Kaj se zgodi ko nehaš jemati kontracepcijske tabletke?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

jullia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia » 16. Dec. 2006 15:23

ko se jokaš zarad vsake malenkosti kot 3letni otrok se prekleto dobro zaveš, da jih je treba zamenjat.
just jst
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 13. 12. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a just jst » 16. Dec. 2006 17:37

ja zamenjaš jih takrat k maš preveč stranskih učinkov
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 16. Dec. 2006 17:42

jst sm očitno imela srečo s Cilest tabletkami, ker nisem imela nobenih opaznih stranskih učinkov,
svojih pridobljenih kil v teh 9 letih jemanja pa ne pripisujem jemanju tabletk ampak svojemu"mirujočemu" načinu življenja, žal :?
nekajkrat sem edino iemla ene rahle izcedke med menstruacijami, ginekologinja je sicer omeila, d abi lahko menjala tabletke, vendar mi je prepustila odločitev, jaz pa tega nisem želela, ker je bilo drugače vse Ok s temi.
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 17. Dec. 2006 16:36

jullia napisal/-a:ko se jokaš zarad vsake malenkosti kot 3letni otrok se prekleto dobro zaveš, da jih je treba zamenjat.


men se je to zdel še najslabši stranski učienk, pri Rigevidonu... vse ostalo sem nekako preživela, ampak tole bi bilo pa :cry: :cry: :cry: :cry:
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
kozarec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 13. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kozarec » 18. Dec. 2006 12:13

Jaz tudi jemljem Cilest tabletke pomoje že kar enih sedem let in je blo do vse ok, zdaj pa opažam, da se mi med ciklusom pojavijo rahle krvavitve, niti ne kot menstra, sam tisto pred ...

Po moje so tabletke preslabe... nehala jest jih nebi, ker pri 25 na žalost še ne razmišljam o otroku...

Je mela katera tudi podobne težave? Naj jih zamenjam?
hvala
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Dec. 2006 17:44

ja jst sm lih zgoraj napisala, da je bilo isto...Ful let vse Ok, potem zadnja leta pa včasih kar tak rjavkast izcedek...

Meni je ginekologinja čist prepustila izbiro, ali bi jih menjala, pa nisem hotela,
ker bi lahk še na slabše narajmala, tko da sm pač ostala na Cilest.

Zdej sva pa na kondomih :?
kozarec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 13. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kozarec » 20. Dec. 2006 14:48

Hvala za odgovor!

Če te jaz prav razumem si pač prenehala jest tabletke?

Jaz bom še mal počakala in če bodo krvavitve močnejše in pogostejše bom začela bolj razmišljat v tej smeri!

lp
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 20. Dec. 2006 15:19

jaz sem jih nehala jest pred skoraj leto dni, pa ni bilo stranskih učinkov in menstruacija je bila normalna.mogoče keri mesec par dni prej ali pozneje.
Uporabniški avatar
PlayLejdi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 21. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayLejdi » 16. Jul. 2007 18:58

Jaz sem začela jemat tabletke Logest. Sem vas hotela vprašat za izkušnje, pa sem ravno zgoraj zasledila. Je še kak drug stranski učinek, razen tega da se menstruacija zmanjša v dneh pa da se je malo pomešalo. Glede hormonov pa količine hrane itd. Kdaj pa jih ponavadi dnevno jemjete, ob kateri uri?
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 16. Jul. 2007 19:04

Jz jih jemljem približno 1 leto in nism mela nobenih stranskih učinkov(d bi se jih zavedala..:D).. mislm, vse je okej no, tud menstruacije so normalne, po prib. tretjem dnevu odmora jo vedno dobim, traja okol 4/5 dni.. Vglavnem, ja kul!
Baje so tud med najbolj zdravimi oz z najnižjo vsebnostjo hormonov..
Uporabniški avatar
Rory
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 3. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Rory » 17. Jul. 2007 11:16

Jaz sem jih več kot mesec nazaj nehala jemat. Sem jemala Logest dve leti in pol pa sem jih nehala, ker sva šla s tipom narazen. Kakšnih sprememb nisem opazila, shujšala nisem nič. Menstruacija je edino malo močnejša pa dlje traja, samo dokler ni boleča ni panike. Sem že od vedno imela redno in redkokdaj bolečo menstro. Zdaj jo na 3 tedne dobivam, enako kot če bi tabletke jemala(se mi zdi :gruebel: ). Od zdaj naprej bom pa mogla bit na kondomih. Me ne veseli preveč, ampak ne grem nazaj na tabletke še nekaj časa.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 17. Jul. 2007 11:34

Jaz sem tudi razmišljala, da bi jih nehala, ker se mi je zelo zmanjšal libido, da ne govorim o izsušenosti nožnice - groza res.... sam nevem no, kondomom ne zaupam tako.... bebice pa tud ŠE ne bi imela......
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 24. Jul. 2007 23:57

¤MiSsY¤ napisal/-a:Jaz sem tudi razmišljala, da bi jih nehala, ker se mi je zelo zmanjšal libido, da ne govorim o izsušenosti nožnice - groza res.... sam nevem no, kondomom ne zaupam tako.... bebice pa tud ŠE ne bi imela......


heh, jst sm na istem. s kondomom mi je bedno. in da ga vzame ven tudi.
amapk kako tipu to izsušenost razložit? :oops: in da rabiš lubrikante :roll:
marilyn
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 168
Na forumu od: 21. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a marilyn » 25. Jul. 2007 0:03

Treba se je zavedat, da vsaka ženska mal drugač reagira na iste tabletke. Jst sm jemal npr. Logest in sm se kul počutla, prsi sm mela mal večje, libido se mi ni nč zmanjšal, nožnica ni bla bl suha itd, skratka, ok (sam mal bl sm bla psihično občutljiva, to pa res). No, moja frendica1 je pa rekla, da se ji niso nč povečale prsi, da se je pa mal zredila in ne more shujšat. Frendica2 je par mescov vsak mesec bruhala po njih... skratka, ni pravila, ne velja za vse isto...
Jst sm mogla mal prekint (upam, da ne za ful dolg), pa so mi prsi v resnici zelo upadle. Niso več polne in napete, ampak mehkejše in manjše (naravne, skratka, ker itak tisto prej ni blo niti posebej zdravo... da si skos "kao v stanju nosečnosti"). psihično sm zlo kul (nč več ne jokam), mal sm shujšala, koža se mi je mal poslabšala, mensrtuacijo sm pa dobila po 45 dneh (kot sm jo tut ponavad mela, brez KT) - za kar sm u bistvu zlo vesela.

S kondomi je čist fajn, če maš dobre, čist tanke, pa še mal spermicidne kreme... pa te nima kej skrbet...

Lubrikanta nikol nism rabla, mam obratno sceno: vse je tok mokro, da ga včasih (ups) skor ne čutm... :oops:
sramezljivka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 14. 6. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a sramezljivka » 26. Jul. 2007 9:52

tudi jaz sem nehala jest tabletke po osmih letih...brala sem na forumih kaj vse se je spremenilo, moram recit da se pri meni ni nic kaj. mogoce sem malo manj custveno nestabilna (mal manj jokam), amapk ostalih sprememb pa ni. Se zmiri nisem ne vem kako vlazna, vec seksa si tudi ne zelim, nisem nic shujsala, prsi so se vedno enako velike...zdaj imava sam problem, da morva pazit.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov