Kaj se zgodi ko nehaš jemati kontracepcijske tabletke?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 10. Maj. 2011 20:44

jaz jedla, in nehala jemat :D približno 2 leti nazaj.. nobenih drastičnih sprememb.. ne ko sem začela, ne ko sem nehala :) mislim, da ni tolko odvisno od tabletk, kakšne 'spremembe' boš doživela, ampak so to reakcije vsake ženske posebej..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 11. Maj. 2011 11:52

To je pa ful odvisno od posameznice. Moja sestra jih je tudi nehala jemat, pa ni bilo nobenih opaznih sprememb. Tako kot pri jemanju kt je različno, ko nekatere dobijo mozolje, drugim pa se izboljša stanje kože. Prav tako glede teže ipd. Veliko pa je odvisno seveda tudi od življenjskih navad (prehranjevanje, kozmetika itd.).
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
nItY
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 2. 10. 2008
Kraj: za obzorjem

Neprebrana objavaNapisal/-a nItY » 09. Jun. 2011 18:45

Živjo punce!
Mene pa zanima, če je katera od vas, ki ste dolgo jemale KT (4 leta in več) imele probleme z zanositvijo. Namreč mnenja so zelo deljena glede tega vprašanja. Ginekologinja mi zagotavlja da problemov s tem nebo, po drugi strani pa marsikaj preberemo v medijih...
Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 10. Jun. 2011 9:08

Ne, nobenih problemov z zanositvijo (čeprav sem mislila, da jih imam, zaradi neučakanosti - po 4 mesecih "neoploditve" sem začela gnjavit ginekologinjo, po 6 mesecih sem zanosila).

Baje se pa normalno "dela" do enega leta, če v tem času ni, začnemo sumit na probleme.

KT sem pa pred tem jemala 5 let.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
miska20
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 17. 8. 2006
Kraj: prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a miska20 » 16. Avg. 2011 21:34

Oj...se mi ne da brat 75 strani, se opravičujem...zanima me, če je katera nehala jemat Diane 35, pa kakšni so bili učinki...Men so namreč ful kožo uredile, zdej so se mi pa začel pojavljat glavoboli, pa tut skor 8 let jih že jem, pa sem razmišljala, če bi mal pavze nardila.. aja, a moram kaj do ginekologinje, če hočem pavzirat, al preprosto neham jemat...

Hvala :)
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 16. Avg. 2011 23:14

mene isto zanima kot predhodnico + še dodatno vprašanje.. a tiste k ste se ful zredile zarad tabletk, ko ste jih nehale jemat, a ste kaj shujšale, kakšen je bil učinek?
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 17. Avg. 2011 10:37

Jaz sem ostala na istem, le veliko bolje sem se počutila. Kile se niso nikamor premaknile, dokler se nisem začela gibati. Razlika je bila le v tem, da sem se veliko bolje počutila, saj nisem imela več glavobolov, počutje mi ni več tako nihalo in nisem bila več tako požrešna :D
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 19. Avg. 2011 18:28

sm prebrala kar nekaj strani nazaj... pa da povzamem...

negativne posledice prenehanja jemanja:
- mozolji vsepovsod
- povečano potenje
- dlake hitreje rastejo in se potemnijo
- mastni lasje
- nekatere se zredijo
- močnejše in daljše menstruacije
- močnejši pms in bolečine
- zjeban menstruacijskih ciklus in nekaj časa ne veš kdaj pride menstra, če sploh pride
- skoz te skrbi, če si zanosila
- joški uplahnejo

pozitivne posledice:
- nič več gljivic in vnetij
- spet vlazna P***a
- povišan libido, skoz se ti sexa
- nekatere shujšajo iz zgubijo celulit
- manj depresije, tečnosti, bolj pozitivna naravnanost
- boljše splošno počutje
- manjša pozrešnost in potreba po sladkem
- večja občutljivost tam spodaj, intenzivnejše dozivljanje orgazma
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 20. Avg. 2011 8:43

sokolja napisal/-a:Pozdravljene!

Je katera od vas jemala tabletke Lindynette in potem prekinila jemanje? zanimajo me posledice jemanja teh tablet :)



Imela sem te tablete, vendar sem jih po pol leta zamenjala zaradi slabosti in glavobolov. Odvisno, kako se telo na njih odzove. Ženske se razlikujemo. :)
Mateyka_BT
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 16. 9. 2011
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Mateyka_BT » 16. Sep. 2011 22:14

miska20 napisal/-a:Oj...se mi ne da brat 75 strani, se opravičujem...zanima me, če je katera nehala jemat Diane 35, pa kakšni so bili učinki...Men so namreč ful kožo uredile, zdej so se mi pa začel pojavljat glavoboli, pa tut skor 8 let jih že jem, pa sem razmišljala, če bi mal pavze nardila.. aja, a moram kaj do ginekologinje, če hočem pavzirat, al preprosto neham jemat...

Hvala :)


Diane 35 sem jemala 3 leta, pred skoraj 2 mesecema sem nehala. Do sedaj še nisem dobila menstruacije. Tudi test nosečnosti je negativen. Vsaj to :roll: S tem ugotavljam kolk je telo zapacano z umetnimi hormoni. Upam da nebom rabla nikol več jemat KT.
Skoraj vsak mesec sem imela tudi vnetja nožnice, ki so bila res neprijetna in so trajala po več dni. Po prenehanju jemanja kt problemov z vnetji nimam več.

Takoj so se pokazale spremembe. Veliko več mi je do sexa kot prej, vlažnost je večja in nasploh bolj uživam v spolnosti. Tudi shujšala sem, saj sem bila v času jemanja tabletk precej mahnjena na sladkarije in skos se mi je kaj luštalo. Slaba stran je le to, da so se mi zmanjšale joškice :? in da so se mi pojavili drobni mozoljčki.
Počutim se pa res bolje, tudi napihnjena nisem več :razz:
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 17. Sep. 2011 16:33

Hvala delu za tale povzetek!

Pri meni teče 4.teden odkar sm off, jemala sem jih neprekinjeno skoraj 4 leta. Precej sem presenečena nad tok hitri izgubi celulita za vsaj 50% in manj oteklimi gležnji, resnično nisem pričakovala tako hitrih sprememb. Je pa en downfall - lasje se mi nenormalno hitro zmastijo, danes si jih umijem, jutri je lasišče že tako mastno, da bi si jih komot lahko spet umila. Kot vidim se je to tud drugim dogajal, me pa prav zanima kako je čez čas s tem? Moje lasišče je že tko nagnjeno k mastenju, ampak si enostavno ne predstavljam, da bi si jih morala čist vsak dan umivat! Se to sčasoma uredi?
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 17. Sep. 2011 16:44

jaz sem na tabletah, pa imam tako mastne lase, da si jih morem prat vsak dan. ne vem kaj bi bilo, da neham jemat tablete.

je pa res, da je zanimivo kakšne znake tukaj gor opisujete.
jaz si tudi želim, da ko bi nehala jemat tabletke, da bi bilo čimveč sprememb, četudi kake slabe.

imam pa nekaj kolegic, ki sploh ne občutijo nobenih drastičnih sprememb po prenehanju jemanja.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 17. Sep. 2011 23:10

LuvDancin, ko gres s tablet itak lahko traja nekaj casa, lahko tudi vec mesecev, da se ti spet vzpostavi normalno hormonsko ravnovesje, tako da lahko pricakujes, da se bodo kaksne spremembe.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 09. Okt. 2011 16:39

Jaz sem s prvim septembrom nehala jemati tabletke. 5. sem dobila zadnjo fejk menzo, 26 pa se je pojavila že prava. Tabletke sem jemala kar precej časa, od 16 leta (torej cca. 8 let), z eno prekinitvijo za skoraj 1 leto. In tudi takrat sem taoj dobila menzo. Trenutno je moje počutje ok, kar se tiče okrog prekinitve tabletk. Libido je malce večji kot je bil, mozoljčki so tud že začeli nastajat, menstruacija je bla močna in zelo boleča, takšna kakršne sem imela pred jemanjem tablet. V glavnem položilo me je v posteljo, na toplo in z nalgesinom, pa spat. Pa je minilo. Kakšnih psiholoških razlik pa zaenkrat ne čutim. Pa tudi telesnih niti ne (celulit je še vedno tam kjer je bil :) hehe).
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
maccc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 1. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a maccc » 09. Okt. 2011 19:50

Jaooo...sej verjetno nisem edina s slabimi posledicami...ampak...kot prvo,preden se ti mens.ciklus uravna traja...jst sm zdej na tabletah za pospesitev menstruacije...ker so mi jajcniki "zaspal" je rekla ginekologinja...sicer so ble prve tri menstruacije redne,cetrte NI... nekje sm zasledila da majo ene punce tud probleme s porascenostjo,se strinjam...zdej se mi dlake pojavljajo tam kjer jih prej nikol ni blo...uglavnem telo dozivi ene vrste sok,zraven pride se stres in ostale zadevice...ampak sej bo... Lp :-)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov