Kaj se zgodi ko nehaš jemati kontracepcijske tabletke?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 22. Jul. 2009 22:47

jaz jih zdaj ne jem več dobre pol leta in morem rečt, da komaj čakam, da jih nazaj začnem :? neredne menstruacije me sploh ne motijo, bolj me to, da so bolečine nečloveško hude in da so se mi tudi druge stvari precej poslabšale..
zadnje 3 mesce pa opažam najhujšo spremembo in sicer grozno slabost v dnevih pred menstro! bruham, ne morem nič (nazadnje sem mogla skenslat job) in se počutim res najslabše.. ima katera izkušnje s tem? res je grozno in mislim s tem problemom it tudi do ginekologinje kr se mi ne zdi ravno najbolj normalno no..
vglavnem, viva la tabletka!
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
sonč|ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 220
Na forumu od: 2. 7. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a sonč|ka » 13. Sep. 2009 18:29

Mene pa zanima, če moraš nujno do ginekologa, da ti on odobri nehanje jemanja tabletk? in za koliko časa je priporočljivo nehat jemat?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 02. Nov. 2009 10:26

prvič ti tabletke napiše ginekolog, potem ti jih lahko piše tut zdravnik, vsak mislim da je tak...
koliko časa je priporočljivo jemat? to je zelo subjektivno, eni so nasplošno proti, eni za in pišejo tabletke kot bi bili to bombončki:)
jz mislim da več kot 1,5-2 leti ni priporočljivo, čeprav ti bo ginekologinja itak rekla da ni panike tut če dlje ješ (po vsej verjetnosti)

ko sm jz nehala pred letom dni jemat kontracepcijske, sm shujšala, pojavili so mi se mozolji, pred tabletkami nikoli nisem imela težave z njimi.
Uporabniški avatar
crnolaska
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 5. 8. 2007
Kraj: Dolenska

Neprebrana objavaNapisal/-a crnolaska » 18. Maj. 2010 6:28

mene pa zanima kakšne spremmebe ste imele takoj po prenehanju jemanja KT? Namreč js sm ta mesec nehala jemati, in od takrat sva se šla metodo umika...te dni, takoj po ovulaciji pa me grozno bolijo zobje, mam zelo boleče bradavičke, trebuh napihnjen...zdaj pa ne vem ali je to posledica prenehanja jemanja tabletk ali je mogoče nosečnost....s testom bom počakala do drugega tedna, ko naj bi dobila menstruacijo...
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 18. Maj. 2010 8:37

hmm...takih podrobnosti se ne spomnim, glede na to da sm nehala enoletno jemanje 2 leti nazaj. Vem da sem shujšala v šusu za 5 kg in da nisem bila več napihnjena, ko med jemanjem tabletk...Da bi me zobje boleli in bradavičke, zobje 100% ne, za drugo se ne spomnim, ampak dvomim. Pač joške so mi se zmanjšale po prenehanju na prejšnjo velikost kot je bila pred KT.
Če si noseča al ne pa ne vem, najboljše naredit test po zamujanju M, če bo sploh zamujala...Drugač pa metoda umika---> ni fajna in ne varna, ampak to tak veš verjetno že, kaj ti bom "pamet solila". Je pa res da bi bla za mojega (pa verjetno ne sam za mojga) tipa to idelana kontracepcija, ker je on prepričan kako je to varno... :x Ja, pa kaj še :wall:
Uporabniški avatar
crnolaska
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 5. 8. 2007
Kraj: Dolenska

Neprebrana objavaNapisal/-a crnolaska » 18. Maj. 2010 9:44

ja sej bom počakala s testom do drugega tedna...pol bomo pa vidli kaj bo, čeprav jaz si želim, da bi bil test pozitiven:D itak sva v kratkem hotela delati na otroku...tako, da nebi bilo nič narobe, če bi se že sedaj to zgodilo;)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 18. Maj. 2010 10:17

:) Aja, no super pol, če ne bi blo nič narobe da je test pozitiven :)
Lp
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 26. Maj. 2010 7:02

HejLa Punce!
Pred tremi meseci sm nehala jemat tabletke in prva dva meseca dobila normalno menstruacijo (nekoliko močnejšo kot prej) zdej je pa ni od nikoder-->zaščitena sem VEDNO!!! tko da je res miniminiminimalna možnost zanositve. A se je to pri kteri pojavlo, ko je prenehala z jemanjem??
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 27. Maj. 2010 8:43

hmm, meni se je samo zamaknila prvi mesec po prenehanju za 1 teden, drugače pa redno vsak mesec. Pomoje telo rabi čas da se navadi na stanje brez dodatnih hormonov, kak mesec še mogoče, pol boš mela pa redno. Če se pa slučajno menza ne prikaže, pa vprašaj ginekologinjo za nasvet, mnenje, mogoče tut pregled. Ampak, mislim da bo vse cool :cool:
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 27. Maj. 2010 11:18

Jst ko sem jih nehala jemat, sem imela 3 menstruacije še normalno, zdaj pa že eno leto ne. Drugače pa je treba h ginekologu, če menstruacija zamuja 90 dni, da te pregleda (npr. če imaš policistične jajčnike itd.). Tako da brez panike :wink:
Tinaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 13. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinaaa » 17. Jun. 2010 11:29

Ima katera izkušnje s prenehanjem jemanja Ceraztte? Predvsem stanje kože po prenehanju :D
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 16. Feb. 2011 14:37

a jemela katera psihične probleme po prenehanju jemanja kt?
jst jih sedaj ne jem približno pol leta, pa se mi vsak mesec po m pojavi neka depresija...sem skoraj sigurna da je to s kt povezano oz s hormoni ali čim podobnim... a se je še kateri dogajalo kaj takega?
..grešiti je človeško, občutek pa je božanski..
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 14. Mar. 2011 0:23

Ne bi rekla, jaz se počutim ko rožica, odkar sem jih nehala jemat (jemala 4 leta neprekinjeno, prej pa še s prekinitvami kake 2 leti). Je pa res, da vsak posameznik drugače reagira.
No, moram rečt, da veliko bolj intenzivno doživljam orgazme, kot da mi sploh še nikoli prej ni prav prišlo in mi je šele zdaj začelo zares prihajat :D Poleg tega sem tudi velik bolj potrebna med ovulacijo, pa tudi na vlažnosti se mal pozna, ni več taka sahara :)

Dopuščam pa, da je vse zgoraj našteto posledica dejstva, da sem bla 2 mesca brez sexa in je blo mogoč zarad tega vse drugače, ko se je zgodilo po tolk dolgem času :razz:

No, seveda pa so se pojavli tud drugi stranski učinki ob prenehanju...npr. veliko, veliko bolj se potim. Vedno sem se imela za osebo, ki res redkokdaj zašvica, samo med intenzivno vadbo. Odkar sem nehala jemat tablete, konstantno nosim s sabo mini deodorant in osvežilne robčke, ker švicam ko konj, ko sem npr. v majčki brez rokavov, lahko občasno vidim kapljice potu, ki mi tečejo po nadlahti...grozno. Očitno sem v procesu intenzivnega čiščenja al kaj jaz vem. Se je mojim hormonom čist zmešalo in se ne znajo ustalit?
Poleg tega mi je izginil velik delež celulita, kljub temu, da nisem nič hujšala, jedla in gibala se isto kot ponavadi. No, res je, da ne pijem več sadnih sokov, vendar v zameno za to spijem več alkohola zadnje cajte :D
Sem pa zelo zelo presenečena, da nisem dobila nobenih mozoljev, tega sem se najbolj bala (že trkam na les).

Dejansko lahko povem, da se veliko bolj čutim, bolj sem v stiku sama s sabo, počutje se spreminja skladno z obdobjem ciklusa, ni vse enako ves čas, kot je bilo prej. So padci (pms), so pa tudi fenomenalni vzponi (ovulacija). Naše telo je zakon :zustimm:
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 10. Maj. 2011 12:54

Evo, to je moja zadnja fejk menstruacija :)

Jem tabletke že zelo dolgo, cca 6 let in po prebiranju postov sem ugotovila da res nimam kaj za pričakovat, ker je pri vsaki različno, kar je logično. Upam da se mi zadeva čim prej normalizira, saj kar se menstruacije tiče. In upam da se mi obrne tako, kot se je naprimer positive vibration - na bolje. Se bom spremljala in poročala :)
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 10. Maj. 2011 19:10

Pozdravljene!

Je katera od vas jemala tabletke Lindynette in potem prekinila jemanje? zanimajo me posledice jemanja teh tablet :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov