Koliko plomb imate?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 06. Feb. 2008 11:42

preveč :?
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 06. Feb. 2008 13:15

Jeseni sem dobila 2 beli.
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Feb. 2008 15:40

svojo prvo dobim v kratkem.
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 10. Feb. 2008 17:13

mimikad napisal/-a:Mene zanima kako vam uspe da nimate nobene plombe :!:
Sama imam kljub pranju zob in rednem obisku zobarjev 7 plomb :eek: . Sama sem mnenja da mi je dost zobarca zje.... zobi.


To je odvisno predvsem od tega kaksno sklenino mas in ne od umivanja. Ker "lukna" nastane samo, če je sklenina poškodovana (se ne obnavlja) in se potem not nabere razna umazanija, ki je gojisce za bakterije...Tko da ce mas dobro sklenino si lahko zobe umivas 1x na leto pa nimas nic plomb, lahko si jih pa skos drgnes pa mas cela usta posuta z njimi.

Jst mam vse zadnje zobe lepo zalite in nimam se nobene plombe (ze trkam na les in upam da tko tud ostane :D ).
Uporabniški avatar
tayra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 7. 2. 2006
Kraj: zasavje

Neprebrana objavaNapisal/-a tayra » 18. Feb. 2008 12:59

eno, belo :D
tayra
Uporabniški avatar
super_shine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 7. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a super_shine » 20. Feb. 2008 18:13

mislm da mam eno al dve beli, pa morm potrkat :)
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 21. Feb. 2008 8:43

Kok maš plomb je odvisno tud kok lukenj imaš že anatomsko na zobu. Tud te luknje je treba zalit in če imaš tako strukturo sklenine, da ima velik luknjic in rezov, ne morš pomagat.
Uporabniški avatar
LoveLy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: purple claud

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveLy* » 21. Feb. 2008 13:32

hm..nevem če mam glih kero...mislim da mam samo zalivke...oz. zaščite za zobe...no mogoče mam plombo...ampak samo belo.
sam neki meni ni jasno..meni vsi govorijo da bele plombe so za plačat...jaz nikoli nisem nič plačala...pa je zadnič glih moja zobozdravnica govorila..ker sem sliko zob nesla..da mam eno plombico.no...torej belo..in brezplačno..
ker moji sošolci in sošolke...majo vse plombice črne..al sive al kake že so..noben nima bele.ker so baje za plačat...nevem..čudno :?
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 21. Feb. 2008 18:00

jaz jih mam tudi veliko. zdaj že nekaj let hodim privat, je vse za plačat, sam res lepo dela in kvalitetno! prej sem mela šolskega in mi je res veliko plomb naredil zanič, tako da mi jih je nova zobozdravnica potem vse popravila in mi dala bele. mi je rekla, da se sivih sploh več ne dela. da zdaj vsi menjajo za bele?!??
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 21. Feb. 2008 18:04

Jst tud preveč :?
Ne vem, zakaj vsem otrokom enostavno ne zalijejo zob, npr ob vstopu v šolo ... tako bi prihranili veliko časa, bolečin in denarja.
Uporabniški avatar
urshaster
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 9. 10. 2007
Kraj: ma ene rovte bogu za hrbtm:D

Neprebrana objavaNapisal/-a urshaster » 23. Feb. 2008 16:34

trenutn mam eno:P
Uporabniški avatar
Star.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 13. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Star. » 02. Mar. 2008 20:33

Jzt sm res tok ponosna na moje zobke. Moji zobi so mi res neki najlepsiga na men. Tko da ja..nobene plombice nimam :D [upam da bo se neki casa tko]
Pa morm rect da mam tut ful ful bele zobke :D (treba se mal pohvalt :oops: )
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 03. Mar. 2008 7:47

jst mam 4, 3 bele in eno črno. Vse na šesticah....So pa iz osnovnošolskih časov.... Ampak lihkar trkam! Ker mam zobarja naslednji teden...Sem videla neko piko na šestici pa sem kar poklicala...Pa tud nasplošno hodim na pol leta na pregled,če se le da.
Umivam si pa zobe 2× na dan....včasih 3×....Pa še to zato ker imam zvezdice.
Medalja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 8. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Medalja » 04. Mar. 2008 19:23

Nikoli čistila kanalov?Meni moj zobar vedno čisti kanale.Piškav zob mi odpre, z bucikami oziroma takimi žičkami tenkami mi sčisti kanale, da so čisti in da da lahko zdravilo notr.Potem mi vedno zapakira zob in pridem čez par dni, mi še enkrat spuca kanale in zaplombira.
Načeloma, sicer nevem zazihr ampak sklepam po logiki, bi ti moral spucati kanale preden ti zob zaplombira, da ni kšnih ostankov hrane notr, kateri lohk še skoz najmanjšo luknco pridejo v notranjost zoba.In potem zadevšno spere in šele nato zaplombira zob.


Meni je zobarca čistila kanale pri enem zobu. Do tega pride takrat, ko zobu ni več pomoči in zato vzame živec ven (ki ima končiče po kanalih proti koreniki). Tak zob pol načeloma ne boli več, ker je mrtev, lahko pa čist normalno funkcionira.
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 04. Mar. 2008 19:30

uh men je tud že pr enmu žiuc vn uzela (hehe loh rečm d mam zdej lukno u glavi :lol: )... ... zdej na srečo nič več ne boli (ker prej je pa res zelooo)... plomb mam pa kar nekaj, sam mi zobarca večino starih sivih zamenjala z belimi :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov