Kaj se zgodi ko nehaš jemati kontracepcijske tabletke?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 16. Nov. 2006 23:09

Js bi pa (po pol leta) za en mesec prekinila jemanje?
Kaj mislite - izkušnje :?:

Sj bom še vprašala ko grem po recept ampak me še vaše mnenje zanima.
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
Yancha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 9. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yancha » 16. Nov. 2006 23:33

Lani sm prekinla z jemanjem tabletk-več kt pol leta nism mela menstruacije,pa čist mozoljasta sm bla :( . Ginekologinja je rekla,da je to normalno in da naj se ne sekiram. Kr se pa mozoljev tiče-nikol u življenju jih nism mela,edino takrat...Koža na obrazu je bla čist kritična!
Uporabniški avatar
ČrnaSenca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 8. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ČrnaSenca » 17. Nov. 2006 14:47

Jaz sem kontracepcijske tabletke prenehala jemati pol leta nazaj in imam dve veliki težavi. Prva je menstruacija, ki je redna, vendar je čisto šibka. Prve tri dni imam samo rjave izcedke, naslednja dva dni pa čisto malo krvi, tako da vložkov skoraj ne potrebujem. Drugi problem pa je moja koža. Imam polno mozoljev, katerih pa niti v puberteti nisem imela tako, da se niti slučajno ne morem privaditi na to spremembo. Moja koža je sicer zelo suha in hkrati mozoljasta, tako da moram v vsakem primeru uporabljati vlažilno kremo, ki hkrati kožo vlaži in spodbuja rast mozoljev (mašenje lojnic). Glede na vse nasvete moram počakati, da se hormoni uravnovesijo in začnejo funkcionirati normalno.
Alone in the forest of dusk I ride, without one path where I could go, a place of ancient splendour rise, darkness fall upon my face.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 17. Nov. 2006 14:49

Ja men so se tut mal mozoljčki nardil po prenehanju, ampak nič kritičnega, sploh glede na to, kulk čokolade sem pojedla v parih dneh :D . Menstruacija pa tut men že zamuja. Po pravem bi jo mogla dobit že 9. pa je še kr ni. Mal zoprn je edin, ko ne vem kje me bo doletela in zdej si skos čekiram hlače, da slučajno že nimam kej :D
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 17. Nov. 2006 15:30

steLLcy napisal/-a:Js bi pa (po pol leta) za en mesec prekinila jemanje?
Kaj mislite - izkušnje :?:

Sj bom še vprašala ko grem po recept ampak me še vaše mnenje zanima.

a lahko prašam samo zakaj bi že po pol leta za (samo) en mesec rada nehala?
...just breathe...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 17. Nov. 2006 21:35

Pomoje tud nima smisla za en mesec prekinjat...kaj bi s tem dosegla?

Sploh pa po pol leta ni čisto nobene potrebe po prekinitvi, no, saj to je tudi kasneje ni, ampak po 6 mesecih pa res ne...
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 17. Nov. 2006 23:48

Ma ne vem ... js mam še kr mal straha pred temi kemijami in bi kr mal prenehala. :)
Ne vem ... kr tko, da se telo mal spočije.
:?:
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Nov. 2006 7:49

Nistraha zarad kemije...o tem se raje pomeni z ginekologinjo, boš dobila bolj tehtne podatke.
Meni je recimo še po 8 letih jemanja rekla, da prekinitev jemanja ni potreban. Imela sem pa Cilest.
jst sm nehala čist tako, iz firbca, če bodo kakšne spremembe pri meni, pa ni čist nič drugače še po dveh mesecih nejemanja.
Sam mal več mozoljčkov imam na dekolteju... :)
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 18. Nov. 2006 12:30

em, po mojem mnenju so tko hitre prekinitve prej slabše. ker v bistvu v pol leta se ti je telo lih komi navadlo na kemijo, v tem enmu mescu nehanja ga spet v šok spraviš in pol spet nazaj na tabletke. v bistvu tko telo 3x ornk pretreseš v zelo kratkem času.

kar se straha pred kemijo tiče... jah, itak to ni zdravo. ni zdravo met konstantno količino hormonov v telesu, ni zdravo, da ti ne niha. samo v bistvu če nimaš nekih stranskih učinkov, po moje ne bi smel bit panike ;)
...just breathe...
Luna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 17. 11. 2006
Kraj: overtherainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a Luna » 18. Nov. 2006 15:40

jaz sem enkrat pozabila jemati tablete in zanosila zato vsem, ki boste prenehale z jemanjem priporocam, da se dobro zascitite saj ste baje v tistem casu zaradi hormonov se bolj v nevarnosti za zanosit!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 19. Nov. 2006 14:47

steLLcy napisal/-a:Js bi pa (po pol leta) za en mesec prekinila jemanje?
Kaj mislite - izkušnje :?:

Sj bom še vprašala ko grem po recept ampak me še vaše mnenje zanima.


Tole sm ravnokar našla na strani Pop TV, odgovarja ginekologinja dr. Arh:

"Prekinjanje tabletk ni priporočljivo. Več let jih lahko jemljete brez prekinitve. Edina posledica takšne prekinitve je lahko neželena nosečnost, zato kar nadaljujte. Prekinitev je potrebna samo, če boste operirani, ko morate prekiniti s tabletkami 1 mesec pred operacijo".
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 19. Nov. 2006 15:15

js bom tud nehala. jemala sem logest, več kot 2leti in pol, skoraj tri. nikoli nisem imela problemov, zadnje čase pa so menstruacije tako oslabljene, da ne vem več kaj naredit... trajajo 2-3 dni, prej so vedno 6 dni.
nehala jih bom, ker mi jih je zmanjkalo. kličem ginekologinjo že ena 2 tedna, pa je nikol ni oz. je na sestanku, pa je dežurna pa m. sestre tega ne povejo, itd. še ful izgovorov majo. bi jih mogla pa nujno dobit :? prej mi jih je pisala osebna zdravnica, ginekologinja je rekla da lahko, samo baje ni po pravilih, zato mi pa osebna noče napisati niti enega recepta več.
sicer pa ne zaupam kondomom in takim stvarem, mam slabe izkušnje s tem.
drugače pa se mi zdijo tabletke super, samo glede na vse stvari, ki se zadnje čase berejo o njih.. ne vem no :) edina pomankljivost se mi zdi pa to, da je nožnica pri sexu zelo izsušena, še lubrikanti niso ravno v pomoč. tako da upam, da se stanje izboljša. mislim pa prenehat za ene 3 mesece... prosla bi pa za mnenje.. :)
lp vsem
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
G|i|a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 2. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a G|i|a » 21. Nov. 2006 23:22

amital napisal/-a:js bom tud nehala. jemala sem logest, več kot 2leti in pol, skoraj tri. nikoli nisem imela problemov, zadnje čase pa so menstruacije tako oslabljene, da ne vem več kaj naredit... trajajo 2-3 dni, prej so vedno 6 dni.
nehala jih bom, ker mi jih je zmanjkalo. kličem ginekologinjo že ena 2 tedna, pa je nikol ni oz. je na sestanku, pa je dežurna pa m. sestre tega ne povejo, itd. še ful izgovorov majo. bi jih mogla pa nujno dobit :? prej mi jih je pisala osebna zdravnica, ginekologinja je rekla da lahko, samo baje ni po pravilih, zato mi pa osebna noče napisati niti enega recepta več.
sicer pa ne zaupam kondomom in takim stvarem, mam slabe izkušnje s tem.
drugače pa se mi zdijo tabletke super, samo glede na vse stvari, ki se zadnje čase berejo o njih.. ne vem no :) edina pomankljivost se mi zdi pa to, da je nožnica pri sexu zelo izsušena, še lubrikanti niso ravno v pomoč. tako da upam, da se stanje izboljša. mislim pa prenehat za ene 3 mesece... prosla bi pa za mnenje.. :)
lp vsem





Jst tudi Logest jemlem pa imam tud probleme. Menstruacijo imam 3 dni (prej je trajala 7 dni), pa še dogaja se mi da medtem, ko jemlem tabletke se mi pojavi menstruacija....je šibka ampak traja okoli 6 dni.......uglavnem vse se mi je pomešalo. Logest jemlem kakšne pol leta.
Prej pa sem jemala Diane kakšne 2 leti, pa bom zdej ginekologinjo poklicala da bom spet začela jemati rajši Diane, ker tam takih problemov nisem imela.
Ti svetujem, da mogoče tudi ti poskusiš zamenjati tabletke.
Al pa sprva naredi malo pavze, ker pravjo, da je baje dobr če na vsake par let narediš malo pavze, pol pa si priskrbi tabletke druge firme.
Ker vsaka punca je drugačna zato pomojem rabiš kar nekaj časa da najdeš tabletke ki ti zelo ugajajo...ene jih najdejo takoj druge čez čas.

:razz:
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 22. Nov. 2006 23:12

bom šla do ginekologinje pa jo prosla za druge.. :) tnx za help.
držim pesti da se tud pri tebi poštimajo stvari :)
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
Uporabniški avatar
Renny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 4. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Renny » 16. Dec. 2006 15:21

no zdej pa še mene neki zanima...
kk veste katere tablete vam odgovarjajo katere pa ne??? a res občutite tako razliko? ker jst možno da občutim spremembe, samo nevem ali naj jih pripišem tabletam ali pa kakšni drugi stvari...
še bolj me pa zanima to, kako ginekologinje vejo kakšne tablete naj dajo, obstajo tolk različnih tablet in vse kar je ko jih prideš iskat je to, da rečeš da jih rabiš pa ti ene napiše (vsaj pri meni je blo tako). ja ok, enkrat prej je pomojem tud pritisk zmerla, drgač pa nič. kako to vejo? kar nekej dajo al kaj?
pa še to... a ste že slišale da je baje možno da imaš lahko menstro pa si vseeno zanosila? razlogi če katera ve?
Življenju bi morali reči: "da", a večina jih reče: "da, toda..."

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]