Hujšanje in bruhanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Apr. 2009 20:23

Ja, minerale "spiraš" iz organizma. To pravilo, da je treba čimveč pit, gre samo do neke mere, potem si pa samo še škoduješ. Ljudje vseeno nismo kiti, da bi cel dan samo vodo precejali :)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 12. Apr. 2009 20:35

ŽuŽa napisal/-a:
positive vibration napisal/-a:Problem se pojavi, ko začne oseba pretiravati v želji po zdravem življenju in spije na dan tudi po 7 litrov vode - smrtno nevarno!



Zakaj je pa smrtno nevarno? Preveč tekočine al kako?

Prevelike količine vode, sploh zaužite v kratkem času, ti dobesedno "splaknejo" življenjsko pomembne minerale iz telesa. Poleg tega, da lahko pride do otekanja možgan --> :angel:
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 12. Apr. 2009 21:15

^^ene 1,5l-2l na dan naj bi se pa spilo a ne?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Apr. 2009 21:25

Ja, to pa. Od dveh litrov do sedmih imaš še precej rezerve :)
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 12. Apr. 2009 21:29

Če pa česa ne odobravam je to namerno bruhanje. Bolje varianta manj žri, kot pa žri in bruhaj.
anettecigarette
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 2. 4. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a anettecigarette » 14. Apr. 2009 20:07

joj to bruhanje je grozno. in res k enkrat začneš ne mooooorš nehat:S
i know i've been there.
ampak to nadzarovanje pa to se sliš velik laži kukr pa pol dejansko se zadržvt pred kkšnimi tortami. enkrat med tem prenažiranjem ti pa itak šine v glavo:"Eh, sej lahko. Itak bom pol use izbruhala".
In to dela več punc kukr sm si jz misnla. v povprečju okol 1 na 3 punce. če se jz to prej spomnm.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 14. Apr. 2009 20:38

Mal berem za nazaj... Ok, nism vedla da je tolk tega...
Pa prvič slišim da se dejansko nekateri hvalijo s tem da bruhajo.

Meni hrana nima polovico tako dobrega okusa, kot mi je bruhanje ogabno... :heul: Nekaj najhujšega mi je bruhat, in še kadar se mi to zgodi zarad "naravnih" razlogov (alkohol, bolezen, stres itd), se še cel dan počutim obupno, sem brez energije itd..

In to se mi nikakor ne zdi normalen način za izgubljanje teže... :S
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 18. Apr. 2009 12:32

fun napisal/-a:
In to se mi nikakor ne zdi normalen način za izgubljanje teže... :S


Tudi meni ne. Ne odobravam tega in mislim, da je to že malo psihičnega izvora.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 19. Jun. 2009 17:42

a to je res da ti bruhanje ful zobno sklenino poskoduje?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 19. Jun. 2009 17:50

SWEETprinces napisal/-a:a to je res da ti bruhanje ful zobno sklenino poskoduje?


Jap, zaradi želodčne kisline. Isto ima kislina vpliv na požiralnik, zato se lahko pojavijo tud čiri na požiralniku ali pa ustne sluznice.
Pač, želodec ima sluznico ''prirejeno'' na želodčno kislino (v določenih mejah seveda), ostali del prebavnega trakta pa ne in sklenina je zelo občutljiva na kisline.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 19. Jun. 2009 17:55

ja sej to se mi je zdel sam da ti tok pa res ne...
ponavad k sm zbolela sem se komi odvlekla v postlo ne pa da bi si sla se zobe umit... :)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 21. Jun. 2009 9:37

uh ja, ta želodčna kislina je ful močna. jaz sem enkrat kozlala ker sem bila pijana, in so me naslendji dan tako zobje skeleli, da nisem mogla nič jest. grozen občutek sem mela v ustih.
no, da poleg rumenih zob ne omenjamo še zadaha, pa kakšne razjede v ustih. pri kolegici, ki je bulimična, vidim tudi, da ima ful rumene nohte, mislim, da je to tudi od tega.

vglavnem punce, če se mate rade, si ne delejte tega. ne poskušajte sploh začet, ker potem je težko ven iz tega pridt. najdite zadovoljstvo še v čem drugem, kot v pogledu na tako imenovano popolno suho telo. ki pa je zame daleč od popolnosti.
Maria331
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Maria331 » 11. Avg. 2019 11:49

Ne bom se razglasila za strokovnjaka ampak mislim, da je takole... anoreksiki shujšajo do kosti in se jim torej vidi, da izgubljajo težo ter da imajo motnjo prehranjevanja. Pri bulimikih pa je običajno tako, da nihanja v teži ni toliko dokler ne začnejo mešati obe vrsti bolezni med seboj- odklanjanje hrane s bruhanjem.
Glede tvojih dveh prijateljic pa tako. Če že nista bulimične pa sta z eno nogo že v tem. Namreč vsak normalni človek ne bi izbruhal ''pregrešnega rojstnodnevnega slavja'' ampak bi pač ali se pri hranjenju brzdal ali pa se fliknil na kavč in naslednje dneve poprijel malo bolj v fitnesu oz. pri telovadbi ali pa se niti ne bi ubadal s tem, da je pridobil na teži.
Ko praviš, da se jima suhice zdijo grde- temu ne nasedaj. Vsak, ki ima težave, ki jih svet odklanja bo vedno kritiziral in zavzemal pravilno stran, ker ne želi priznati, da je tudi sam pri tem.
Vsak pa naj presodi sam. Zase vem, da zavestno bruhala nisem nikoli pa čeprav sem se v najstniških letih nekaj letno kar fajn napokala s hrano...
Maria331
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 30. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Maria331 » 11. Avg. 2019 11:49

Ne bom se razglasila za strokovnjaka ampak mislim, da je takole... anoreksiki shujšajo do kosti in se jim torej vidi, da izgubljajo težo ter da imajo motnjo prehranjevanja. Pri bulimikih pa je običajno tako, da nihanja v teži ni toliko dokler ne začnejo mešati obe vrsti bolezni med seboj- odklanjanje hrane s bruhanjem.
Glede tvojih dveh prijateljic pa tako. Če že nista bulimične pa sta z eno nogo že v tem. Namreč vsak normalni človek ne bi izbruhal ''pregrešnega rojstnodnevnega slavja'' ampak bi pač ali se pri hranjenju brzdal ali pa se fliknil na kavč in naslednje dneve poprijel malo bolj v fitnesu oz. pri telovadbi ali pa se niti ne bi ubadal s tem, da je pridobil na teži.
Ko praviš, da se jima suhice zdijo grde- temu ne nasedaj. Vsak, ki ima težave, ki jih svet odklanja bo vedno kritiziral in zavzemal pravilno stran, ker ne želi priznati, da je tudi sam pri tem.
Vsak pa naj presodi sam. Zase vem, da zavestno bruhala nisem nikoli pa čeprav sem se v najstniških letih nekaj letno kar fajn napokala s hrano...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Avg. 2019 13:28

A si ti zdaj glih odgovorila na 10 let staro temo kot da je bila odprta včeraj? Si ja.
The world is as you are.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]