plombi na zgornjih sedmicah. Nista beli, ampak me zaenkrat ne moti, saj se jih ne vidi. Bom pa v prihodnosti zamenjala, da bom imela lepe bele zobke :D
Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 19. Maj. 2008 19:07

Imam nekje 10 plomb. Pa ne da bi zdaj ker misla, da si zobkov ne umivam. :D Perem si jih 2 krat dnevno (pa zobarka še pravi, da še to ni glih preveč pametno.), ampak imam slabo kvaliteto zob. In to nemoreš ridobiti z ničemer. Sicer jem Ca tablete, sam pri meni je problemo, da ko je mama bila noseča z mano, me dojila, ko sem bla dojenček nisem pila oz jedla (oz moja mama ni) mlečnih izdelkov. Zdaj pa sem nočnamora moje zobozdravnice. :D
avril
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a avril » 22. Maj. 2008 11:27

dokler so samo plombe, je še vredu. Ko pa začnejo še zobe ruvati.... :(

Plomb raje ne štejem, vem pa da zihr nimam 2 zob, za dva si pa niso lih enotni a mi mankata, al jih je bilo preveč :?

Pa vsak dan si jih umivam...
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 22. Maj. 2008 18:48

1 spuljen, pa kake 7 plomb sigurn :) umivam pa ful sam velikk sladkega jem pa ne umijem tkoj k pojem

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov