Kaj se zgodi ko nehaš jemati kontracepcijske tabletke?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 11. Jun. 2009 10:03

Smetka_ napisal/-a:Ti pa povem da so tko neredne menstruacije in problemi z zanositvijo danes zelo pogost pojav...pogledaš na ringaraja.net pa redkokatera sploh še naravno zanosi tam.... :?

sam a to misliš, da je problem današnjega časa al je blo tud prej tako? mislite, da jemanje tabletk lahko res tako poruši naš sistem in negativno vpliva na zanositev? jst vem, da jih ne bom jemala več, ampak ginekologi jih predpisujejo na ful, tega, da imaš po večletnem jemanju lahko težave z zanositvijo, pa nihče ne pove :?
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 11. Jun. 2009 10:50

No js že več kot eno leto ne jemljem tabletk, ker sem imela nenehne vmesne krvavitve, potem prve mensruacije so bile vredu, potem se je pa začel, skoz krvavitve, dokler nisem imela 2 mesca skoz menstruacijo oz. krvavitve vsak dan. Skoz sem bila pri ginekologinji, naredila mi je vse preiskave možne, ultrazvok- vse uredu, razen nekaj časa sem imela cisto, ki je izginila. pregledala mi je kri, hormone, ščitnico, potem bris...ma vse in vse je kazalo vredu. Sedaj sem že več kot pol leta na tabletih za uravnavanje ciklusa, Orgametril in pomagajo samo toliko, da tistih 15 dni ko jih jemljem ne krvavim,tudi vmesnih ni nč, ko imam pa pavzo, pa krvavim 15 dni dokler jih ne začnem spet jemati. Sploh nevem kaj nej, bila sem pri ginekologinji prejšnji mesec in mi je rekla, da naj še samo eno škatljico popijem potem bova pa pavzo naredile, da bomo videli kako se bo telo obnašalo. Sedaj so se mi še gljivice začele pojavljati, prejšnji mesec skoraj cel, sedaj tudi med menstruacijo, tako, da mi je dala canesten in še ena zdravila. Kr naenkrat imam tudi bolečine med odnosi, ki jih prej nikoli ni bilo, koža je grozno občutljiva, verjetno zato tudi gljivice. Skoz me mrazi, kar je zgleda tudi posledica teh hormonskih tabletov.
Sploh nevem več koliko časa naj še nadaljujem s tim, ker ni nič boljše, samo vleče se in vleče....
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 11. Jun. 2009 11:33

Roisin: Jaz mislim da v preteklosti ni bilo tako....Vsaj jaz ne vem zato, pa tud meni je mami rekla da v preteklosti niti slučajno ni poznala niti ene v tistem času ko je bla ona noseča, da bi imela kake težave...
Zdajle imam že takoj jaz 3 poznam,ki imajo probleme. Moja teta se 4 leta že matra na drugem otroku, njena kolegica je bila umetno oplojena in donosila dvojčke, ena je pa isto 4 leta šla čez vse možno, potem so jo tudi umetno oplodili in se je en zarodek obdržal...
Jaz mislim, da je to posledica KT, okolja in tudi hrane, ki jo zaužijemo in je vedno bolj umetna....

Tanika: Ko tole berem se mi zdi da sem na boljšem ker menstruacij sploh niti nimam...To mora bit pa groza. Jaz bi v tvojem primeru zamenjala ginekologa, vprašaj magari na med.over.net Pušenjaka malo kaj si misli o vsem skupaj, ker takega krvavljenja in vnetij pa res ne bi mogla prenašat.
So pa bolečine med sp. odnosi verjetno posledica tudi psihe, vsaj pri meni je bilo tako...Nekaj časa po glivicah sem imela blokado v glavi -v smislu kaj če se spet pojavijo, tako da so bili odnosi res boleči..... :?
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Jun. 2009 11:43

tanika*, jaz bi odšla po drugo mnenje k drugemu ginekologu, najbolje samoplačniško. Denarja naj ti za take zadeve ne bo škoda.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 11. Jun. 2009 11:55

Kolikor vem k izgubi menstruacije pripomore tudi prenizka telesna teža. Mogoče, če preveč shujšaš in potem izgubiš menstro.
Uporabniški avatar
vseenomiska23
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a vseenomiska23 » 11. Jun. 2009 12:10

an|a napisal/-a:Jst sm jih tud nehala jemat in se zdei bolš počutm k pa prej k sm jemala tabletke:) Nism mela nobenih težav...vse je isto kt prej k sm jih jemala. res da mam vsak mesec za kak dan ali dva zamude ampka tudi potem ni nevem kako močna mentruacija...malo dlje traja ampka se da zdržat. Koža se mi je tudi ful spremenila zdei ko sm nehala jemat tabletke...bolj čisto mam in nimam več tk problemov z mozoljčki...Res da pred manstruacijo se pojavi kakšen ampak kmalu zgine. Edino kar je se zdej pred menstruacijo počutim ful napihjeno:) Ma kira podobne izkušnje?

Lp


Hei! jaz sm tudi prenehala jest KT pa se 100x bolše počutim. nisem več tak tečna.slabo mi je blo vsak večer in vsako jutro.za znoret. pa menstruacijo mam zdaj po prenehanju vsak mesec (samo malo dlje raja).. ja jaz sm tudi napihnjena pred M ..pojem dosti sladkarij. samo sm opazla da so se mi začeli mozolji delat na čelu full. mogoče zarad te vročine pa kr mam spredaj postrižene lase in se mi hitreje zmastijo.pa pol vpliva na kožo. :) kakšno zaščito pa mata s fantom zdaj?kondom?
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 11. Jun. 2009 12:38

Smetka_ napisal/-a:Roisin: Jaz mislim da v preteklosti ni bilo tako....Vsaj jaz ne vem zato, pa tud meni je mami rekla da v preteklosti niti slučajno ni poznala niti ene v tistem času ko je bla ona noseča, da bi imela kake težave...
Zdajle imam že takoj jaz 3 poznam,ki imajo probleme. Moja teta se 4 leta že matra na drugem otroku, njena kolegica je bila umetno oplojena in donosila dvojčke, ena je pa isto 4 leta šla čez vse možno, potem so jo tudi umetno oplodili in se je en zarodek obdržal...
Jaz mislim, da je to posledica KT, okolja in tudi hrane, ki jo zaužijemo in je vedno bolj umetna....

:eek: :eek:
grozljivo. jaz osebno poznam samo en par, ki je celo leto delal na tem, da bi imela dojenčka, pa sta ga potem le dočakala, sicer po naravni poti. ostali pa so zgleda imeli kar srečo. bomo vidli, kako bo z nami, sam glede na to, kar ti opisuješ, kaže bolj slabo :?
so pa vzroki pri parih tudi drugje verjetno, če sta ful pod stresom, če se nezdravo prehranjujeta itd.

tanika, jst bi šla tudi k nekomu drugemu po strokovno mnenje. niso vsi ginekologi dobri. pojdi na leonišče v ljubljano, tam so vrhunski strokovnjaki. boš plačala verjetno precej, boš pa hitro vedela, na čem si.
Uporabniški avatar
an|a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 29. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a an|a » 11. Jun. 2009 12:52

vseenomiska23 napisal/-a:
an|a napisal/-a:Jst sm jih tud nehala jemat in se zdei bolš počutm k pa prej k sm jemala tabletke:) Nism mela nobenih težav...vse je isto kt prej k sm jih jemala. res da mam vsak mesec za kak dan ali dva zamude ampka tudi potem ni nevem kako močna mentruacija...malo dlje traja ampka se da zdržat. Koža se mi je tudi ful spremenila zdei ko sm nehala jemat tabletke...bolj čisto mam in nimam več tk problemov z mozoljčki...Res da pred manstruacijo se pojavi kakšen ampak kmalu zgine. Edino kar je se zdej pred menstruacijo počutim ful napihjeno:) Ma kira podobne izkušnje?

Lp


Hei! jaz sm tudi prenehala jest KT pa se 100x bolše počutim. nisem več tak tečna.slabo mi je blo vsak večer in vsako jutro.za znoret. pa menstruacijo mam zdaj po prenehanju vsak mesec (samo malo dlje raja).. ja jaz sm tudi napihnjena pred M ..pojem dosti sladkarij. samo sm opazla da so se mi začeli mozolji delat na čelu full. mogoče zarad te vročine pa kr mam spredaj postrižene lase in se mi hitreje zmastijo.pa pol vpliva na kožo. :) kakšno zaščito pa mata s fantom zdaj?kondom?


ja glede mozolčkov na čelu je pa res da če maš fru fru de si ti takoj pojavijo...mam podobne izkušnje..k sm se ustrigla na fru fru sem takoj dobila male mozolčke in zdei k mam pač speda gor spete je pa koža čist okei! ja z fantom sma mela prvo kondom...zdei pa pač "pazima" ker sma oba dost stara in zrela in tudi če bi se kei prjelo bi pač obdržala otroka. :)

glede kontracepcijskih da vplivajo na zanositev...poznam neki žensk k so mele pol probleme z zanositvijo. Prej so kr neki let jemale tabletke in pol k so se odločle za otroka niso mogle takoj zanosit. Zgleda da je pol še vseeno pr naketarih še neki vpliva tabletk na telo če jih dolgo jemlejo. Sama sem jih do zdej jemala 3 leta z vmesnimi pavzami - baje de je fajn de maš pavze umes, sam od ginekologinje tega nisem nikol slišala. Niti da so kake tabletke škodljive itd. (kar se je pol zvedlo iz medijev). Glede tek kontacepcijskih tabletk zgleda da noben ginekolog kei preveč ne pove o škodljivosti in potem o težaveah z zanositvijo. Al je kateri njen ginekolog kaj povedal o tem?

Lp
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 11. Jun. 2009 14:46

Glede menjave ginekologinje je blo tko, ona je ena boljših v našem kraju, se je ful posvetovala tud z eno strokovnjakinjo o men in je bila tud una mnenja, da je naredila vse preiskave, ki jih lahko zaenkrat in ker ne pokaže nič je verjetno tako, da so mi tabletke porušile hormonsko ravnovesje...čeprav mi je hormonska slika pokazala da je vse ok. Kri mi drugače pregleduje skoraj vsak mesec, pa nič ne pokaže. Sedaj ti tableti za uravnavanje, mi pa slabijo imunski sistem, spet hormoni ane, kar povzroča potem gljivice in mrazenje itd. Uglavnem še ena škatljica potem bom pa spucala telo vsega tega šita pol bomo pa vidl kaj bo. če se ne bo popravilo je sama rekla, da me pošlje naprej....
Uporabniški avatar
an|a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 29. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a an|a » 11. Jun. 2009 14:50

an|a napisal/-a:Jst sm jih tud nehala jemat in se zdei bolš počutm k pa prej k sm jemala tabletke:) Nism mela nobenih težav...vse je isto kt prej k sm jih jemala. res da mam vsak mesec za kak dan ali dva zamude ampka tudi potem ni nevem kako močna mentruacija...malo dlje traja ampka se da zdržat. Koža se mi je tudi ful spremenila zdei ko sm nehala jemat tabletke...bolj čisto mam in nimam več tk problemov z mozoljčki...Res da pred manstruacijo se pojavi kakšen ampak kmalu zgine. Edino kar je se zdej pred menstruacijo počutim ful napihjeno:) Ma kira podobne izkušnje?

Lp


POZABLA SEM ŠE OMENIT DA KO SEM JEMALA TABLETKE SEM V 3 LETIH ZAMENJALA 5 VRST TABLETK KER MI NOBENE NISO USTREZALE...ZADNJE KI SEM JIH IMELA SEM PA IMELA ZELO MČNE BOLEČINE V TREBUHU NA PREDELU JAJČNIKOV IN SEM BILA NA VEČ PREGLEDIH IN NA ULTRAZVOKU IN MI NISO NIČ UGOTOVILI ZAKAJ BI ME BOLELO...SEDAJ KO NE JEMLJEM VEČ TABLETK PA TEH BOLEČNIN NIMAM VEČ... TUDI ZARADI TEGA SEM PRENEHALA Z JEMANJEM TABLETK.
Uporabniški avatar
an|a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 29. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a an|a » 11. Jun. 2009 14:51

an|a napisal/-a:Jst sm jih tud nehala jemat in se zdei bolš počutm k pa prej k sm jemala tabletke:) Nism mela nobenih težav...vse je isto kt prej k sm jih jemala. res da mam vsak mesec za kak dan ali dva zamude ampka tudi potem ni nevem kako močna mentruacija...malo dlje traja ampka se da zdržat. Koža se mi je tudi ful spremenila zdei ko sm nehala jemat tabletke...bolj čisto mam in nimam več tk problemov z mozoljčki...Res da pred manstruacijo se pojavi kakšen ampak kmalu zgine. Edino kar je se zdej pred menstruacijo počutim ful napihjeno:) Ma kira podobne izkušnje?

Lp


POZABLA SEM ŠE OMENIT DA KO SEM JEMALA TABLETKE SEM V 3 LETIH ZAMENJALA 5 VRST TABLETK KER MI NOBENE NISO USTREZALE...ZADNJE KI SEM JIH IMELA SEM PA IMELA ZELO MČNE BOLEČINE V TREBUHU NA PREDELU JAJČNIKOV IN SEM BILA NA VEČ PREGLEDIH IN NA ULTRAZVOKU IN MI NISO NIČ UGOTOVILI ZAKAJ BI ME BOLELO...SEDAJ KO NE JEMLJEM VEČ TABLETK PA TEH BOLEČNIN NIMAM VEČ... TUDI ZARADI TEGA SEM PRENEHALA Z JEMANJEM TABLETK.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 11. Jun. 2009 15:49

Smetka_ napisal/-a:Roisin: Jaz mislim da v preteklosti ni bilo tako....Vsaj jaz ne vem zato, pa tud meni je mami rekla da v preteklosti niti slučajno ni poznala niti ene v tistem času ko je bla ona noseča, da bi imela kake težave...
Zdajle imam že takoj jaz 3 poznam,ki imajo probleme. Moja teta se 4 leta že matra na drugem otroku, njena kolegica je bila umetno oplojena in donosila dvojčke, ena je pa isto 4 leta šla čez vse možno, potem so jo tudi umetno oplodili in se je en zarodek obdržal...
Jaz mislim, da je to posledica KT, okolja in tudi hrane, ki jo zaužijemo in je vedno bolj umetna....

:?


No to v bistvu ni čist res..... v preteklosti ni bilo tako ker se o tem ni govorilo, tiste ženske, ki pa ki dolgo niso zanosile v zvezi je pogosto prihajalo do razhajanj s partnerji. Odkar obstaja možnost rešitve problema neplodnosti pa se vedno več o tem govori, tudi ni več sramotno če je otrok ''iz epruvetke''.
KT pa ne vplivajo na pojav neplodnosti pri ženski, prej bi celo preprečile neplodnost saj ''zamrznejo'' reproduktivni sistem, ki je namenjen razmnoževanju in ker se mladi za družino odločajo vse posteje prihaja pri ženskah do endometrioze, ki je po neki teoriji prav posledica ''nenoseče maternice''. Z jemanjem KT se ženske izognejo tudi vnetjem jajčnikov, ki so lahko vzrok za zarastline in posledično neplodnost, omilijo krvavitve, da ženske niso preveč anemične in še en kup stvari, ki so dokazane in se jih ne da ovreči. Kaj povzročajo pa posamezni ženski, njeni psihi, počutju je pa druga stvar. Na podlagi dosedanjega vedenja o kontracepcijskih tabletkah namreč ni moč posplošiti, da so one odgovorne za neplodnost.
Za neplodnost je pa res krivo to, da se ženske kasneje odločajo za otroke (z leti se namreč zmanjšuje sposobnost zanositve, povečuje se obolevnost rodil), da je večja promiskuiteta, kar pomeni, več prenosljivih bolezni, da punco sploh več ne vedo kaj je spodna majca, imajo ogromno vnetij sečil, kar se prenese na rodila, sigurno tudi zrak in
hrana.....
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 12. Jun. 2009 8:34

ja, saj te današnje tabletke so milejše kot tiste, ki so jih ženske jemale prej, to pomeni, da bi morale imet prej one probleme z zanositvijo kot današnje ženske, ali ne?
mah vseeno, jaz tabletk ne bom nikoli več jemala, je pa res, da so najboljša zaščita za mlade ženske s stalnim partnerjem, ki nočejo še imet otroka. nikoli pa ne bomo vedele, kako in če so na dolgi rok kaj vplivale na naše telo :?
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 12. Jun. 2009 13:08

Se strinjam, naj vsaka posameznica presodi ali jih želi uporabljati ali ne, ginekologi so res preveč ''posiljeni'' z njimi, sicer je res da nudijo vrsto pozitivnih posledic, imajo pa tudi druge, ki jih ženske opazimo pri sebi, bolj kot ginekologi v svojih raziskavah.
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 13. Jul. 2009 10:06

Jz sm tudi nehala jest tabletke in sm dobila menstruacijo po cca 1 mesecu. Trebuh me je pa bolel že 1 teden prej :roll: Ampak nič hudega, glavno da je prišla :D
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov